Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
    11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en IInternal Bleeding
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 58
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 59
  • David Baerwald (David And David) - 66
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 68
  • John Douglas (Anathema) - 54
  • Larry Barragán (Helstar) - 62
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 67

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Black Majesty - Tomorrowland
Jaar van release: 2007
Label: Limb Music Products
Black Majesty - Tomorrowland
Weet u het nog? Black Majesty is één van de weinige power metal-bands die uit Australië komen. Hoe cliché het ook allemaal op de eerste twee albums Sands Of Time en Silent Company klonk, voor de Australische inwoners was het al heel wat dat er überhaupt een bandje in het land was die het wilde spelen. Daarom werd de on-originaliteit enigszins door mij gedoogd. Nu we aanbeland zijn bij het derde album ga ik eens wat strenger zijn. Met een derde cd moet het immers gaan gebeuren, de grote doorbraak. En met weer een pot standaard power metal, kom je er dan niet.

In wezen is er in die zin te weinig veranderd om Tomorrowland een klapper te maken. De band gaat gewoon door waar Silent Company ophield, met het verschil dat er veel meer snellere nummers op staan. De cd gaat al vlot van start met de eerste vier nummers, om bij de Deep Purple-cover Soldier Of Fortune het voor het eerst wat rustiger aan te doen. Dan gaan we met Bleeding World weer vrolijk verder, waarbij alleen het midtempo Faces Of War opvalt dankzij het ingetogener tempo. Er wordt dit keer echt supersonisch snel gespeeld en dat is natuurlijk altijd mooi om aan te horen. Maar toch, de openingsriff van Forever Damned hebben we al zo vaak gehoord en vele melodieën zijn wel erg simpel.

Daarom vind ik het jammer dat Tommorowland lang niet zo veelzijdig is als de voorganger. Want op zich maakt het totaalplaatje een afgemaakte indruk. Er is veel meer aandacht besteed aan details in geluid. En de gitaristen soleren er weer lekker op los. Uiteindelijk kan ik als subjectieve power metal-liefhebber toch wel weer goed uit de voeten met deze cd. Maar als objectieve recensist moet ik concluderen dat het er nu al op lijkt dat Black Majesty een beetje slijt begint te ondervinden.

Tracklist:
1. Forever Damned
2. Into The Black
3. Evil In Your Eyes
4. Tomorrowland
5. Soldier Of Fortune
6. Bleeding World
7. Faces Of War
8. Wings To Fly
9. Another Dawn
10. Scars

Score: 75 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 26 juni 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.