Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 21-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aapo Romu (Vanguard) - 50
  • Bobby Liebling (Pentagram) - 72
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention)† - 85
  • Hugo Bistolfi (Rata Blanca) - 61
  • Joakim Kjelstad (Gaia Epicus) - 52
  • Mathias Röderer (Atrocity) - 56
  • Shaun Morgan (Seether) - 47
  • Thomas Preziosi (Armory) - 42
  • Tomasz "Soyak" Kilinski (Naumachia) - 43

Vandaag overleden:
  • Barry Clayton (acteur) - 2011
Review

Widow - Nightlife
Jaar van release: 2007
Label: Cruz Del Sur Music

Widow - Nightlife

Van Widow’s vorige album On Fire was ik nog redelijk gecharmeerd door de frisse combinatie van jaren 80 US power metal en moderne (emo)zang. Nu twee jaar later begin ik mijn mening toch enigszins te herzien. Hoe kan het dat een album wat in dezelfde lijn ligt als zijn voorganger mij zo kan gaan tegenstaan?

Met het wegvallen van de zangeres blijven de screams van Chris Bennett en de cleane zang van John E. Wooten IV over die in hun zanglijnen steeds meer de kant van het emo, waar ik absoluut niet van houd, opgaan. De cleane partijen zijn te braaf en missen vuur, terwijl de screams te belachelijk voor woorden klinken. De teksten zijn daarnaast in plaats van horror meer richting de glam rock geschoven, iets wat het geheel een behoorlijk puberaal karakter geeft.

De muziek blijft gelukkig wel heerlijk jaren 80 klinken en bevat genoeg mooie melodielijnen en solo’s om van te smullen. De productie heeft daarnaast nog steeds dat ouderwetse eightees gevoel wat de liefhebbers ook zeker zal aanspreken. Het zou de band alleen toch echt meer sieren als ze de moderne invloeden nu langzaamaan zouden laten varen en zicht echt volledig zouden richten op lekkere ouderwetse metal. Ze hebben de looks en het muzikale talent, waarom niet?

Overigens wordt het vijf punten aftrek voor het verknallen van het briljante Ain’t Talkin’ ‘Bout Love van Van Halen, daar dient een band van dit kaliber echt vanaf te blijven!

Tracklist:
1. First Born
2. We Will Meet Again
3. Beware The Night
4. Teachers Pet
5. Cult Of Life
6. I’ll Make You A Star
7. At The End
8. Beauty Queen
9. Night Life
10. Ain’t Talkin’ ‘Bout Love (Van Halen cover)
11. I Stole Your Love (Kiss cover)

Score: 63 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 23 januari 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.