Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
    8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Farrell (Linkin Park) - 49
  • Gas Lipstick (HIM) - 55
  • Guy-Manuel de Homem-Christo (Daft Punk) - 52
  • Morgan "Mogge" Löfstedt (Wulfgar) - 43
  • Paul Barker (Ministry) - 67
  • Peter Wichers (Soilwork) - 47
  • Pytten (producent) - 76
  • Vince Neil (Mötley Crüe) - 65

Vandaag overleden:
  • Burt Bacharach - 2023
  • Tony Destra (Cinderella) - 1987
  • Trond Ciekals (Djevel) - 2025
Review

Impious - Death Dominiation
Jaar van release: 2009
Label: Metal Blade Records

Impious - Death Dominiation

Impious mag intussen geen onbekende meer zijn voor de doorgewinterde liefhebber van het death metal-genre. Met de vorige twee albums Hellucinate en Holy Murder Masquerade verwierven zij een solide plek in de subtop van de melodieuze death en het contract bij Metal Blade heeft de heren absoluut geen windeieren gelegd. De nieuwe herrieschijf verschijnt dan ook eind deze maand op dat label.

Laat ik maar gelijk met de deur in huis vallen: de Zweden zijn een nogal andere koers gaan varen. De Zweedse melodieën zijn verruild voor snelle brute death. Tere kinderzieltjes worden één voor één genadeloos de pan in gehakt op het niet zo origineel getitelde Death Domination. Van originaliteit moet Impious het trouwens sowieso niet echt hebben op deze plaat, maar daar is het het vijftal ongetwijfeld ook niet om te doen geweest. In dat opzicht is die titel zeer goed geplaatst.

Vooral drumbeest Mikael Norén laat zich helemaal gaan. Mede door zijn prominente aanwezigheid in de mix is hij de geluidsbepalende factor. Hoewel het tempo in nummers als Rostov Ripper en As Death Lives In Me gelukkig even teruggeschroefd wordt om even op adem te komen, wordt deze plaat gedomineerd (letterlijk) door rammendsnelle death. De snarenplukkers zijn wat dat betreft meer begeleidend hoewel de rake heavy metal-achtige solo's er niet om liegen.

Brulaap Martin Åkesson brengt een vrij monotone grunt en de gastvocalen van Johan Lindstrand (One Man Army) en Andreas Nilsson (Hope Over Fear) voegen daar helaas weinig aan toe. Mikael Norén laat wel nog even weten dat de teksten naar een geheel nieuw niveau zijn gebracht. We zullen hem dan maar op zijn woord vertrouwen, want er is geen hout van te verstaan. Dit alles mag de pret echter niet drukken, want meneer Åkesson verstaat zijn vak en heeft zijn zaakjes gewoon goed op orde. Het klinkt allemaal als een klok en wat dat betreft is er een ruimschoots voldoende plaat uitgespuugd.

De eerdergenoemde nieuwe koers is nou niet echt wat ik aan zag komen bij Impious, maar in deze tijd waarin het deathgenre nogal overspoeld wordt door 'dertien in een dozijn'-deathcore mag dit met recht een verademing genoemd worden. Niet dat er met deze plaat een echte doorbraak te verwachten is voor Impious. Daarvoor ontbreekt het te veel aan originaliteit. Maar de plaats in de subtop is met Death Domination absoluut veilig gesteld en op basis hiervan moet een uitermate goede tour te boeken zijn. Ik raad dan ook iedere deathfan aan om deze plaat te kopen. Hij hoort thuis in je collectie.

Tracklist:
1. Abomination Glorified
2. The Demand
3. I Am The King
4. And The Empire Shall Fall
5. Dead Awakening
6. Hate Killing Project
7. Rostov Ripper
8. Legions
9. As Death Lives In Me
10. Irreligious State Of War

Score: 80 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 24 november 2009

Meer Impious:

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.