Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 45
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 45
  • Ringo Starr (The Beatles) - 85
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

Corey Taylor - CMFT2
Jaar van release: 2023
Label: BMG

 -

Naast Slipknot is Corey Taylor altijd wel met verschillende projecten bezig. Zo zijn er genoeg samenwerkingen met andere artiesten, duikt hij op in verschillende films en zijn er meerdere boeken onder zijn naam uitgebracht. Het meeste succes had hij met zijn band Stone Sour, maar die ligt al een tijd op zijn gat en een heropstanding zit er de komende tijd ook niet in. In plaats daarvan concentreert de vocalist zich momenteel op zijn eigen naar zichzelf vernoemde solo project. In 2020 kwam het debuutalbum CMFT uit en nu Slipknot momenteel niet alle aandacht vraagt is het tijd voor opvolger CMFT2.

Gelukkig is niet alle inspiratie opgegaan aan het bedenken van een originele albumtitel en komt Taylor met een paar alleraardigste nummers op de proppen. Het pad van uptempo rockers met een rauw randje, zoals ook te horen op CMFT, wordt vervolgd en ook de link met de latere albums van Stone Sour is nooit ver weg. Daarnaast komen meerdere genres voorbij, maar is er ook veel ruimte voor langzaam materiaal en powerballads. 

Net als op het debuut is de zanger vooral op zoek naar speelplezier. Dit resulteert in een wat lossere aanpak. Talk Sick, We Are The Rest, Starmate en All I Want Is Hate demonstreren dat het beste. Niet al te serieus en vooral gemaakt om tijdens de shows de energie los te maken. Ook met Beyond heeft Corey Taylor een heerlijk energiek en meezingbaar hitje te pakken, terwijl hij met het stevige en serieuze Post Traumatic Blues ook prima werk aflevert. 

Het is jammer dat veel van deze tracks afgewisseld worden met langzame nummers die weinig om het lijf hebben en de vaart meermaals uit de plaat halen. Opener The Box is vooral saai en ook het Eagles-achtige Breath Of Fresh Smoke kabbelt maar voort. Deze nummers verbleken echter bij het abominabele Someday I''ll Change Your Mind met teksten en woohoohoo's waar zelfs Kensington zich niet aan zou durven wagen. 

CMFT2 laat dus vooral twee gezichten zien. De uptempo rockers zijn allemaal prima te verteren en in een aantal nummers klinkt Corey Taylor op zijn best. Het stemgeluid van de beste man blijft dan ook een genot om aan te horen en zowel qua screams als cleane zang behoort hij tot de absolute top. Het is jammer dat hij niet met een plaat komt vol met tracks die zijn vocalen eer aandoen. 

Tracklist:
1. The Box
2. Post Traumatic Blues
3. Talk Sick
4. Breathe Of Fresh Smoke
5. Beyond
6. We Are The Rest
7. Midnight
8. Starmate
9. Sorry Me
10. Punchline
11. Someday I'll Change Your Mind
12. All I Want Is Hide
13. Dead Flies

Score: 70 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 29 oktober 2023

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.