Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 mei:
  • Necrotesque en Deadspeak
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Hellid (Entombed) - 53
  • David Folchitto (Kaledon) - 48
  • Eric Hoffman (Deicide) - 58
  • Masse "Emperor Magus Caligula" Broberg (Dark Funeral) - 53
  • Nikola Mijic (Alogia) - 46
  • Philip Selway (Radiohead) - 59
  • Piet Jorens (Arno) - 65
  • Piotr Kozieradzki (Riverside) - 56

Vandaag overleden:
  • Mike Jastrembski (Heathen) - 2005
Review

Richie Kotzen - Into The Black
Jaar van release: 2006
Label: Frontier Records
Richie Kotzen - Into The Black
Onlangs stond Richie Kotzen nog in het voorprogramma van The Rolling Stones in Japan. Want deze gitarist die op twee blauwe maandagen speelde in Poison en Mr. Big, heeft in dat land nog een behoorlijke carrière weten op te bouwen. Vooral zijn korte periode bij Mr. Big heeft hem daar veel goed gedaan. In 1999 verving hij gitarist Paul Gilbert. Aangezien Mr. Big nog altijd mateloos populair was in Japan, was de cd Get Over It met Richie op gitaar een dikke hit. Kort daarna viel de band uit elkaar, maar zijn naam was gemaakt.

Sindsdien komt hij bijna elk jaar wel weer met een nieuw soloalbum. Dan weer met stevige rock op Get Up, dan weer met jazz op Changes. Dit keer worden we getrakteerd op een bluesrock-cd. Op Into The Black laat Richie zich van zijn gevoeligste kant zien. Er staan tien nummers op die allemaal een rustgevende sfeer uitstralen. Ideaal voor als je even wil terugtrekken van alle hectiek die het dagelijks leven met zich meebrengt.

De cd begint met ietwat modernere grunge-invloeden op You Can't Save Me en Fear. De blues komt pas echt helemaal los van Doin' What the Devil Says To Do en verdwijnt de rest van het album niet meer. Richie's stem komt echt goed tot zijn recht op dit soort muziek. Als een ware Criss Cornell met de zangtechniek van Glenn Hughes schreeuwt hij zijn hart uit. En zijn gitaarspel wordt heerlijk in toom gehouden en meneer Kotzen trekt alleen op de juiste momenten flink van leer.

Het is altijd afwachten of Richie Kotzen weer wegkomt met de ingeslagen koers die hij op elk nieuw soloalbum inslaat. Met Into The Black kunnen we met een gerust hart stellen dat hij met goudeerlijke bluesrock stevig zijn mannetje staat.

Tracklist:
1. You Can't Save Me
2. Misunderstood
3. Fear
4. The Shadow
5. Doin' What The Devil Says To Do
6. Till You Put Me Down
7. Sacred Ground
8. Your Lies
9. Living In Bliss
10. My Angel

Score: 85 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 12 december 2006

Richie Kotzen - Into The Black
Reactie van DragonforcE op 12-12-2006 om 21:17u

''Als een ware Criss Cornell met de zangtechniek van Glenn Hughes schreeuwt hij zijn hart uit.'' Zo vond ik 'm wel vaker klinken, maar deze cd moet ik nog proberen. Hij zal zeker de moeite waard zijn!

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.