Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Detonation - Reprisal
Jaar van release: 2011
Label: Eigen beheer

Detonation - Reprisal

Na de onrust in de personele bezetting van afgelopen jaren laat Detonation na vier jaar eindelijk weer eens een nieuwe plaat op mijn deurmat (ont)ploffen. En dat werd potverdomme tijd ook. Detonation heeft zich in zijn veertienjarige bestaan ontworsteld aan de 'just another metal band'-status en behoort inmiddels tot de top van de Nederlandse scene. Zeker met de platendeal bij Osmose leek een serieuze doorbraak slechts een kwestie van tijd. Toch wilde het allemaal steeds nèt niet lukken. Het zelf uitgebrachte Reprisal is in dat opzicht de zoete wraak waarop ik zat te wachten.

En wat voor een wraak. Weg zijn de melodieën en ritmisch-technische hoogstandjes van Emission Phase. Dat was dan misschien voor de liefhebbers (zoals ik) een leuk uitstapje, maar Reprisal is bruter, harder en lomper. In dat opzicht is deze nieuwe langspeler meer een 'van dik hout zaagt men planken'-plaat geworden. Zonder echter het typische Detonation-geluid uit het oog te verliezen.

Die wordt sinds jaar en dag gekenmerkt door Koen Romeijns onmiskenbare gepolijste grunts. Nou lijkt dat enigszins tegenstrijdig te klinken, 'gepolijste' grunts, maar de kenners weten wat ik bedoel. Zijn strot is echter niet de enige typische Detonation-eigenschap die behouden is. De gitaren klinken ook gewoon als vanouds duidelijk scherp en afgerond. Niets geen muur van distortion waarachter anderen hun onstrakheden verbergen. Dat hebben de heren totaal niet nodig. Qua compositie is men wel sneller en bruter geworden dan hiervoor. Wat dat betreft staat Reprisal gewoon wat minder vol met technisch geneuzel.

Niet dat Detonation nou ineens eenvoudige powerakkoorden achter elkaar jengelt alsof ze een punkband zijn geworden. Nee, dat zou ondenkbaar zijn. Er wordt nog steeds over die gitaarhals heen gegierd, alsof de duivel hen achterna zit en dat past de band perfect. Voor wie Emmission Phase een twijfelachtige 'waar gaat dit heen?'-plaat was, is Reprisal verplichte kost. Voor wie nog niet bekend was met Detonation: kom eens onder die steen vandaan en ga die plaat luisteren!

Tracklist:
1. Enslavement
2. There Is No Turning Back
3. Feeding On The Madness
4. Ruptured
5. Absentia Mentis
6. Washing Away The Blood
7. Falling Prey
8. Insults To My Heritage

Score: 88 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 14 mei 2011

Detonation - Reprisal
Reactie van Bas op 16-05-2011 om 14:20u
Score: 90 / 100

Tering vette review en tering vette plaat!

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.