Pitfest
Enquête

Wat vind je van de kersverse studio-albums van Epica, Ghost en Machine Head? Top of flop?

Alle drie cd’s zijn top
Epica en Ghost top, Machine Head flop
Epica en Machine Head top, Ghost flop
Ghost en Machine Head top, Epica flop
Epica top, Ghost en Machine Head flop
Ghost top, Epica en Machine Head flop
Machine Head top, Epica en Ghost flop
Alle drie cd’s zijn een flop

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
  • 4 mei:
  • Against Evil en Angelic Forces
  • Blood Incantation en Minami Deutsch
  • Harem Scarem en Cassidy Paris
  • Mike Tramp's White Lion
  • 5 mei:
  • Blood Incantation en Minami Deutsch
  • Swallow The Sun
  • Swallow The Sun, Before The Dawn en Stam1na
  • 6 mei:
  • Caliban, In Hearts Wake, Cabal en Assemble The Chariots
Kalender
Vandaag jarig:
  • Lars "Leiðólfr" Jensen (Myrkgrav) - 39
  • Paulo Jr. (Sepultura) - 56
  • Tomi Joutsen (Amorphis) - 50
  • Ville Friman (Insomnium) - 45

Vandaag overleden:
  • Beatmaster V (Body Count) - 1996
  • Darrell Sweet (Nazareth) - 1999
  • Tim Calvert (Forbidden) - 2018
Review

Bayside - Bayside
Jaar van release: 2005
Label: Victory Records
Bayside - Bayside
Oke, dit is best wel emo. Maar wacht even! Niet meteen met de muisaanwijzer naar de pageback-knop. Bayside is namelijk best een aardige emo-band! Jawel, ze zijn misschien schaars, en de meningen zullen hierover ongetwijfeld zeer verdeeld zijn, maar ze bestaan mijns inziens wel degelijk. Denk bijvoorbeeld aan Alkaline Trio, Thrice, en Texas Is The Reason. Nu kan Bayside zich (nog?) niet meten met deze imposante namen, maar met hun tweede, titelloze album heeft het viertal uit NYC in ieder geval een fraai staaltje alternative rock met bij vlagen een punky randje afgeleverd. En die paar momenten waarop de band zich wat al te enthousiast tegoed doet aan de meer irritante elementen die emo buiten eigen kringen zo’n slechte naam geven, ach die nemen we maar op de koop toe.

Typerend voor Bayside is de grote rol van zanger/gitarist Anthony Raneri. Met zijn wat onopmerkelijke doch geschikte stemgeluid en zijn van ellende doordrongen teksten vormt hij het kloppende hart van de sound. Ondersteund door de stevige ritmesectie spuit hij verbitterd z’n wrange gal over persoonlijke tekortkomingen, bedrog en teleurstellingen op het relationele vlak. Vaak levert dat heel mooie stukjes op:

So let’s just close our eyes and we’ll talk in the morning, when we’re able to feel the true weight of our words and why we’re both here. At least we can say we tried and take comfort in knowing that if we both die alone tomorrow, it’s just the way that the stars aligned.

En:

This mess we’ve made of it. In years to come it might make sense, but sweetness, did you foresee this? Just what’s become of us? If you hear this and you think you’re ready, then meet me in Montauk where we’ll write out in the sand, “Here lies the destiny of 2 hurt souls afraid to be cured again.” That could be our epitaph.

Zoals al ik aangaf is het emo-gehalte wel hoog, en een nummer als Don’t Call Me Peanut heeft een veel te hoog kwijlgehalte. Gelukkig is dat het enige nummer van het album dat ik echt niet kan luchten. Verder kent het album nog een aantal opvallende nummers. Blame It On Bad Luck kent wat ska-elementen en “Existing in a Crisis (Evelyn) doet enigszins aan Green Day denken. Nu heb ik een godsgruwelijke hekel aan die band, maar binnen de context van dit afwisselende album komt de poppy punkrocksound veel beter tot z’n recht.

Dat Bayside er in deze recensie aardig positief vanaf komt heeft ongetwijfeld te maken met het feit dat ik de laatste tijd ook wat meer rustigere varianten van de postpunk en posthardcore ben gaan waarderen. Wees daarom gewaarschuwd. Luistertips zijn Devotion and Desire, Montauk en Dear Tragedy.

Tracklist:
1. Hello Sh*tty
2. Devotion and Desire
3. Tortures of the Damned
4. They Looked Like Strong Hands
5. Montauk
6. Blame It on Bad Luck
7. We’ll Be OK
8. Existing in a Crisis (Evelyn)
9. Don’t Call Me Peanut
10. Half a Life
11. Dear Tragedy

Score: 75 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 30 september 2005

Meer Bayside:

Bayside - Bayside
Reactie van XnegativeX op 02-10-2005 om 12:47u
Score: 9 / 100

Bayside is ge-wel-dig!!! Jammer dat de schrijver van deze review het belangrijkste pluspunt van deze band totaal over het hoofd ziet. Bayside weet namelijk ongelovelijk sterke nummers te schrijven. Waarbij, zowel de melodie als de emotie achter het nummer, echt blijft hangen. Echte songs met een kop en een staart die je weten te raken. Toegegeven, je moet wel van het soort muziek houden en op Metalfan zullen dat weinig mensen zijn. Maar toch, dat maakt de kwaliteit van deze band er niet minder om.

Bayside - Bayside
Reactie van Patrick op 02-10-2005 om 21:44u
Score: 75 / 100

Als je Bayside echt zo 'geweldig' vindt ben je wel snel onder de indruk. Het is een goede band en ze hebben weer een puike plaat afgeleverd, maar met pakweg een decennium aan moderne emo in gedachten, als deze plaat een 9 verdient dan verdienen albums als "Goddamnit" van Alkaline Trio en Thrice's "The Illusion of Safety" minstens een 11.

Bayside - Bayside
Reactie van XnegativeX op 03-10-2005 om 12:34u
Score: 12 / 100

Dus omdat er nog meer goede platen zijn uitgekomen mag ik Bayside niet goed vinden? Het grijpt me gewoon aan. En er zijn maar weinig emo bandjes die dat kunnen. Niet omdat ik geen fan ben van emo maar eerder omdat die emo bandjes geen idee hebben hoe ze goede nummers moeten schrijven. En Bayside weet dat duidelijk wel. Die Thrice is trouwens ook geniaal maar alles van Thrice is geniaal. En trouwens, ik vind Bayside ook geen echte emo. Als Bayside emo is dan zouden bands als Face to face en No use for a name ook emo zijn.

Bayside - Bayside
Reactie van Patrick op 03-10-2005 om 15:30u
Score: 11 / 100

"Dus omdat er nog meer goede platen zijn uitgekomen mag ik Bayside niet goed vinden?" Nee, dat is natuurlijk onzin. Ik zal nooit iemand aanvallen op smaak of voorkeur, en dat heb ik hier ook niet gedaan. Maar dat ik wat kritische noten bij een plaat zet, betekent niet meteen dat ik de plaat niet goed vind. Getuige mijn overwegend positieve recensie en de ruim voldoende score. "Niet omdat ik geen fan ben van emo maar eerder omdat die emo bandjes geen idee hebben hoe ze goede nummers moeten schrijven. En Bayside weet dat duidelijk wel." Eensch. Maar ik acht het onnodig om bij een goede emo plaat te vermelden dat de band goede nummers schrijft. Dat is een gegeven, vergelijkbaar met het in een recensie van een death metal album opmerken dat de zanger gruntvocalen gebruikt. "En trouwens, ik vind Bayside ook geen echte emo. Als Bayside emo is dan zouden bands als Face to face en No use for a name ook emo zijn." Dat is een discussie beter gevoerd op een forum of bij voorkeur in de kroeg, want emo is echt zo'n 'genre' waarvan mensen er heel uiteenlopende definities op na houden. ;)

Bayside - Bayside
Reactie van xix op 02-11-2005 om 12:06u
Score: 80 / 100

Slecht nieuws voor de liefhebbers van de band: de drummer is omgekomen bij een ongeluk met de tourbus, en de bassist is hierbij ernstig gewond geraakt: www.baysiderocks.com

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.