Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • The Midnight Ghost Train en Sons Of Node
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
  • 22 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Tetrarch en The Hara
  • The Sword, Yama en Thammuz
    16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brendt Allman (Shadow Gallery) - 55
  • Craig Setari (Sick Of It All) - 56
  • Dimitri Minakakis (The Dillinger Escape Plan) - 48
  • Doane Perry (Jethro Tull) - 71
  • Ian Mosley (Marillion) - 72
  • Jen Majura (Evanescence) - 42
  • Justin Foley (Killswitch Engage) - 49
  • Kiko Loureiro (Megadeth) - 53
  • Maarten "Ploegbaas" Luysterburg (Brutus)† - 44
  • Reinis Melbardis (Heaven Grey) - 34
  • Remy Dieteren (Callenish Circle) - 47

Vandaag overleden:
  • Nicko Andrieu (Killers) - 2001
Review

Corey Taylor - CMFT2
Jaar van release: 2023
Label: BMG

 -

Naast Slipknot is Corey Taylor altijd wel met verschillende projecten bezig. Zo zijn er genoeg samenwerkingen met andere artiesten, duikt hij op in verschillende films en zijn er meerdere boeken onder zijn naam uitgebracht. Het meeste succes had hij met zijn band Stone Sour, maar die ligt al een tijd op zijn gat en een heropstanding zit er de komende tijd ook niet in. In plaats daarvan concentreert de vocalist zich momenteel op zijn eigen naar zichzelf vernoemde solo project. In 2020 kwam het debuutalbum CMFT uit en nu Slipknot momenteel niet alle aandacht vraagt is het tijd voor opvolger CMFT2.

Gelukkig is niet alle inspiratie opgegaan aan het bedenken van een originele albumtitel en komt Taylor met een paar alleraardigste nummers op de proppen. Het pad van uptempo rockers met een rauw randje, zoals ook te horen op CMFT, wordt vervolgd en ook de link met de latere albums van Stone Sour is nooit ver weg. Daarnaast komen meerdere genres voorbij, maar is er ook veel ruimte voor langzaam materiaal en powerballads. 

Net als op het debuut is de zanger vooral op zoek naar speelplezier. Dit resulteert in een wat lossere aanpak. Talk Sick, We Are The Rest, Starmate en All I Want Is Hate demonstreren dat het beste. Niet al te serieus en vooral gemaakt om tijdens de shows de energie los te maken. Ook met Beyond heeft Corey Taylor een heerlijk energiek en meezingbaar hitje te pakken, terwijl hij met het stevige en serieuze Post Traumatic Blues ook prima werk aflevert. 

Het is jammer dat veel van deze tracks afgewisseld worden met langzame nummers die weinig om het lijf hebben en de vaart meermaals uit de plaat halen. Opener The Box is vooral saai en ook het Eagles-achtige Breath Of Fresh Smoke kabbelt maar voort. Deze nummers verbleken echter bij het abominabele Someday I''ll Change Your Mind met teksten en woohoohoo's waar zelfs Kensington zich niet aan zou durven wagen. 

CMFT2 laat dus vooral twee gezichten zien. De uptempo rockers zijn allemaal prima te verteren en in een aantal nummers klinkt Corey Taylor op zijn best. Het stemgeluid van de beste man blijft dan ook een genot om aan te horen en zowel qua screams als cleane zang behoort hij tot de absolute top. Het is jammer dat hij niet met een plaat komt vol met tracks die zijn vocalen eer aandoen. 

Tracklist:
1. The Box
2. Post Traumatic Blues
3. Talk Sick
4. Breathe Of Fresh Smoke
5. Beyond
6. We Are The Rest
7. Midnight
8. Starmate
9. Sorry Me
10. Punchline
11. Someday I'll Change Your Mind
12. All I Want Is Hide
13. Dead Flies

Score: 70 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 29 oktober 2023

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.