Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Schrader (Mortal Decay) - 39
  • Bret Michaels (Poison) - 63
  • Dee Snider (Twisted Sister) - 71
  • Dieter Bernert (Brainstorm) - 57
  • Joe Hahn (Linkin Park) - 49
  • John Tardy (Obituary) - 58
  • Jon Schaffer (Iced Earth) - 58
  • Matti K. (Withering) - 38
  • Nellee Hooper (producent) - 63
  • Phil Lesh (Grateful Dead)† - 86
  • Piotr Grudziński (Riverside)† - 51
  • Ry Cooder - 79
  • Steve Lillywhite (producent) - 71
  • Tatiana Shmailyuk (Jinjer) - 39
  • Timo Kotipelto (Stratovarius) - 57

Vandaag overleden:
  • Les Binks (Judas Priest) - 2025
  • Scott Asheton (The Stooges) - 2014
Review

Rose Tattoo - Pain
Jaar van release: 2002
Label: SPV / Steamhammer Records
Rose Tattoo - Pain
Rose Tattoo heeft in de begin jaren tachtig een aantal legendarische albums gemaakt zoals Rock 'n' Roll Autlaws en Assault And Battery. Hun laatste album stamt uit 1982 (Scarred For Life) en nu 20 jaar later is er pas een nieuwe cd! Ze kwamen in 1999 weer bij elkaar voor een Europese tour en het vuur begon weer aardig te branden om wat nieuw materiaal op te nemen. 16 nummers zijn er maar liefst opgenomen. De eerste luisterbeurten vond ik dat wel erg veel. Maar na 20 jaar zonder cd's van de band, is dit natuurlijk een prima aantal.

Wat valt er over de songs te vertellen? Het is rock 'n' roll in zijn puurste vorm (wat doet het dus eigenlijk op metalfan? Ach, goede muziek is goede muziek). Up-tempo songs als Black Magic, Someone To Fuck en One More Drink With The Boys worden steevast afgewisseld door mid-tempo songs als House Of Pain, Hard Rockin' Man en Heat Of The Moment. Elk nummer zit vol met lekkere, bluesy solo's. In sommige wordt gebruik gemaakt van een slide-gitaar, die het beste tot z'n recht komt in The Devil Does It Well. Dit is dan ook het beste nummer van de cd. Een andere favoriet van mij is Heat Of The Moment. Maar dit had net zo goed een ander kunnen zijn. Er staan namelijk geen slechte nummers op Pain.

Deze cd is verder gewoon verplichte aanschaf voor fans van bands als AC/DC en Normaal (jawel!). Lekkere rauwe zang en de teksten zijn erg goed (voor de normale arbeiders van het land die iedere dag hard ploeteren om zo hun gezin te kunnen onderhouden). Ruim 56 minuten rock 'n' roll zonder ergens een minpuntje te ontdekken. Rose Tattoo is dus weer terug! En we zijn nog lang niet van ze af, want ze schijnen alweer aan een volgende cd te werken. Ik kijk daar dus naar uit!

De tracklist:
1. Black Magic
2. The Devil Does It Well
3. No Mercy
4. Pain's My Friend
5. Someone To Fuck
6. 17 Stitches
7. House Of Pain
8. Can't Help It
9. Union Man
10. Satan's Eyes
11. Hard Rockin' Man
12. Stir Crazy
13. Livin' Outside My Means
14. Heat Of The Moment
15. Illustrated Man
16. One More Drink

Score: 88 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 7 juni 2002

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.