Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • Hemelbestormer en Gavran
  • Objector
  • Prikkeldraad
    Met Pigteeth, Necrology en Grit
  • Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
  • 1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Vandenberg (Vandenberg's Moonkings) - 72
  • Andreas Neuderth (Manilla Road) - 55
  • Frank Gómez (Mägo De Oz) - 56
  • Jamie Stewart (The Cult) - 62
  • Jeff Hanneman (Slayer)† - 62
  • Matt Mahurin (regisseur) - 67
  • Terry Date (producent) - 70
  • Todd Strange (Crowbar) - 60

Vandaag overleden:
  • John Wetton (Asia) - 2017
Review

Swashbuckle - Back To The Noose
Jaar van release: 2009
Label: Nuclear Blast Records
Swashbuckle - Back To The Noose
Sinds de Pirates Of The Caribbean-trilogie zijn piraten populairder dan ooit. Ook in de metalscène laat die groeiende populariteit zich gelden. Het enorme succes van een band als Alestorm spreekt wat dat betreft boekdelen. Ook Nuclear Blast heeft de piraterij kennelijk omarmd, waardoor de pret-thrashers van Swashbuckle hun tweede volledige album via dit grote concern op de markt mogen brengen. Hoewel deze band waarschijnlijk nog vrij onbekend is bij het publiek, betreft het hier in ieder geval géén ripoff van Alestorm. Zo verschillen de bands muzikaal gezien behoorlijk van elkaar, maar lag Swashbuckle ook al aardig op koers toen de schuit van Alestorm nog te water gelaten moest worden.

Swashbuckle tapt dus uit een ander vaatje dan Alestorm. Zoals de titels en lengte van de nummers al doen vermoeden, gaat het hier vooral om een vrij simplistische vorm van thrash metal, waarbij humor hoog in het vaandel staat. De nummers zijn kort en zonder veel fratsen, maar hier en daar laat de band tevens horen aardig te kunnen musiceren. Wie het piratengebral van frontman Admiral Nobeard even wegdenkt, hoort een band die hier en daar wel wat raakvlakken vertoont met de eveneens humorvolle no-nonsense thrash metal van Tankard. De 21 nummers (waaronder enkele intermezzo’s – de één meer humoristisch dan de ander) trekken in razend tempo aan de luisteraar. Daardoor blijft de vaart er lekker inzitten, maar tegelijkertijd blijft ook na meerdere luisterbeurten weinig hangen, omdat de nummers behoorlijk onderling inwisselbaar klinken (met als uitschieter het razende Cruise Ship Terror) en de zang vrij monotoon wordt.

Kortom: Back To The Noose is een leuk feestalbum dat het prima zal doen in de late uurtjes, als de biervoorraad aardig is geslonken en iedereen nog fit genoeg is om uit zijn dak te gaan. Eenmaal nuchter zal het de meesten toch wat te gemakkelijk in de oren klinken. De keuze van Nuclear Blast lijkt dan ook vooral gebaseerd op het piratenthema van de band. Back To The Noose is zeker geen slecht album, maar ook geen echte hoogvlieger. Luchtig, pretentieloos vermaak dus.

Tracklist:
1. Hoist The Mainsail
2. Scurvy Back
3. Back To The Noose
4. Cloudy With A Chance Of Piracy
5. We Sunk Your Battleship
6. Rounds Of Rum
7. Carnivalé Boat Ride
8. Rime Of The Haggard Mariner
9. Cruise Ship Terror
10. No Prey No Pay
11. La Leyenda
12. Splash-N-Thrash
13. The Grog Box
14. The Tradewinds
15. Attack!!!
16. Peg-Leg Stomp
17. Whirlpit
18. All Seemed Fine Until...
19. It Came From The Deep!
20. Shipwrecked...
21. Buried Treasure

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 november 2009

Swashbuckle - Back To The Noose
Reactie van EricMaiden op 15-11-2009 om 16:23u
Score: 60 / 100

ja haalt de woorden uit mijn mond!

Zoeken
    30 januari:
  • Rave In Fire - Square One
  • Sanctvs - De l'Abîme au Plérôme
  • Stabbing - Eon Of Obscenity
  • Therion - Con Orquesta
  • Urne - Setting Fire To The Sky
  • 6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.