Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ringe (manager) - 80
  • Carl-Michael Herlöfsson (producent) - 64
  • Derek Sherinian (Dream Theater) - 60
  • Eerie Von (Danzig) - 62
  • Gene Simmons (Kiss) - 77
  • Geoff Downes (Asia) - 74
  • Johnny Hedlund (Unleashed) - 58
  • Michael Kaluta (illustrator) - 79
  • Olavi Mikkonen (Amon Amarth) - 53
  • Reinhold Mack (producent) - 77
  • Richie Cavalera (Incite) - 41
  • Rob Halford (Judas Priest) - 75
  • Ronald van Prooijen (Picture) - 71
  • Simone van Straten (Sisters Of Suffocation) - 30
  • Vivian Campbell (Def Leppard) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones) - 2000
Review

Orlog - Elysion
Jaar van release: 2008
Label: Det Germanske Folket

Orlog - Elysion

Orlog had bijna drie jaar geleden zijn grote doorbraak met het album Reinigende Feuer. Orlog speelt een aardig melodieuze pot black metal, met redelijk wat invloeden uit de pagan-hoek, zoals zoveel bands van Det Germanske Folket. Op Reinigende Feuer waren die invloeden naar mijn idee minimaal aanwezig, waardoor de nadruk op de razende, melodieuze black van deze band kwam te liggen. Hun black was er één van het soort die meteen in je hoofd bleef zitten en die een hoge herspeelbaarheid had. Het nadeel daarvan was, dat je het na een flink aantal luisterbeurten wel gehoord had en dat het album daarna in de kast bleef liggen.

Met hun tweede album Elysion, gooit Orlog het dan ook over een andere boeg en dat heeft zowel positieve als negatieve gevolgen. Kritisch als ik ben, begin ik met de laatste, ook omdat die verreweg het meest opvallend is. Het vuur is uit Orlog! Waar Reinigende Feuer een furieus en spetterend album was (de eerste tien luisterbeurten), lijkt de band op Elysion helemaal ingekakt te zijn. Er is nog wel passie te horen, maar het is zo beheerst, zo saai! Nummers als Das Licht Der Toten Welt laten wel even een leuke opleving horen, maar het verlangen naar de oude Orlog is groot.

Aan de andere kant zijn ook veel positieve zaken op te merken. Ik ga niet zeggen dat het pagan-genre beter bij Orlog past – want dat is niet zo! – maar feit is wel dat Orlog zich met deze insteek een geluid heeft aangemeten waar ze flink in kunnen groeien en dat ook doen. Pagan-achtige muziek is duidelijk iets waar Orlog kaas van gegeten heeft en de band werkt dit dan ook op een uitstekende manier uit. Met minimale instrumenten – wederom geen keyboard – worden fijne pagansferen geschapen, met vaak een duistere insteek. Black metal is ook nog steeds vertegenwoordigd, zodat het geheel nog steeds erg als Orlog klinkt en totaal niet kinderachtig of springerig overkomt.

Persoonlijk vind ik de nieuwe insteek een hele foute zaak, omdat de band hiermee een gigantische bak enthousiasme overboord gooit, maar Orlog weet er gelukkig wel iets moois van te maken. Elysion is wederom geen album dat je jaren achtereen zult kunnen luisteren, maar het pakt allemaal wel goed uit als je alleen in het hier en nu leeft. Niet slecht, Orlog.

Tracklist:
1. Sturm
2. Im Schattenrausch
3. Das Licht Der Toten Welt
4. Amorph
5. Entfesselt
6. Fluch
7. Elysion

Score: 80 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 26 februari 2009

Orlog - Elysion
Reactie van Roberto op 26-02-2009 om 12:41u
Score: 8 / 100

Vette plaat dit, raast lekker als een tierelier.


  • Orlog - Elysion
    Reactie van Baldurs Tod op 26-02-2009 om 14:47u

    Elysion doet me niet zoveel meer, terwijl ik Reinigende Feuer erg goed vond...

    Orlog - Elysion
    Reactie van Erik op 26-02-2009 om 16:57u

    Ik was over Reinigende Feuer in de eerste instantie ook een stuk beter te spreken dan dit album en vind hem nog steeds leuker, al doet het me over het algemeen weinig meer.
    Elysion vind ik absoluut niet razen, zoals Roberto hierboven aangeeft. Dat was juist het gevoel dat ik bij Reinigende Feuer had.

    Orlog - Elysion
    Reactie van iron_dennis op 26-02-2009 om 21:35u
    Score: 95 / 100

    Ik vind dit DE black metal plaat van 2008. Goed dat je er nog een recensie over geschreven hebt Erik.

    Orlog - Elysion
    Reactie van Erik op 26-02-2009 om 22:18u

    Daarvoor kan je beter het label bedanken waarvan wij de promo's krijgen, maar ik ben blij dat mijn stukje gewaardeerd wordt. :)

    Orlog - Elysion
    Reactie van Een Metalfan op 27-02-2009 om 10:15u

    Erg gave plaat! Voor mij ook DE black metal plaat. 28 maart staan ze in de Kade te Zaandam, ik ben erg benieuwd hoe ze live zijn!

    Orlog - Elysion
    Reactie van melvin op 30-03-2009 om 19:08u

    Orlog - Elysion
    Reactie van Obscura op 16-10-2009 om 12:20u
    Score: 95 / 100

    Geniale cd! Inderdaad niet overal razendsnel maar dat doet niets af aan de sfeer.

    Zoeken
      22 augustus:
    • Bleeding Antlers - Songs of Praise
    • 24 augustus:
    • Sarcoma - Ponzoña
    • 26 augustus:
    • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
    • 27 augustus:
    • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
    • 28 augustus:
    • Airbourne - Airbourne
    • Beseech - Future. Present. Past.
    • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
    • Exumer - Death Mask Messiah
    • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
    • In This Moment - Witch
    • Kamelot - Dark Asylum
    • Nephila - Huldra
    • Petrosa - Roadburn Chronicles
    • Projector - Before the Last Light
    • Sunscorched - Blood of the Badlands
    • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

    Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.