Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Theatre Of Tragedy - Storm
Jaar van release: 2006
Label: AFM Records
Theatre Of Tragedy - Storm
Theatre Of Tragedy, zo’n beetje de grondleggers van de gothic-metal zoals we die nu kennen, is de laatste jaren aardig achterop geraakt. Bands als Tristania, Leaves’ Eyes, Lacuna Coil en niet te vergeten een aantal Nederlandse gezelschappen zijn de Noren inmiddels qua populariteit voorbijgestoken. Dat zangeres en boegbeeld Liv Kristine (nu Leaves' Eyes) in 2003 haar biezen pakte is daar onder andere de oorzaak van. Dat het zestal de laatste paar albums een beduidend andere koers vaart dan in de begin jaren speelt eveneens mee.

Op ‘Assembly’ en ‘Musique’ was plots een ander Theatre Of Tragedy te horen. Ten opzichte van de klassiekers ‘Theatre Of Tragedy’ en ‘Velvet Darkness They Fear’, allebei typische gothic-metalplaten, kwam men nu met elektro-, pop- en zelfs industrialinvloeden op de proppen. Wie hoopte dat op het zesde album ‘Storm’ terug wordt gegrepen naar de stijl uit Theatre Of Tragedy’s hoogtijdagen moet ik teleurstellen. ‘Storm’ bevat ook weer de nodige elektro- en popelementen, maar gelukkig zijn de gitaren niet helemaal naar het verdomhoekje verwezen.

Als opvolgster van Liv is voormalig The Crest-zangeres Nell Siglund aangetrokken. Haar stemgeluid doet denken aan dat van… Liv zelf! Siglund beschikt eveneens over een zachte, lieve, pop-achtige stem en haar prestaties op ‘Storm’ laten eigenlijk weinig te wensen over. Dankzij haar inbreng zijn nummers als ‘Begin & End’, ‘Voices’ en vooral het titelnummer na een enkele luisterbeurt niet meer uit je hoofd te krijgen. De ietwat aparte zang (je kan het bijna fluisteren noemen) van haar mannelijke collega Raymond Rohonyi is er een waar je van moet houden.

Hoewel ik begrijp dat Theatre Of Tragedy niet stil wil blijven staan, prefereer ik persoonlijk de sound van mid jaren negentig, toen de gitaren en piano een veel belangrijkere rol speelden, grunts te horen waren en het geheel een stuk donkerder klonk. Toch kan ik er niet onderuit dat ‘Storm’ zeker een aantal zeer aardige nummers bevat en dankzij de nieuwe zangeres wel degelijk de moeite waard is.

Tracklist:
1. Storm
2. Silence
3. Ashes And Dreams
4. Voices
5. Fade
6. Begin & End
7. Senseless
8. Exile
9. Disintegration
10. Debris

Score: 76 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 18 maart 2006

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.