Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Oasis) - 54
  • Andrea Buratto (Secret Sphere) - 46
  • Bertrand Maillot (Karelia) - 47
  • Chrigel Glanzmann (Eluveitie) - 51
  • Garry Peterson (The Guess Who) - 81
  • Holly Knight (Device) - 70
  • Kevin Moore (Dream Theater) - 59
  • Lenny Kravitz - 62
  • Mark Hunter (Chimaira) - 49
  • Markus Hirvonen (Insomnium) - 46
  • Patrick Loisel (Augury) - 56
  • Phil Feit (Riot) - 67
  • Tommy Stewart (Godsmack) - 60

Vandaag overleden:
  • Alan White (Yes) - 2022
  • Luc Chauty (Midwinter) - 2004
  • Vince McAllister (Pentagram) - 2006
Review

Richie Kotzen - Into The Black
Jaar van release: 2006
Label: Frontier Records
Richie Kotzen - Into The Black
Onlangs stond Richie Kotzen nog in het voorprogramma van The Rolling Stones in Japan. Want deze gitarist die op twee blauwe maandagen speelde in Poison en Mr. Big, heeft in dat land nog een behoorlijke carrière weten op te bouwen. Vooral zijn korte periode bij Mr. Big heeft hem daar veel goed gedaan. In 1999 verving hij gitarist Paul Gilbert. Aangezien Mr. Big nog altijd mateloos populair was in Japan, was de cd Get Over It met Richie op gitaar een dikke hit. Kort daarna viel de band uit elkaar, maar zijn naam was gemaakt.

Sindsdien komt hij bijna elk jaar wel weer met een nieuw soloalbum. Dan weer met stevige rock op Get Up, dan weer met jazz op Changes. Dit keer worden we getrakteerd op een bluesrock-cd. Op Into The Black laat Richie zich van zijn gevoeligste kant zien. Er staan tien nummers op die allemaal een rustgevende sfeer uitstralen. Ideaal voor als je even wil terugtrekken van alle hectiek die het dagelijks leven met zich meebrengt.

De cd begint met ietwat modernere grunge-invloeden op You Can't Save Me en Fear. De blues komt pas echt helemaal los van Doin' What the Devil Says To Do en verdwijnt de rest van het album niet meer. Richie's stem komt echt goed tot zijn recht op dit soort muziek. Als een ware Criss Cornell met de zangtechniek van Glenn Hughes schreeuwt hij zijn hart uit. En zijn gitaarspel wordt heerlijk in toom gehouden en meneer Kotzen trekt alleen op de juiste momenten flink van leer.

Het is altijd afwachten of Richie Kotzen weer wegkomt met de ingeslagen koers die hij op elk nieuw soloalbum inslaat. Met Into The Black kunnen we met een gerust hart stellen dat hij met goudeerlijke bluesrock stevig zijn mannetje staat.

Tracklist:
1. You Can't Save Me
2. Misunderstood
3. Fear
4. The Shadow
5. Doin' What The Devil Says To Do
6. Till You Put Me Down
7. Sacred Ground
8. Your Lies
9. Living In Bliss
10. My Angel

Score: 85 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 12 december 2006

Richie Kotzen - Into The Black
Reactie van DragonforcE op 12-12-2006 om 21:17u

''Als een ware Criss Cornell met de zangtechniek van Glenn Hughes schreeuwt hij zijn hart uit.'' Zo vond ik 'm wel vaker klinken, maar deze cd moet ik nog proberen. Hij zal zeker de moeite waard zijn!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.