Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Orlog - Elysion
Jaar van release: 2008
Label: Det Germanske Folket

Orlog - Elysion

Orlog had bijna drie jaar geleden zijn grote doorbraak met het album Reinigende Feuer. Orlog speelt een aardig melodieuze pot black metal, met redelijk wat invloeden uit de pagan-hoek, zoals zoveel bands van Det Germanske Folket. Op Reinigende Feuer waren die invloeden naar mijn idee minimaal aanwezig, waardoor de nadruk op de razende, melodieuze black van deze band kwam te liggen. Hun black was er één van het soort die meteen in je hoofd bleef zitten en die een hoge herspeelbaarheid had. Het nadeel daarvan was, dat je het na een flink aantal luisterbeurten wel gehoord had en dat het album daarna in de kast bleef liggen.

Met hun tweede album Elysion, gooit Orlog het dan ook over een andere boeg en dat heeft zowel positieve als negatieve gevolgen. Kritisch als ik ben, begin ik met de laatste, ook omdat die verreweg het meest opvallend is. Het vuur is uit Orlog! Waar Reinigende Feuer een furieus en spetterend album was (de eerste tien luisterbeurten), lijkt de band op Elysion helemaal ingekakt te zijn. Er is nog wel passie te horen, maar het is zo beheerst, zo saai! Nummers als Das Licht Der Toten Welt laten wel even een leuke opleving horen, maar het verlangen naar de oude Orlog is groot.

Aan de andere kant zijn ook veel positieve zaken op te merken. Ik ga niet zeggen dat het pagan-genre beter bij Orlog past – want dat is niet zo! – maar feit is wel dat Orlog zich met deze insteek een geluid heeft aangemeten waar ze flink in kunnen groeien en dat ook doen. Pagan-achtige muziek is duidelijk iets waar Orlog kaas van gegeten heeft en de band werkt dit dan ook op een uitstekende manier uit. Met minimale instrumenten – wederom geen keyboard – worden fijne pagansferen geschapen, met vaak een duistere insteek. Black metal is ook nog steeds vertegenwoordigd, zodat het geheel nog steeds erg als Orlog klinkt en totaal niet kinderachtig of springerig overkomt.

Persoonlijk vind ik de nieuwe insteek een hele foute zaak, omdat de band hiermee een gigantische bak enthousiasme overboord gooit, maar Orlog weet er gelukkig wel iets moois van te maken. Elysion is wederom geen album dat je jaren achtereen zult kunnen luisteren, maar het pakt allemaal wel goed uit als je alleen in het hier en nu leeft. Niet slecht, Orlog.

Tracklist:
1. Sturm
2. Im Schattenrausch
3. Das Licht Der Toten Welt
4. Amorph
5. Entfesselt
6. Fluch
7. Elysion

Score: 80 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 26 februari 2009

Orlog - Elysion
Reactie van Roberto op 26-02-2009 om 12:41u
Score: 8 / 100

Vette plaat dit, raast lekker als een tierelier.


  • Orlog - Elysion
    Reactie van Baldurs Tod op 26-02-2009 om 14:47u

    Elysion doet me niet zoveel meer, terwijl ik Reinigende Feuer erg goed vond...

    Orlog - Elysion
    Reactie van Erik op 26-02-2009 om 16:57u

    Ik was over Reinigende Feuer in de eerste instantie ook een stuk beter te spreken dan dit album en vind hem nog steeds leuker, al doet het me over het algemeen weinig meer.
    Elysion vind ik absoluut niet razen, zoals Roberto hierboven aangeeft. Dat was juist het gevoel dat ik bij Reinigende Feuer had.

    Orlog - Elysion
    Reactie van iron_dennis op 26-02-2009 om 21:35u
    Score: 95 / 100

    Ik vind dit DE black metal plaat van 2008. Goed dat je er nog een recensie over geschreven hebt Erik.

    Orlog - Elysion
    Reactie van Erik op 26-02-2009 om 22:18u

    Daarvoor kan je beter het label bedanken waarvan wij de promo's krijgen, maar ik ben blij dat mijn stukje gewaardeerd wordt. :)

    Orlog - Elysion
    Reactie van Een Metalfan op 27-02-2009 om 10:15u

    Erg gave plaat! Voor mij ook DE black metal plaat. 28 maart staan ze in de Kade te Zaandam, ik ben erg benieuwd hoe ze live zijn!

    Orlog - Elysion
    Reactie van melvin op 30-03-2009 om 19:08u

    Orlog - Elysion
    Reactie van Obscura op 16-10-2009 om 12:20u
    Score: 95 / 100

    Geniale cd! Inderdaad niet overal razendsnel maar dat doet niets af aan de sfeer.

    Zoeken
      1 mei:
    • Black Cilice - Votive Fire
    • Cognizance - In LIght, No Shape
    • Haste The Day - Dissenter
    • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
    • Sevendust - One
    • The Dead Daisies - Live Plus Five
    • Venom - Into Oblivion
    • 3 mei:
    • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
    • 5 mei:
    • Sins Of Shadows - The Last Frontier
    • 8 mei:
    • Black Veil Brides - Vindicate
    • Crashdïet - Art Of Chaos
    • Draconian - In Somnolent Ruin
    • Frozen Soul - No Place For Warmth
    • IATT - Etheric Realms Of The Night
    • Ingested - Denigration
    • Lovebites - Outstanding Power
    • Restless Spirit - Restless Spirit
    • Sabotør - Første Aksjon
    • Teramaze - The Silent Architect
    • The Quill - Master Of The Skies
    • Yoth Iria - Gone With The Devil
    Dynamo Metalfest 2026

    Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.