Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
  • Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
  • Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
  • Jaap Relou (For I Am King) - 42
  • Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
  • Johan Edlund (Tiamat) - 55
  • Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
  • Lisa Miskovsky - 51
  • Robin Trower (Procol Harum) - 81
  • Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
  • Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
  • Thomas Mayer (Superior) - 59

Vandaag overleden:
  • Brad Delp (Boston) - 2007
  • Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
  • Keith Olsen (producent) - 2020
Review

Arwen - Memories of a Dream
Jaar van release: 2002
Label: Arise Records
Arwen - Memories of a Dream
Arwen speelt zeer melodieuze progressieve power metal in het straatje van Helloween en Freedom Call. Ook invloeden van Iron Maiden worden niet geschuwd. Deze Spaanse band word aangeprezen als een band met nieuwe frisse ideeën en een eigen geluid. Natuurlijk klinkt geen enkele band honderd procent hetzelfde, maar deze band moet het toch wel hebben van Jatwerk. Nu is dat helemaal niet zo'n groot probleem als het muzikaal en vocaal goed is. We zullen eens kijken of dat op dit debuut ook het geval is.

Na een intro dat naar mijn mening iets te lang duurt gaat men van start met Dreamland. Doormiddel van pakkende melodieuze stukken en virtuoos gitaarwerk is dit muzikaal zeer vakkundig allemaal. Op vocaal gebied is het misschien even wennen. Het is zo'n zanger waar je van moet houden. Het lijkt soms echt alsof hij alles uit z'n ténen moet halen. Gelukkig ben ik hem goed gezind en ik hou wel van hoge zang. Dit is wel een goed nummer als ik het zo mag zeggen.

De volgende twee nummers zijn muzikaal van een zeer hoog niveau en als ik de zanger soms hoor schiet even het woord Speenvarken door mijn hoofd. Between Love and Pain en Time's Gate kennen beide veel tempowisselingen en dat zorgt er voor dat de muziek niet gaat vervelen.

Nummer vijf dat Alone heet is eigenlijk een geval apart. Alone is namelijk een ballad die compleet ontspant, mede door de zomerse klank die in de muziek ligt. Toch rockt dit nummer ook wel lekker weg op sommige momenten en de zanger maakt dit uiteindelijk tot plezierig luisteren. Bij de eerste beluistering had ik al wel kippenvel..

So High mogen we als het hardste nummer van de plaat beschouwen. Opnieuw volgepropt met keyboards en gitaren. Ook komt zangeres Mamen nog even om de hoek kijken. Ze heeft een ietwat hese stem, maar het past goed bij dit mooie werkstukje.

Woodheart of terwijl lied zeven ,is een intermezzo dat middeleeuws klinkt.

Het metal nummer Once Upon a Time sluit prima aan op dat intermezzo en de koorpartijen zijn sterk en de zangeres krijgt ook wat lead stukjes. Met name dankzij de solo's en wonderschone keyboards is dit ook luistergenot. Ik zeg bewust keyboards, want deze band bestaat maar liefst uit 8 personen. Dit omdat ze alles live willen kunnen doen zonder samples te gebruiken.

In de wonder mooie ballad Eternally is het weer vooral de zangeres die de lead heeft in de zangpartijen. De twee keyboarders laten weer kunstige melodieën horen. Dit is op zich wel genieten.

At the end is een beetje te basic om veel aandacht aan te besteden. Het kabbelt voort... Het laatste elfde nummer New Life is hard, pakkend en opnieuw enorm melodieus. Alleen vallen de zangpartijen wat tegen. Je kunt ook overdrijven zullen we maar zeggen. Al is de muziek weer uitstekend te noemen.

Mijn conclusie uiteindelijk is dat Arwen met dit Memories of A Dream een best wel goed album heeft uitgebracht. Afgezien van wat kleine kinderziektes en het gebrek aan orginaliteit is dit dus wel een goede plaat geworden. Maar wie let er deze dagen nog op orginaliteit. Als je van melodieuze metal houd en je kunt hoog zingende zangers niet weerstaan dan is dit wel een album voor jou.

Tracklist
1. Transcedental Overture
2. Dreamland
3. Between Love and Pain
4. Time's gate
5. Alone
6. So High
7. Woodheart
8. Once upon a Time
9. Eternally
10.At the End
11.New Life

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 13 oktober 2002

Meer Arwen:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.