Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Wolf - Feeding The Machine
Jaar van release: 2020
Label: Century Media
Wolf  - Feeding The Machine
Wolf heeft een turbulente periode achter de rug. Sinds de release van Devil Seed in 2014 heeft de Zweedse heavymetalband nog amper van zich laten horen. Opperhoofd Niklas Stålvind, zanger en gitarist, nam bewust de tijd voor het schrijfproces van het nieuwe album, maar heeft daarnaast diverse tegenslagen te verwerken gehad. Toen er eindelijk genoeg materiaal was voor een full-length en men eindelijk in de studio zat, verloor de band zowel zijn bassist als drummer. Ze hadden hun partijen al deels opgenomen, maar de overgebleven bandleden hebben ervoor gekozen om die te schrappen. En dat heeft uiteraard voor nog meer vertraging gezorgd.

Met een kersverse line-up kan de band anno 2020 eindelijk nieuw plaatwerk presenteren. Dat gebeurt in de vorm van Feeding The Machine. Johan Koleberg is de nieuwe drummer, maar opvallender is de naam van de nieuwe bassist, Pontus Egberg. De 51-jarige veteraan heeft zijn sporen verdiend bij Lion’s Share en The Poodles en sinds 2014 bij King Diamond. De nieuwe muzikanten vormen een sterke ritmesectie en zijn een uitstekende aanvulling van de band, die naast Stålvind bestaat uit gitarist Simon Johansson.

Het muzikale vakmanschap is dan ook het grootste pluspunt van Feeding The Machine. Dat was voorheen al niet misselijk, maar dit keer staat het album vol met indrukwekkende partijen van alle bandleden. Zo zijn alle gitaarlijnen goed doordacht, vingervlug en melodieus op de juiste momenten. De muziek is avontuurlijk, maar daardoor wel minder pakkend dan op voorgaande albums. Nummers zoals de titeltrack, Devil In The Flesh en Guillotine zijn heerlijke heavymetalsongs. Alleen de refreinen gaan niet veel verder dan het ophoesten van de titel. Daar had meer in gezeten.

Over de gehele linie is Feeding The Machine een van de betere Wolf-albums. Het heeft de band goed gedaan om rustig de tijd te nemen voor het album. Alle tracks zitten verfijnd in elkaar en hebben een frisse sound. Ze zijn tegelijkertijd compact en rechtdoorzee. Het lijkt me niet de bedoeling dat een volgend album weer zes jaar op zich laat wachten. Maar blijkbaar is dat wel nodig om een kwalitatief hoogstaand product te leveren.

Tracklist:
1. Shoot To Kill
2. Guillotine
3. Dead Man's Hand
4. Midnight Hour
5. Mass Confusion
6. The Cold Emptiness
7. Feeding The Machine
8. Devil In The Flesh
9. Spoon Bender
10. The Raven
11. Black Widow
12. A Thief Inside

Score: 83 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 14 maart 2020

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.