Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Arð - Untouched By Fire
Jaar van release: 2024
Label: Prophecy Productions

 -

Arð, het eenmansproject van vocalist en multi-instrumentalist Mark Deeks, die bij blackmetalliefhebbers vooral bekend is van zijn werk in Winterfylleth, debuteert twee jaar geleden met het sterke debuutalbum Take Up My Bones (2022). De plechtige, traditionele doom metal - door de band zelf aan de man gebracht onder de treffende term 'kloosterdoom' - weet regelmatig de juiste snaar te raken. Niet voor niets verschijnt het album via Prophecy Productions, normaal gesproken bakermat van kwaliteit.

Twee jaar later is Deeks klaar met de opvolger, die onder de naam Untouched By Fire verschijnt. De Brit heeft een doctoraat behaald op het terrein van heavy metal en nationale identiteit. Op Untouched By Fire mag hij zijn fascinatie voor de geschiedenis van Northumbria, zijn geboortestreek, volledig de vrije loop laten. De plaat is een conceptalbum over King Oswald, een belangrijke historische figuur die zich tot het christendom heeft bekeerd en twee verschillende regio’s heeft verenigd onder de naam Northumbria. Op Untouched By Fire krijgt Deeks wederom muzikale ondersteuning van Callum Cox (Atavist) op de drums en Dan Capp (ex-Winterfylleth) als gitarist. De cellopartijen worden ditmaal niet verzorgd door Jo Quail, maar door Robina Huy, die ook op het meest recente Empyrium-album Über Den Sternen (2021) te horen is.

Hoe verhoudt deze plaat zich tot het debuut? Qua stijl ligt Untouched By Fire duidelijk in het verlengde van zijn voorganger. Ook hier is het plechtige en statige doom wat de klok slaat. Tegelijkertijd is deze langspeler op alle fronten net iets verder ontwikkeld. De productie is beter, met precies de juiste balans tussen zwaar en etherisch, maar ook de composities zijn net wat rijker en vloeiender dan op het debuut. Deeks zingt bovendien beter dan twee jaar geleden. Zijn heldere stemgeluid is krachtiger en zelfverzekerder. Door al deze aspecten onderscheiden prachtige, zich traag ontvouwende composities als Cursed To Nothing But Patience, He Saw Nine Waters en het bijna tien minuten durende Casket Of Dust zich in het nog bescheiden oeuvre van Arð. Het korte Beset By Weapons bevat een erg sfeervolle gastbijdrage van Beverley Palin, die de ‘Northumbrian smallpipes’ - een met de ellebogen gepompte doedelzak uit het noordoosten van Engeland - bespeelt.

Het fraaie aan deze muziek is dat de band erin slaagt om te strooien met heerlijk druilerige gitaarmelodieën, die regelmatig doen denken aan het oudere werk van Draconian en Swallow The Sun, maar dat afwisselt met lange, sfeervolle passages bestaande uit pianoklanken en cellopartijen, waardoor de sound ook heel licht en zelfs wat dromerig wordt. De combinatie met de statige, serene cleane zang pakt bovendien heel goed uit. De plaat bevat met een speelduur van iets meer dan veertig minuten geen overbodige noot. Untouched By Fire is geen album om bij uit je dak te gaan, maar wel om in alle rust van te genieten. Verhalende, epische luistermuziek die je moeiteloos transporteert naar een andere wereld.

Tracklist:
1. Cursed To Nothing But Patience
2. Name Bestowed
3. Hefenfelth
4. He Saw Nine Winters
5. Beset By Weapons
6. Casket Of Dust

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 6 augustus 2024

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.