Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Marty Friedman - Tokyo Jukebox
Jaar van release: 2010
Label: Mascot Records
Marty Friedman - Tokyo Jukebox
Het land van de rijzende zon heeft weinig op met onze westerse cultuur. Ook de muzikale markt van Japan verschilt dusdanig dat we ‘van hier naar Tokio’ kunnen spreken. De regerende muziekstroming aldaar heet J-pop. Wat is dat in hemelsnaam?! Marty Friedman, de snarenvirtuoos die Megadeth naar grote hoogten leidde, brengt ons die J-pop ter ore. Hij is helemaal in de ban van het genre en daarop besloot hij een dozijn nummers te coveren. Het resultaat: Tokyo Jukebox.

In de louter instrumentale nummers heeft Friedman huisgehouden en de nummers naar eigen hand gezet, met zijn eigen spel als middelpunt. En dat belooft heel wat, want dat Friedman een enorm getalenteerd gitarist is staat buiten kijf. Zoals iedere soloplaat van een gitarist betaamt, bevat ook deze veel gitaarvuurwerk, van het uitbundige knalwerk tot de sierlijke ‘ooh’ en 'aah’ momenten.

In opener Tsume Tsume Tsume komen vlammend shredwerk, melodieuze en gierende solo’s, maat- en tempowisselingen over vliegen alsof de brandstof maar niet wil opgeraken. J-pop, werkelijk? Even schrikken is het wanneer het tweede nummer GIFT invalt. De zoete gitaarlijnen liggen weliswaar fijn in het gehoor, maar de 'dancebeat' maakt het geheel een wrange luisterervaring. J-pop, spaar ons… Schijn bedriegt echter. De dansbare, elektronische drums zullen nog vaker terugkeren en past de muziek beter dan verwacht, het maakt het zelfs makkelijker behapbaar. De twee openers zetten de toon door het hoogstaand gitaarwerk maar zeker ook door een wereld van verschil te zijn.

De zoektocht naar ‘Wat is J-pop’ gaat verder.
Een nummer als Romance No Kamisama heeft wederom een totaal ander gezicht. Lieflijke pianoklanken, fijngevoelig tokkelwerk. Of dan afsluiter Ashita He No Sanka, een episch stuk dat zo onder een liefdescene in een Oosterse film gemonteerd kan worden, compleet met strijkers en breed uitgemeten keyboardpartijen. Wat nog meer? Een catchy rockende song zoals Polyrhythm? Of het veelzijdige TSUNAMI, dat van Vangelis-achtige klanken naar folk gaat, daarna jazz aandoet, overloopt in pop en als slotsom wat klassiek materiaal afwerkt?Eh.. J-pop?

Wat dat nu precies is blijft giswerk; wellicht het eerste ‘genre’ dat niet in een hokje valt te plaatsen. Belangrijker is dat geen enkel nummer op het vorige lijkt. Van metalpassages tot ballades, van dance tot filmmuziek, van softrock tot klassiek; geen enkel nummer lijkt op het vorige en dus staat iedere song garant voor verrassingen. Marty Friedman leeft zich flink uit zonder te verzanden in oeverloos virtuozengeneuzel maar blinkt uit in veelzijdigheid. Wat dat betreft mag hij die Tokyo Jukebox met J-pop wel vaker opentrekken.

Tracklist:
1. Tsume Tsume Tsume
2. GIFT
3. Amagigoe
4. Story
5. Polyrhythm
6. Kaeritakunattayo
7. TSUNAMI
8. Yuki No Hana
9. Eki
10. Sekai Ni Hitotsu Dake No Hana
11.Romance No Kamisama
12. Ashita He No Sanka

Score: 76 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 31 januari 2010

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.