Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Blackmore's Night - Ghost of a Rose
Jaar van release: 2003
Label: SPV / Steamhammer Records
Blackmore's Night - Ghost of a Rose
Richie Blackmore speelde begin jaren '70 de sterren van de hemel bij Deep Purple. Daarna startte hij de groep Rainbow, een band die ook prachtige elpees afleverde die nog steeds een ereplaats in mijn elpee collectie hebben. De laatste jaren heeft Richie een nieuwe jonge vrouw opgescharreld waarmee hij al enkele cd's heeft gemaakt onder de naam 'Blackmore's night'. De muziek op die albums heeft echter niets met hardrock te maken, er komt zelfs maar heel sporadisch een elektrische gitaar op die cd's voor.

Nu is er dus een nieuw album van deze band/project getiteld 'Ghost of a rose'. De muziek is nog altijd folky, akoestisch en middeleeuws. Laat ik eventjes wat nummers onder de loep nemen. 'Diamonds and rust' is een cover van Joan Baez dat echter bij de meeste metalfans bekend is door de prachtige Judas priest versie. Het titelnummer is gebaseerd op de prachtige muziekfilm 'Hillary en Jackie'. Die film bezocht me echt kippenvel en ik moest bijna huilen bij die film. Knap titelnummer dus. 'Mr. Peagram's Morris and sword' gaat over een oude leerkracht van Richie die hem liet kennis maken met dansen en traditionele muziek. 'Rainbow blues' is een Jethro Tull cover en 'All for one' is een meezing nummer dat iedereen kent en in elke kroeg in bijna elk land wel eens wordt gezongen.

Wie hield van de vorige albums van Blackmore's night zal hier ook zeker van genieten. Mensen die dit niet kennen maar wel houden van bijvoorbeeld Rhapsody kunnen dit misschien ook leuk vinden. Het heeft niets met hardrock of metal te maken maar ik ben er zeker van dat een deel van het metalpubliek dit zeer mooie muziek vind. En het is ook goede muziek. Ik moet wel bekennen dat ik dit niet de beste plaat van Blackmore's night vind en dat de plaat op sommige ogenblikken een beetje saai is. Maar leuk om eens te draaien tussen allemaal dat metalgeweld dat bij mij bijna 12 uur per dag aan staat.

Tracklist:
1. Way to mandalay
2. 3 Black crows
3. Diamonds and rust
4. Cartouche
5. Queen for a day (part 1)
6. Queen for a day (part 2)
7. Ivory tower
8. Nur eine minute
9. Ghost of a rose
10. Mr. Peagrams Morris and sword
11. Lorely
12. Where are we going from here
13. Rainbow blues
14. All for one
15. Dandelion wine

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 24 juni 2003

Meer Blackmore's Night:

Blackmore's Night - Ghost of a Rose
Reactie van Een_Metalfan op 06-10-2003 om 18:25u
Score: 80 / 100

goede review... mijne favoriete plaat is "fires at midnight".

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.