Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Diocletian - Doom Cult
Jaar van release: 2009
Label: Invictus Productions

Diocletian - Doom Cult

Tijdens de regeerperiode van Gaius Aurelius Valerius Diocletianus, kortweg Diocletianus, een Romeins keizer, vond de grootste vervolging van Christenen in de Romeinse geschiedenis plaats. Door middel van een aantal wetten werden langzaamaan de rechten van de Christenen ingenomen en werden ze gedwongen zich te bekeren tot de destijds geldende norm op het gebied van religie. Voor de niet gehoorzamers, waren er de leeuwen. Hoewel het aantal slachtoffers vermoedelijk slechts bleef steken op ca. 3000, een aantal dat de Christenen later zelf ruimschoots overtroffen hebben, wist dit feit in Nieuw Zeeland de aandacht van een aantal black metallers te trekken die er hun band naar vernoemden: Diocletian!

Wegens het ontbreken van de teksten op hun eerste album Doom Cult, moet ik jullie de vraag schuldig blijven of dit thema ook werkelijk behandeld wordt, al vormen de titels een stevige hint in de juiste richting. Hoewel de aanwezigheid van teksten een grote meerwaarde kan leveren aan de muziek, doet Diocletian het zonder ook uitstekend. Al vanaf de eerste momenten van het titelnummer, word je ondergedompeld in een pikzwarte deken van geluid. Ontzettend smerige, dof geproduceerde black/death overrompelt je. Nauwelijks en niet verstaanbare teksten, immer voort hakkende drums en ruizig gitaargeweld dat nauwelijks door de deken van geluid heen prikt, maken van Doom Cult een zware dobber voor de gematigde black metalluisteraar.

Doom Cult vergt enkele luisterbeurten voordat het kwartje valt. Het is niet zozeer de instrumentbeheersing van de bandleden of de sfeer van nummers die het een goed album maken, maar de flow die erin zit. Het hele album is een heerlijke, ogenschijnlijk chaotische, mengelmoes van gitaar- en drumgeweld, met galmende rauwe zang. Zodra je daarin meegezogen wordt, gaan je dingen opvallen. Kleine ontdekkingen zoals gitaarsolo’s, aanstekelijk riffwerk, chaotische pingels, samples en meer, wat het een hele bijzondere ervaring maakt. Daarnaast is dit werk van Diocletian zo’n keiharde aanslag op je zintuigen, dat een diehard black metalfan het absoluut zou moeten waarderen.

Hoewel ik niet snel vergelijkingen met andere bands maak, komt de naam Truppensturm boven drijven. Beide bands spelen ongeveer dezelfde vorm van black metal; lekkere no nonsense, doorrazende herrie. Diocletian is echter net even een tikkeltje bruter en agressiever en er zit meer vaart in het album dan dat van Truppensturm. Ook een vergelijking met de Australische death metallers van Portal ligt voor de hand; een chaotische wirwar van geluiden met daarin ontzettend veel fantastische details verstopt. Als na verloop van tijd dat kwartje gevallen is en je hebt de verbanden in Diocletian’s muziek ontdekt, dan gaat er een wereld voor je open.

Wat is 2009 tot nu toe toch een goed jaar voor black metal gebleken. Al vele fantastische albums hebben in mijn jaarlijstje plaats mogen nemen en nu komt ook die van Diocletian daarbij. Wie dit echter niet trekt, raad ik aan een paar andere projecten van deze heren te proberen. Vassafor en Witchrist maken ook heerlijke muziek, maar ze zijn iets toegankelijker. Veel plezier met Doom Cult!

Tracklist:
1. Doom Cult
2. The Iron Fist
3. Oath To Ruin
4. Deathstrike Overkill
5. Werewolf Directive
6. Antichrist Hammerfist
7. Bullet Vomited
8. Baphocletian
9. Heretics

Score: 96 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 15 oktober 2009

Diocletian - Doom Cult
Reactie van Nynke op 21-10-2009 om 14:26u
Score: 96 / 100

Geweldig album, echt mijn soort black metal. Misschien bevalt dit album me nog wel beter dan dat van Truppensturm (wat een van mijn favorieten is). Jammer dat ze uit Nieuw-Zeeland komen, ik zou deze band graag eens live willen zien.

Diocletian - Doom Cult
Reactie van Artorius op 27-12-2010 om 14:26u
Score: 80 / 100

Geweldig album! Persoonlijk vind ik de overeenkomst met Truppensturm wel een beetje gezocht. De muziek van Diocletian heeft veel meer variatie in het tempo dan Truppensturm.

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.