Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 december:
  • Ignite, Antillectual en Florida Men
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony "T-bone" Tabone (Crimsonfire) - 53
  • Christophe "Kristof" Gérardin (Kronos) - 47
  • Dominic Howard (Muse) - 48
  • Fredrik Norrman (Katatonia) - 51
  • James McIlroy (Cradle Of Filth) - 48
  • Maarten de Brauwer (Consensus) - 41
  • Nita Strauss (Alice Cooper) - 39
  • Thunderstick (Samson) - 71

Vandaag overleden:
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer) - 2016
  • Jacques van Oevelen (Picture) - 2016
Review

Jordan Rudess - The Road Home
Jaar van release: 2007
Label: Magna Carta Records

Jordan Rudess - The Road Home

Progfans en Dream Theater-adepten opgelet, want Jordan Rudess, vooral bekend als keyboardspeler van eerdergenoemde band, brengt een nieuw soloalbum uit. The Road Home is de titel van het nieuwste schijfje dat hij aan zijn inmiddels immense discografie toe voegt. Op dit album bewerkt hij een aantal progrockklassiekers die van invloed op hem zijn geweest. Hierbij wordt zijn keyboardspel ondersteund door tal van bekende gastmuzikanten.

Vol enthousiasme wordt er geopend met een flitsende versie van Genesis’ Dance on A Volcano met als zanger niemand minder dan Neal Morse. Kip Winger en Nick D’Virgilio laten hun zangkunsten horen in een opgepoetst Sound Chaser origineel van Yes. Kip Winger is nog eens te horen in Gentle Giant’s Just The Same. Als intermezzo krijgen we een twee eigen creaties van Jordan Rudess, en afgesloten wordt er met het epische Tarkus van Emerson, Lake & Palmer waarin Kip Winger en Steven Wilson hun gezicht laten zien. Buiten al die gastvocalisten doen ook gitaristen ed Wynne en Ron ‘Bumblefoot’ Thal hun intrede in dit virtuoze spektakel waarin het keyboardspel van Rudess zelf de boventoon voert. Het is immers zijn soloalbum. Er valt weinig op te merken aan de interpretaties van deze klassiekers. De productie is vlekkeloos en het spel evenzeer. De diverse musici waaraan Rudess op dit album de leiding geeft, behoren niet voor niets tot de besten van de wereld.

Progfanaten kunnen zich aan dit album geen buil vallen. De muziek wordt enthousiast en enorm virtuoos gebracht. De enige momenten dat het wat inzakt, zijn tijdens de piano medley en gedurende Piece of The π. Gelukkig sluit Rudess vervolgens af met het fenomenale Tarkus. Verwacht echter geen Dream Theater-taferelen zoals af en toe het geval is op het solowerk van James Labrie, want daar lijkt dit in de verste verten niet op.

Tracklist:
1. Dance on A Volcano
2. Sound Chaser
3. Just The Same
4. JR Piano Medley: Soon * Supper’s Ready * I Talk To The Wind * And You And I
5. Piece of The π
6. Tarkus

Score: 80 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 16 augustus 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.