Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amanda Somerville (Trillium) - 47
  • David Shankle (Manowar) - 64
  • Doogie White (Michael Schenker Group) - 66
  • Ed Warby (Gorefest) - 58
  • Eric Knutson (Flotsam And Jetsam) - 61
  • Felipe Andreoli (Angra) - 46
  • Florian Müller (Dew-Scented) - 50
  • Iain Finlay (Running Wild) - 63
  • Janne Tolsa (Tarot) - 56
  • Jeroen "Jerre" Vingerhoed (Axamenta) - 41
  • Mark Kelson (The Eternal) - 50
  • Martin Kearns (Bolt Thrower)† - 49
  • Sakurai Atsushi (Buck-Tick)† - 60
  • Warrel Dane (Nevermore)† - 65
  • Wolfgang Koch (Visions Of Atlantis) - 48

Vandaag overleden:
  • LG Petrov (Entombed) - 2021
  • Peter Banks (Yes) - 2013
  • Stanley Kubrick (regisseur) - 1999
Review

LiveWire - Under Attack!
Jaar van release: 2022
Label: Eigen Beheer

 -

In de enorme stroom aan releases die ieder jaar verschijnt, komt het regelmatig voor dat we platen missen die meer dan de moeite waard zijn, zeker als zo’n album ook nog eens in eigen beheer verschijnt. Dan wordt het al helemaal ingewikkeld om het kaf van het koren te scheiden. Gelukkig kunnen we ons op dat soort momenten ook beroepen op het kundige oordeel van enkele concullega’s. Zo trok de recensie van een niet nader genoemde, internationale site mijn aandacht naar het debuutalbum van de Australische metalband LiveWire, die in het voorjaar van 2022 Under Attack! uitbrengt.

Voorzien van een geweldige, retro hoes zal het de gemiddelde lezer al snel duidelijk zijn waar deze mannen de mosterd halen. En inderdaad: de onweerstaanbare combinatie van speed, thrash en heavy metal pakt de beste momenten van 3 Inches Of Blood, Havok, Evil Invaders, Riot City, Enforcer en Stallion, om daar een heerlijke mengelmoes van te maken. Daarbij onderscheidt de groep zich vooral door middel van het werkelijk fantastische gitaarwerk van Anthony Ierardo en Christopher Puglia, dat tot de beste in het genre behoort. De heren strooien met vingervlugge solo’s alsof het niets is. De muziek krijgt er zelfs een beetje een Dragonforce-vibe door (en dat is uiteraard een groot compliment). Ook zanger Nick Wilks kwijt zich uitstekend van zijn taken. Hij beschikt over een gevarieerd stemgeluid, op de juiste momenten melodieus en agressief. Bovendien schuwt hij enkele hoge uithalen niet.

Het is moeilijk om geen gelukzalig gevoel te krijgen bij het beluisteren van Under Attack!, want het spelplezier spat werkelijk van het album af. Vooral de eerste vijf nummers laten een band op de top van zijn kunnen horen. Opener Attack! Attack! Attack! bestookt ons met stoere, thrashy riffs, energiek drumwerk en enkele imponerende uithalen, waarin Wilks laat horen over een puike kopstem te beschikken. En in A Cold Day In Hell, Conqueror en Insecticide vliegen de twinleads je om de oren. LiveWire legt een enorme dosis energie op de mat en die jongehondenintensiteit slaat gegarandeerd over op de luisteraar. Op de tweede helft van de plaat lijkt de band wat meer uit klassieke heavy metal te putten. Ook met die melodieuzere insteek slaagt LiveWire overigens met vlag en wimpel. Zelfs de laatste vier nummers – heropgenomen nummers van oude singles – doen nauwelijks onder voor de rest van het materiaal.

Under Attack! is een debuut dat een breder publiek verdient. Wie zijn hart heeft verpand aan vlammend gitaarwerk, kan zijn plezier niet op met dit album. De muziek zit tjokvol meesterlijke riffs en fonkelende soleersessies. Na een hele reeks luisterbeurten wacht ik echter vooral tot het heuglijke moment waarop we de mannen in een klein, zweterig zaaltje live aan het werk kunnen zien. Under Attack! is een frisse, energieke en dartele plaat, die zelfs de grootste zuurpruim een goedkeurende glimlach zal ontlokken.

Tracklist:
1. Attack! Attack! Attack!
2. A Cold Day In Hell
3. Conqueror
4. Insecticide
5. Midnight Sun
6. Solace In Escape
7. Lockjaw Deathroll
8. Mirror Of Fate
9. Artificial Selection
10. Hypnotik Idol
11. Demon's Grip

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 februari 2023

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.