Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Geen concerten bekend voor 10-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Dalbec (Converge) - 51
  • Glen Buxton (Alice Cooper)† - 78
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer)† - 78
  • Jenni Onishko (Kivimetsän Druidi) - 43
  • Martin Motnik (Eisbrecher) - 53
  • Roy Thomas Baker (producent)† - 79
  • Scott Columbus (Manowar)† - 69
  • Terry Butler (Obituary) - 58
  • Zoltán "Zoli" Téglás (Ignite) - 56
Review

EgoNoir - Reste... (Was Vom Sturm Übrig Blieb)
Jaar van release: 2010
Label: Ván Records

EgoNoir - Reste... (Was Vom Sturm Übrig Blieb)

Eind 2007 hoorde ik op de site van Ván records een nummer dat meteen mijn aandacht trok. De sfeer was namelijk heel bijzonder: mysterieus, duister, het had zelfs een vleugje romantiek. Het ging om Haus Der Wölfe van EgoNoir. Ik informeerde meteen bij Ván wanneer de betreffende release uit zou komen en ik zou dat in de loop der tijd nog vaker doen. Het nieuwe EgoNoir album liet lang op zich wachten, pas dit jaar is het uitgekomen. Maar het was het lange wachten zeker waard!

EgoNoir had met Der Pfad Zum Fluss al een goed album op zijn naam staan. Dit album kende echter nog wat saaiere, meer standaard momenten. Op Reste hebben de mannen van EgoNoir hun kenmerkende stijl net wat beter uitgewerkt. Aan originaliteit geen gebrek, EgoNoir doet vooral denken aan zichzelf. Niet alle nummers van Reste zijn zo apart en meeslepend als Haus Der Wölfe, maar het album bulkt van de afwisseling. Dan klinkt de black metal agressief, dan weer kalm en weemoedig en er wordt vaak gewisseld van zowel sfeer als tempo.

Sfeervolle pianoklanken komen regelmatig voorbij en ook aan samples is geen gebrek. De samples komen uit allerlei films, waaronder de klassieker Once Upon A Time In The West en zijn zo in de muziek gezet dat ze sfeer toevoegen zonder overheersend te zijn. Net als op het vorige album wisselt BinZynisch vaak van zangstijl. Extreme krijsen, wat rustigere black metalzang, spoken word, het komt allemaal langs, soms zelfs gecombineerd, zowel op de voor- als achtergrond. Reste is een wervelend album met een geweldige sfeer. De muziek is bijzonder gelaagd, ook na vele luisterbeurten vallen je nieuwe details op.

Ik raad iedereen aan EgoNoir te gaan luisteren. Deze Duitsers verdienen een hoop waardering voor hun originele, interessante black metal.

Tracklist:
1. Die Kinder Saturns
2. Haus Der Wölfe
3. Der Ausfall
4. Klangloser Tod
5. Auf Höhen
6. Abstrakta
7. Supervacaneus
8. Wolf Again
9. Also Starb Zarathustra

Score: 95 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 26 mei 2010

EgoNoir - Reste... (Was Vom Sturm Übrig Blieb)
Reactie van Gie op 27-05-2010 om 19:46u

Wat ik op hun myspace hoor klinkt nochtans als dikke brol.

EgoNoir - Reste... (Was Vom Sturm Übrig Blieb)
Reactie van TTT op 29-05-2010 om 14:06u

Ben geen Vánboy, vind het gros van hun releases niet meer dan middelmatig, maar dit klinkt wel okay. Zal me eens wat aanschaffen.

EgoNoir - Reste... (Was Vom Sturm Übrig Blieb)
Reactie van Erik op 30-05-2010 om 22:44u

Heeft weinig met Ván te maken. Dit is hun vijfde release en pas de eerste op dat label.

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.