Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 februari:
  • Lorna Shore, Whitechapel, Shadow of Intent en Humanity's Last Breath
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Robertson (Thin Lizzy) - 70
  • Byron Stroud (Strapping Young Lad) - 57
  • Dave Anderton (Chaos Divine) - 41
  • Michael McDonald (The Doobie Brothers) - 74
  • Ola Halén (Insania) - 49
  • Ray Manzarek (The Doors) - 87
  • Warne Livesey (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • Julio Cortázar (auteur) - 1984
  • Roger Patterson (Atheist) - 1991
  • Sauli "Karkkunen" Lehtisaari (Twilight Ophera) - 2004
Review

Delphian - Oracle
Jaar van release: 2005
Label: Lion Music
Delphian - Oracle
Vooral journalisten en platenmaatschappijboys genoten vorig jaar van de eerste demo van het Nederlandse Delphian, simpelweg getiteld ‘demo 2004’, maar nu kan het grote publiek naar de winkel rennen voor het debuutalbum ‘Oracle’. Het beste van die demo wordt aangevuld met nieuw werk dat volledig in dezelfde lijn ligt. Uitgever is het Finse label Lion Music dat vooral bekend staat om progressief gitaarwerk.

Deze muzieklijn kan je nog steeds omschrijven als fantasierijke progmetal verpakt in pakkende muziekstukken. In plaats van een zanger heeft Delphian toevallig een zangeres in dienst maar met het vaak vreselijke maar trendy gothicmetalgeluid hebben ze niets gemeen. Voor een uitgebreidere omschrijving naar het frisse geluid van Delphian verwijs ik naar de bespreking van de demo. Ze kregen weer hulp van Joost van den Broek (ex-Sun Caged, Star One en After Forever) dus productioneel valt er niets te klagen.

Reken je The Gathering (zowel oude als nieuwe stijl), Sun Caged, Symphony X, Chroma Key, of Nightingale tot je favorieten, dan zal dit orakel je wel kunnen bekoren. De muziek is ook vrij laagdrempelig door de herkenbare structuren en het voortdurende streven naar melodie, zodat de beginnende muziekontdekker ook niet zal worden afgeschrikt. Een puik debuut, maar dat had je vast al door.

Tracklist:
1. My Confession
2. Fall
3. Never Willing, Still Fulfilling
4. Sylvester's Dusk
5. Moments
6. Salvation
7. The Unknown
8. On Sale
9. Wrong Turn
10. Door To Reality

Score: 84 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 22 augustus 2005

Meer Delphian:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.