Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brock (Hawkwind) - 85
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera)† - 60
  • Frank Schiphorst (MaYaN) - 50
  • Fred Durst (Limp Bizkit) - 56
  • Iain Clark (Cressida) - 80
  • KRS-One (Boogie Down Productions) - 61
  • Michael Shuman (Queens Of The Stone Age) - 41
  • Phil Lynott (Thin Lizzy)† - 77
  • Ray Alder (Fates Warning) - 59
  • Robert Plant (Led Zeppelin) - 78

Vandaag overleden:
  • Brent Hinds (Mastodon) - 2025
  • Frankie Banali (Quiet Riot) - 2020
  • Tom Searle (Architects) - 2016
Review

Jordan Rudess - The Road Home
Jaar van release: 2007
Label: Magna Carta Records

Jordan Rudess - The Road Home

Progfans en Dream Theater-adepten opgelet, want Jordan Rudess, vooral bekend als keyboardspeler van eerdergenoemde band, brengt een nieuw soloalbum uit. The Road Home is de titel van het nieuwste schijfje dat hij aan zijn inmiddels immense discografie toe voegt. Op dit album bewerkt hij een aantal progrockklassiekers die van invloed op hem zijn geweest. Hierbij wordt zijn keyboardspel ondersteund door tal van bekende gastmuzikanten.

Vol enthousiasme wordt er geopend met een flitsende versie van Genesis’ Dance on A Volcano met als zanger niemand minder dan Neal Morse. Kip Winger en Nick D’Virgilio laten hun zangkunsten horen in een opgepoetst Sound Chaser origineel van Yes. Kip Winger is nog eens te horen in Gentle Giant’s Just The Same. Als intermezzo krijgen we een twee eigen creaties van Jordan Rudess, en afgesloten wordt er met het epische Tarkus van Emerson, Lake & Palmer waarin Kip Winger en Steven Wilson hun gezicht laten zien. Buiten al die gastvocalisten doen ook gitaristen ed Wynne en Ron ‘Bumblefoot’ Thal hun intrede in dit virtuoze spektakel waarin het keyboardspel van Rudess zelf de boventoon voert. Het is immers zijn soloalbum. Er valt weinig op te merken aan de interpretaties van deze klassiekers. De productie is vlekkeloos en het spel evenzeer. De diverse musici waaraan Rudess op dit album de leiding geeft, behoren niet voor niets tot de besten van de wereld.

Progfanaten kunnen zich aan dit album geen buil vallen. De muziek wordt enthousiast en enorm virtuoos gebracht. De enige momenten dat het wat inzakt, zijn tijdens de piano medley en gedurende Piece of The π. Gelukkig sluit Rudess vervolgens af met het fenomenale Tarkus. Verwacht echter geen Dream Theater-taferelen zoals af en toe het geval is op het solowerk van James Labrie, want daar lijkt dit in de verste verten niet op.

Tracklist:
1. Dance on A Volcano
2. Sound Chaser
3. Just The Same
4. JR Piano Medley: Soon * Supper’s Ready * I Talk To The Wind * And You And I
5. Piece of The π
6. Tarkus

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 16 augustus 2007

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.