Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aksel Sandemose (auteur)† - 127
  • Aksu Hanttu (Entwine) - 47
  • Alex Dubé (Icewind) - 43
  • Axel Johann (Boomerang) - 52
  • Billy Sheehan (Steve Vai) - 73
  • Brann Dailor (Mastodon) - 51
  • Brant Bjork (Kyuss) - 53
  • Dirk Zelmer (Galloglass) - 54
  • Frank Claussen (Theatre Of Tragedy) - 50
  • George Thanasopoulos (Airged L'amh) - 53
  • Gert Bettens (K’s Choice) - 56
  • Jacob Hellner (producent) - 65
  • Jessica Thierjung (Xandria) - 45
  • Patrick McGoohan (acteur)† - 98
  • Ricky Wilson (The B-52’s)† - 73
  • Sebastjan Mulej (Brutart) - 47

Vandaag overleden:
  • Jeff Ward (Nine Inch Nails) - 1993
  • Randy Rhoads (Ozzy Osbourne) - 1982
Review

Jordan Rudess - The Road Home
Jaar van release: 2007
Label: Magna Carta Records

Jordan Rudess - The Road Home

Progfans en Dream Theater-adepten opgelet, want Jordan Rudess, vooral bekend als keyboardspeler van eerdergenoemde band, brengt een nieuw soloalbum uit. The Road Home is de titel van het nieuwste schijfje dat hij aan zijn inmiddels immense discografie toe voegt. Op dit album bewerkt hij een aantal progrockklassiekers die van invloed op hem zijn geweest. Hierbij wordt zijn keyboardspel ondersteund door tal van bekende gastmuzikanten.

Vol enthousiasme wordt er geopend met een flitsende versie van Genesis’ Dance on A Volcano met als zanger niemand minder dan Neal Morse. Kip Winger en Nick D’Virgilio laten hun zangkunsten horen in een opgepoetst Sound Chaser origineel van Yes. Kip Winger is nog eens te horen in Gentle Giant’s Just The Same. Als intermezzo krijgen we een twee eigen creaties van Jordan Rudess, en afgesloten wordt er met het epische Tarkus van Emerson, Lake & Palmer waarin Kip Winger en Steven Wilson hun gezicht laten zien. Buiten al die gastvocalisten doen ook gitaristen ed Wynne en Ron ‘Bumblefoot’ Thal hun intrede in dit virtuoze spektakel waarin het keyboardspel van Rudess zelf de boventoon voert. Het is immers zijn soloalbum. Er valt weinig op te merken aan de interpretaties van deze klassiekers. De productie is vlekkeloos en het spel evenzeer. De diverse musici waaraan Rudess op dit album de leiding geeft, behoren niet voor niets tot de besten van de wereld.

Progfanaten kunnen zich aan dit album geen buil vallen. De muziek wordt enthousiast en enorm virtuoos gebracht. De enige momenten dat het wat inzakt, zijn tijdens de piano medley en gedurende Piece of The π. Gelukkig sluit Rudess vervolgens af met het fenomenale Tarkus. Verwacht echter geen Dream Theater-taferelen zoals af en toe het geval is op het solowerk van James Labrie, want daar lijkt dit in de verste verten niet op.

Tracklist:
1. Dance on A Volcano
2. Sound Chaser
3. Just The Same
4. JR Piano Medley: Soon * Supper’s Ready * I Talk To The Wind * And You And I
5. Piece of The π
6. Tarkus

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 16 augustus 2007

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.