Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
Kalender
Vandaag jarig:
  • David Bowie (Tin Machine)† - 79
  • Dirk Verbeuren (Megadeth) - 51
  • Elvis Presley† - 91
  • Graham Chapman (acteur)† - 85
  • Jeremy Spencer (Five Finger Death Punch) - 53
  • Kay Brehm (Eluveitie) - 44
  • Kay Brem (Eluveitie) - 44
  • Maria (Battlelore) - 44
  • Robby Krieger (The Doors) - 80
  • Sylvain Bégot (Monolithe) - 49
  • Tomas Olsson (Unleashed) - 55

Vandaag overleden:
  • Red Simpson - 2016
  • Steve Clark (Def Leppard) - 1991
Review

Mourning Beloveth - The Sullen Sulcus
Jaar van release: 2003
Label: Aftermath Music
Mourning Beloveth - The Sullen Sulcus
Het Ierse doom-gezelschap Mourning Beloveth is al actief sinds 1992, maar ze hebben met "The Sullen Sulcus" pas hun tweede album afgeleverd, het eerste zijnde het in 2001 verschenen "Dust". Dat album ontving wereldwijd uitstekende kritieken, wat resulteerde in een aantal optredens met Cradle of Filth en een extensieve tour door Ierland. Onlangs is er een tweede album van Mourning Beloveth verschenen, het mysterieus klinkende "The Sullen Sulcus".

Voor zij die nog niet bekend zijn met Mourning Beloveth: De band speelt trage doom/death met een sterke nadruk op zware gitaarpartijen en afwisselende vocalen. Ook al wil de band er zelf waarschijnlijk niets van weten, er zijn wel degelijk parallellen met het My Dying Bride van begin jaren '90. Nu is Mourning Beloveth niet een MDB-kloon te noemen, "The Sullen Sulcus" heeft wel wat weg van een combinatie tussen "As the Flower Withers" en "Turn Loose the Swans". Van de zware gitaarpartijen die uiterst tragische melodieën ten gehore brengen, tot de afwisseling tussen diepe grunts en melancholische zuivere zang. Ook liefhebbers van de Amerikaanse band Morgion zullen in "The Sullen Sulcus" veel elementen ontdekken die ze aanspreken.

Het sterkste punt van Mourning Beloveth is ongetwijfeld de geperfectioneerde muur van gitaarklanken die in elk nummer opgericht wordt. De vocalen mogen dan nog zo proberen op de voorgrond te treden, het zijn de gitaren die de overhand houden en bepalen in welke richting een nummer stroomt. Maar ook voor de zang is het gemakkelijk pleiten. Hiervoor verantwoordelijk zijn hoofdzanger Darren Moore en bassist Frank Brennan, die respectievelijk de grunts en zuivere zang voor rekening nemen. Zoals het een goede doom/death band betaamt, zijn de gruntvocalen diep en rijk in textuur. Denk aan het oude werk van Nick Holmes, Aaron Stainthorpe en Jeremy Peto. Passend en effectief.

Zoals je misschien al begrijpt is "The Sullen Sulcus" niet een album dat gemakkelijk bezinkt, zeker niet voor lieden die weinig ervaring hebben met doom metal. Het vergt geduld, toewijding en aandacht om van dit album te kunnen genieten. Heb je dat er voor over, dan heb je er een uitstekend doom werkstuk bij, dat je waarschijnlijk nog vele malen in de late uurtjes zult opzetten. Aangezien de promo in de vorm van een cd-r kwam, ga ik hem zeker aanschaffen.

Tracklist:
1. The Words That Crawled
2. It Almost Looked Human
3. The Insolent Caul
4. Narcissistic Funeral
5. My Sullen Sulcus
6. Angers Steaming Arrows

Score: 85 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 24 juni 2003

Mourning Beloveth - The Sullen Sulcus
Reactie van Een Metalfan op 01-12-2008 om 00:05u
Score: 90 / 100

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.