Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalcover van A-Ha’s jarentachtighit Take On Me?

A Hero For The World [2024]
Cipher [2017]
Déhà [2020]
Emil Bulls [2001]
Fueled By Fear [2026]
Incursed [2017]
Iron Savior [2026]
Jonathan Young & SixteenInMono [2019]
Leo [2014]
Leprous [2025]
Mägo De Oz [2006]
Mortemia & Marcela Bovio [2026]
MxPx [1995]
Northern Kings [2008]
Otu [in Rammstein-stijl, 2025]
Otu [in System Of A Down-stijl, 2022]
PelleK & ERock [2014]
Posehn & guests [2019]
Reel Big Fish [1996]
Thy Sanatorium [2026]
Triphon [2014]
Vision Divine [2002]
Weezer [2019]
Worgohm [2025]
een andere coverversie

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
  • 4 juli:
  • Bold, Contention en Clique
  • PPTA en Plusminus
  • Regressive Hypnosis, Seventh Dimension en Incidense
  • 5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
  • 7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alain White (Morrissey) - 59
  • Jesse Leach (Killswitch Engage) - 48
  • Kris Needs (auteur) - 72
  • Mikey Doling (Channel Zero) - 60
  • Stephen Pearcy (Ratt) - 70

Vandaag overleden:
  • Annik Honoré (Les Disques Du Crépuscule) - 2014
  • Brian Jones (The Rolling Stones) - 1969
  • Jim Morrison (The Doors) - 1971
  • Mississippi Fred McDowell - 1972
Review

Jordan Rudess - The Road Home
Jaar van release: 2007
Label: Magna Carta Records

Jordan Rudess - The Road Home

Progfans en Dream Theater-adepten opgelet, want Jordan Rudess, vooral bekend als keyboardspeler van eerdergenoemde band, brengt een nieuw soloalbum uit. The Road Home is de titel van het nieuwste schijfje dat hij aan zijn inmiddels immense discografie toe voegt. Op dit album bewerkt hij een aantal progrockklassiekers die van invloed op hem zijn geweest. Hierbij wordt zijn keyboardspel ondersteund door tal van bekende gastmuzikanten.

Vol enthousiasme wordt er geopend met een flitsende versie van Genesis’ Dance on A Volcano met als zanger niemand minder dan Neal Morse. Kip Winger en Nick D’Virgilio laten hun zangkunsten horen in een opgepoetst Sound Chaser origineel van Yes. Kip Winger is nog eens te horen in Gentle Giant’s Just The Same. Als intermezzo krijgen we een twee eigen creaties van Jordan Rudess, en afgesloten wordt er met het epische Tarkus van Emerson, Lake & Palmer waarin Kip Winger en Steven Wilson hun gezicht laten zien. Buiten al die gastvocalisten doen ook gitaristen ed Wynne en Ron ‘Bumblefoot’ Thal hun intrede in dit virtuoze spektakel waarin het keyboardspel van Rudess zelf de boventoon voert. Het is immers zijn soloalbum. Er valt weinig op te merken aan de interpretaties van deze klassiekers. De productie is vlekkeloos en het spel evenzeer. De diverse musici waaraan Rudess op dit album de leiding geeft, behoren niet voor niets tot de besten van de wereld.

Progfanaten kunnen zich aan dit album geen buil vallen. De muziek wordt enthousiast en enorm virtuoos gebracht. De enige momenten dat het wat inzakt, zijn tijdens de piano medley en gedurende Piece of The π. Gelukkig sluit Rudess vervolgens af met het fenomenale Tarkus. Verwacht echter geen Dream Theater-taferelen zoals af en toe het geval is op het solowerk van James Labrie, want daar lijkt dit in de verste verten niet op.

Tracklist:
1. Dance on A Volcano
2. Sound Chaser
3. Just The Same
4. JR Piano Medley: Soon * Supper’s Ready * I Talk To The Wind * And You And I
5. Piece of The π
6. Tarkus

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 16 augustus 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.