Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Geen concerten bekend voor 19-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clive Edwards (UFO) - 73
  • Daniel "Dani" Férnandez (Dark Moor) - 52
  • Edgar Allan Poe (auteur)† - 217
  • Jake Fredén (Nostradameus) - 46
  • Jan-Marco Becker (Superior) - 52
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company)† - 83
  • Jeff Pilson (Dokken) - 67
  • Johnny O'Keefe† - 91
  • Kazco Hamano (The Black Mages) - 56
  • Peter "Pepe" Lyse Hansen (Hatesphere) - 47
  • Phil Everly (The Everly Brothers)† - 87
  • Robert Palmer (The Power Station)† - 77
  • Rod Evans (Deep Purple) - 79
  • Whitfield Crane (Ugly Kid Joe) - 58

Vandaag overleden:
  • Carl Perkins - 1998
Review

Theatre Of Tragedy - Storm
Jaar van release: 2006
Label: AFM Records
Theatre Of Tragedy - Storm
Theatre Of Tragedy, zo’n beetje de grondleggers van de gothic-metal zoals we die nu kennen, is de laatste jaren aardig achterop geraakt. Bands als Tristania, Leaves’ Eyes, Lacuna Coil en niet te vergeten een aantal Nederlandse gezelschappen zijn de Noren inmiddels qua populariteit voorbijgestoken. Dat zangeres en boegbeeld Liv Kristine (nu Leaves' Eyes) in 2003 haar biezen pakte is daar onder andere de oorzaak van. Dat het zestal de laatste paar albums een beduidend andere koers vaart dan in de begin jaren speelt eveneens mee.

Op ‘Assembly’ en ‘Musique’ was plots een ander Theatre Of Tragedy te horen. Ten opzichte van de klassiekers ‘Theatre Of Tragedy’ en ‘Velvet Darkness They Fear’, allebei typische gothic-metalplaten, kwam men nu met elektro-, pop- en zelfs industrialinvloeden op de proppen. Wie hoopte dat op het zesde album ‘Storm’ terug wordt gegrepen naar de stijl uit Theatre Of Tragedy’s hoogtijdagen moet ik teleurstellen. ‘Storm’ bevat ook weer de nodige elektro- en popelementen, maar gelukkig zijn de gitaren niet helemaal naar het verdomhoekje verwezen.

Als opvolgster van Liv is voormalig The Crest-zangeres Nell Siglund aangetrokken. Haar stemgeluid doet denken aan dat van… Liv zelf! Siglund beschikt eveneens over een zachte, lieve, pop-achtige stem en haar prestaties op ‘Storm’ laten eigenlijk weinig te wensen over. Dankzij haar inbreng zijn nummers als ‘Begin & End’, ‘Voices’ en vooral het titelnummer na een enkele luisterbeurt niet meer uit je hoofd te krijgen. De ietwat aparte zang (je kan het bijna fluisteren noemen) van haar mannelijke collega Raymond Rohonyi is er een waar je van moet houden.

Hoewel ik begrijp dat Theatre Of Tragedy niet stil wil blijven staan, prefereer ik persoonlijk de sound van mid jaren negentig, toen de gitaren en piano een veel belangrijkere rol speelden, grunts te horen waren en het geheel een stuk donkerder klonk. Toch kan ik er niet onderuit dat ‘Storm’ zeker een aantal zeer aardige nummers bevat en dankzij de nieuwe zangeres wel degelijk de moeite waard is.

Tracklist:
1. Storm
2. Silence
3. Ashes And Dreams
4. Voices
5. Fade
6. Begin & End
7. Senseless
8. Exile
9. Disintegration
10. Debris

Score: 76 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 18 maart 2006

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.