Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

Wolf - Ravenous
Jaar van release: 2009
Label: Century Media Records
Wolf - Ravenous
In het land van de heavy metal is producer Roy Z inmiddels geen onbekende meer. Ontdekt door Bruce Dickinson mocht hij aan zijn soloplaten meewerken. Sindsdien heeft hij flink naam gemaakt door klussen aan te nemen van onder andere Rob Halford, W.A.S.P. en Judas Priest. Alleen om één of andere rare reden heeft hij nooit een cd van Iron Maiden mogen produceren. Aangezien dat er ook niet meer van lijkt te komen, heeft hij maar gewoon een band opgezocht die Iron Maiden als zware invloed in zijn muziek heeft. Dat werd dus het Zweedse Wolf, dat na drie albums inmiddels ook wel wat bekendheid en respect heeft verworven in het land van de heavy metal. Dus als je je altijd al hebt afgevraagd hoe Iron Maiden zou klinken met Roy Z achter de knoppen, kun je met een gerust hart het nieuwe Ravenous aanschaffen.

Natuurlijk kan men bij Wolf rekenen op wat meer naamsbekendheid, puur omdat Roy Z achter de knoppen zat. Maar het geluid is nu uiteraard ook kraakhelder. Ook zal hij wel wat tips hebben gegeven over hoe nummers te schrijven, want de nummers zijn net wat verfijnder dan het eerdere werk. Speed On en Hail Ceaser zijn lekker compacte songs die goed wegluisteren op een rap tempo. Het melodieuze aspect komt nu wat beter naar voren en de muzikanten zelf zijn duidelijk gegroeid. De gitaristen leveren dit keer extra puntige riffs en de solo's gieren als meer dan tevoren.

Toch kan ik niet zeggen dat Ravenous hierdoor het beste werk van Wolf tot nu toe is. Ik vind het vorige Black Flame namelijk toch een stuk spannender qua composities, en dat album bood meer variatie. Bij de nieuwe cd heb ik het gevoel dat de heavy metal wat meer in hapklare blokken is gehakt, zodat het een breder publiek zal aantrekken. Dat doet helaas af aan de spontaniteit en het hongerige karakter van de eerdere cd's. Toch is de nieuwe cd zeker niet slecht en vooral met het vette Whiskey Psycho Hellions en het epische Curse You Salem heeft Wolf een stel nieuwe krakers gemaakt. Ravenous is niet echt opzienbarend, ondanks de medewerking van Roy Z. Maar het kan als lekkere heavy metal-cd er zeker mee door.

Tracklist:
1. Speed On
2. Curse You Salem
3. Voodoo
4. Hail Caesar
5. Ravenous
6. Mr. Twisted
7. Love At First Bite
8. Secrets We Keep
9. Whisky Psycho Hellions
10. Hiding In Shadows
11. Blood Angel

Score: 77 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 30 maart 2009

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.