Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
    8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Splendidula en Doomcult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexi Laiho (Children Of Bodom)† - 47
  • Aries (Hellsaw) - 44
  • Biz Markie† - 62
  • Chris Astley (Xentrix) - 58
  • Christian Lukhaup (Atrocity) - 56
  • Henrik Rangstrup (Chaoswave) - 49
  • Izzy Stradlin (Guns N' Roses) - 64
  • Juho Törmälä (Frostburn) - 40
  • Paul Gray (Slipknot)† - 54
  • Roger Chapman (Family) - 84
  • Steve Howe (Yes) - 79
  • Tore Østby (Conception) - 54

Vandaag overleden:
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem) - 1991
Review

Blackmore's Night - Paris Moon (dvd)
Jaar van release: 2007
Label: SPV / Steamhammer Records
Blackmore's Night - Paris Moon (dvd)
Ritchie Blackmore en Candice Night hebben met Blackmore’s Night in tien jaar tijd een heleboel weten te bereiken: vijf studio-albums, een aantal live releases, verschillende prijzen en uitverkochte tours over de gehele wereld. Aan dit indrukwekkende rijtje kan nu ook de live dvd met de titel Paris Moon toegevoegd worden. Deze dvd is opgenomen in de Olympia Hall in Parijs en is ook meteen een officiële registratie van het eerste concert van Blackmore’s Night op Franse bodem. Daarnaast is Paris Moon een perfecte gelegenheid om het tienjarig bestaan van deze folk/rock band te vieren.

De band speelt een gevarieerde setlist, waarin tien jaar Blackmore’s Night aan bod komt. Paris Moon opent met de klassieker Past Times With Good Company, dat vervolgens meteen overgaat in het nummer Rainbow Blues. Dit prachtige nummer is eigenlijk van Jethro Tull, maar de band heeft haar eigen draai gegeven aan dit nummer. Blackmore’s solo aan het einde van het nummer Play Minstrel Play kan rekenen op luid applaus van het publiek. En meezingen kan het publiek met Under A Violet Moon en het ultieme sing-along-nummer Home Again. Blackmore krijgt de kans om nog meer te excelleren in instrumentale nummers als Durch Den Wald Zum Bauhaus, Minstrel Hall en Ariel (dit maal met elektrische gitaar). Hij bespeelt zelfs een draailier in het nummer The Clock Ticks Onen daarmee kunnen we horen hoe dit nummer vroeger geklonken zal hebben. De band sluit af met Fires At Midnight, waarna als toegift nog St. Theresa en The Village Lanterne gespeeld worden van het laatste album.

Candice refereert vaak naar haar partner in haar aankondigingen met uitspraken als ‘you don’t have to smile, you can just talk’ en ‘Back in the days he was moody and difficult. Trust me, he still is moody and difficult. In a nice way!’ Candice’s aankondigingen zijn naar mijn idee over het algemeen wat langdradig en halen daardoor de vaart uit het concert. Maar met haar charmante lach en opmerkingen weet Candice wel een lach te toveren op het gezicht van Ritchie Blackmore, die in Home Again zelfs nog een paar danspasje laat zien!

De dvd is mooi opgenomen en laat in rustige duidelijke beelden het concert zien. Hoewel ik Blackmore’s Night meer een band vind voor een concert in de buitenlucht, weten ze zich ook prima te redden in een theater met een mooi decor(met een Village Lanterne op de achtergrond). Muzikaal gezien is mijn schijfje (of dvd-speler) wellicht niet helemaal in orde, want de sterkte van het geluid is erg wisselend. Misschien komt het ook daardoor dat de achtergrondzangeressen af en toe weg lijken te vallen en een andere keer weer duidelijk aanwezig zijn.

De dvd bevat naast de shows ook nog een interview van negen minuten en een heleboel foto’s. De bijgevoegde cd is ook zeker erg leuk, maar bevat helaas slechts de eerste negen nummers van het optreden en ik vraag mij af waarom niet gewoon het hele concert op cd is uitgebracht. Al met al is Paris Moon een hele leuke dvd geworden met nog wat puntjes van kritiek. Blackmore’s Night heeft tien geslaagde en succesvolle jaren achter de rug en laten we hopen dat er nog vele jaren bij mogen komen.

Setlist DVD:
1. Introduction
2. Past Times With Good Company
3. Rainbow Blues
4. Play Minstrel Play
5. World Of Stone
6. Under A Violet Moon
7. Soldier Of Fortune
8. Durch Den Wald Zum Bach Haus
9. Diamonds And Rust
10. Minstrel Hall
11. Home Again
12. Streets Of London
13. Renaissance Faire
14. Keyboard Solo
15. Ariel
16. Loreley
17. The Clock Ticks On
18. Fires At Midnight
19. St. Theresa
20. The Village Lanterne

Setlist CD:
1. Past Times With Good Company/Rainbow Blues
2. Play Minstrel Play
3. World Of Stone
4. Under A Violet Moon
5. Minstrel Hall
6. Home Again
7. Ariel
8. The Clock Ticks On
9. Fires At Midnight
10. The Village Lanterne & All Because Of You (Bonus Tracks)

Score: 82 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 11 november 2007

Blackmore's Night - Paris Moon (dvd)
Reactie van PEETN op 15-11-2007 om 12:26u
Score: 67 / 100

PFFFF? SAAIE BOEL

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.