Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 27-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss)† - 75
  • Brian MacLeod (Wire Train) - 64
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 80
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 72
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 53
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 78
  • Koen Romeijn (Detonation) - 47
  • Mårten Hagström (Meshuggah) - 55
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 50
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 44
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 42
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 60
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 49
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 53
  • Tara McLeod (Kittie) - 42
  • Theodor Kittelsen (illustrator)† - 169
  • Tschibu (Gurd) - 55

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Insurrection - Exiled To Earth (Bonus MC)
Jaar van release: 2025
Label: Tunnelgeur Records

 -

Vorig jaar verscheen de ep Exiled To Earth van Insurrection en inmiddels is een re-release verschenen met maar liefst tien bonustracks. Wie hoopt op nieuw werk moet ik teleurstellen, want het gaat om drie live-opnames en verder zijn het 8-bit-versies van eerder verschenen nummers. Waarom besteden we daar toch aandacht aan? Ach, het is geen straf om naar de melodieuze thrash/death van deze heren te luisteren en we gunnen deze Friese formatie de extra aandacht. Bovendien is het wel aardig dat de release alleen digitaal en op muziekcassette verschijnt.

Na het aanhoudende succes van vinyl is nu het cassettebandje bezig aan een comeback. De verkoop heeft inmiddels het hoogste niveau in twintig jaar bereikt en zelfs grote artiesten plaatsen de cassettes op hun websites. De drang om fysieke media te verzamelen is gestegen en voor verzamelaars en fans zijn cassettes een geweldige manier om artiesten te steunen. Voor de ander is het pure nostalgie. Er ook mensen die zweren dat analoge formaten altijd beter klinken en dan zijn tapes een goedkope manier om de magie van analoge weergave te ervaren. De kans wordt dus groter dat je weer iemand met een walkman ziet lopen. Tunnelgeur Records springt hier goed op in en voor Insurrection is het weer een moment om de muziek onder de aandacht te brengen.

Met Exiled To Earth heeft Insurrection een zeer degelijke ep afgeleverd, voorzien van schitterend artwork. De vier nummers zijn geïnspireerd door de grote Zweedse melodeathbands, waarbij ook invloeden uit andere genres aanwezig zijn. Dat geeft het geheel een modern tintje, maar tevens zorgt het voor een gevarieerd karakter. Bovendien zorgen epische intermezzo's voor aanhoudende spanning. De productie van Mendel bij de Leij is uitstekend, waardoor Exiled To Earth bij veel melodeath-fans in de smaak zal vallen. Daarbij moet wel de kanttekening gemaakt worden dat de high pitched screams van bassist Pieter Oevering niet door iedereen gewaardeerd worden.

De opener Hopeless World Below geeft een goede indruk van het DNA van Insurrection. Alles is strak in elkaar verweven, waardoor iedere overgang uitermate logisch klinkt. De stevige ritmesectie, gevormd door Pieter Oevering en drummer Douwe Talma, vormt de ruggengraat, waardoor het gitaristenduo Marten Hutten en Armand Venema kan schitteren. Het muzikale vermogen van de formatie komt het sterkst uit de verf in The End Of Honesty. Het instrumentale, dystopische In Terram Extorres doet daar nauwelijks voor onder en datzelfde geldt voor de knaller Crimson Skies. De ep Exiled To Earth is melodeath in zijn beste vorm, waarmee ik duidelijk wil maken dat de mannen snel een opvolger voor Circles Of Dispair (2019) moeten opnemen.

De heren van Insurrection lopen al een tijdje mee en hebben behoorlijk wat ervaring opgedaan op het podium. De live-tracks, opgenomen tijdens de show in Vera, Groningen in 2022, bewijzen dat. Het brute Futile Existence en Dawn Of Defeat zijn afkomstig van Circles Of Dispair (2019) en Moribund van de ep Catatonic (2015). De 8-bit-tracks zijn geproduceerd door Armand Venema en Douwe Talma.

Een cassettebandje is pure nostalgie, maar je hoort de laatste tijd ook dat veel mensen met retrogames bezig zijn. Net zoals er interesse is in klassieke boeken en films, zijn er mensen op zoek naar oude games en spelcomputers. De 8-bit-muziek is daar onlosmakelijk mee verbonden. Met mijn beperkte kennis kan ik zeggen dat Armand en Douwe erin geslaagd zijn om bijvoorbeeld Spiralling Down en ...On Circles Of Dispair op een waardige manier hebben om weten te zetten naar een 8-bit-compositie.

Tracklist Side A:
1. Hopeless World Below
2.The End Of Honesty
3. In Terram Extorres
4. Crimson Skies
5. Futile Existence (Live)
6. Dawn Of Defeat (Live)
7. Moribund (Live)

Tracklist Side B:
1.- Hopeless World Below (8-bit)
2. The End Of Honesty (8-bit)
3. In Terram Extorres (8-bit)
4. Crimson Skies (8-bit)
5. Spiralling Down (8-bit)
6. ...On Circles Of Despair (8-bit)
7. Moribund (8-bit)

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 4 februari 2025

Meer Insurrection:

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.