Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ringe (manager) - 80
  • Carl-Michael Herlöfsson (producent) - 64
  • Derek Sherinian (Dream Theater) - 60
  • Eerie Von (Danzig) - 62
  • Gene Simmons (Kiss) - 77
  • Geoff Downes (Asia) - 74
  • Johnny Hedlund (Unleashed) - 58
  • Michael Kaluta (illustrator) - 79
  • Olavi Mikkonen (Amon Amarth) - 53
  • Reinhold Mack (producent) - 77
  • Richie Cavalera (Incite) - 41
  • Rob Halford (Judas Priest) - 75
  • Ronald van Prooijen (Picture) - 71
  • Simone van Straten (Sisters Of Suffocation) - 30
  • Vivian Campbell (Def Leppard) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones) - 2000
Review

Omnium Gatherum - The Redshift
Jaar van release: 2008
Label: Candlelight Records
Omnium Gatherum - The Redshift
De Finse melodieuze deathmetalband Omnium Gatherum heeft al vanaf het debuutalbum Spirits And August Light veel potentieel getoond, maar eigenlijk kwam dat potentieel nog nooit volledig tot wasdom. Met name qua zangers toonde de band zich weinig gelukkig, waardoor in muzikaal opzicht verrukkelijke albums als Years In Waste en Stuck Here On Snakes Way uiteindelijk tekort werden gedaan. Op The Redshift, alweer het vierde album van Omnium Gatherum, vallen de puzzelstukjes echter wél op hun plaats.

Het meest opmerkelijke is dat frontman Jukka Pelkonen – die op Stuck Here On Snakes Way toch nog vrij matig klonk – op The Redshift een stuk overtuigender uit de verf komt. Of het door de vakkundige eindmix van Dan Swanö komt, weet ik niet, maar zijn grunts klinken stukken dieper en voller dan voorheen. Ook de sporadisch opduikende, melancholische cleane zang (zoals in het treurige Greeneyes) klinkt absoluut niet slecht. Dat betekent tegelijkertijd dat het grootste manco bij Omnium Gatherum is verholpen, want muzikaal gezien was het altijd al smullen bij deze heren.

Ook The Redshift staat namelijk weer boordevol ijzersterk, melodieus gitaarwerk, smakelijke solo’s en subtiel ingezet toetsenwerk. Denk aan een combinatie van (vooral) Insomnium, Swallow The Sun en Amorphis, oftewel: melodieus, druilerig en sfeervol. De band zet zichzelf met name definitief op de kaart met onweerstaanbare nummers als A Shadowkey (briljante melodielijnen), het meeslepende The Return, het opzwepende en knallende The Redshifter en het progressieve, wederom uit niet te versmaden melodielijnen bestaande Distant Light Highway.

Ook op alle andere gebieden is The Redshift een album geworden dat ‘af’ is. Olli Lappalainen heeft het album van een schitterende, sfeervolle hoes voorzien die uitstekend aansluit bij de muziek, en zoals aangegeven heeft Dan Swanö het geheel van een krachtig geluid voorzien, dat tegelijkertijd vol, zwaar en transparant is. Kortom: liefhebbers van bovengenoemde bands zullen zeker genoeg van hun gading vinden op The Redshift. Als de band deze lijn weet door te trekken op het onlangs verschenen New World Shadows, dan staat de heren nog een mooie toekomst te wachten.

Tracklist:
1. Nail
2. A Shadowkey
3. Chameleon Skin
4. No Breaking Point
5. The Return
6. Shapes And Shades
7. The Redshifter
8. Greeneyes
9. The Second Flame
10. Song For December
11. Distant Light Highway

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 1 april 2011

Meer Omnium Gatherum:

Omnium Gatherum - The Redshift
Reactie van Arnold op 22-04-2011 om 18:12u
Score: 90 / 100

Hele dikke sound

Omnium Gatherum - The Redshift
Reactie van Luc op 17-04-2012 om 18:10u
Score: 87 / 100

Fantastisch.

Zoeken
    22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.