Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Threshold - Dividing Lines
Jaar van release: 2022
Label: Nuclear Blast Records

 -

Met vijfendertig jaar actieve dienst is de carrière van de Britse progressieve metalband Threshold indrukwekkend te noemen. Knapper is dat het gezelschap in al die jaren eigenlijk altijd garant staat voor kwaliteit. Een slecht album hebben de mannen nooit uitgebracht. Sterker: iedere release zit uitstekend in elkaar, met een verfijnde mix van toegankelijke, intelligente composities, uitgekiende refreinen en instrumentale klasse die altijd in dienst van het nummer blijft staan. Het in 2017 uitgebrachte Legends Of The Shires, het eerste dubbelalbum van de groep, laat ook de verrassende terugkeer horen van zanger Glynn Morgan (te horen op het tweede album Psychedelicatessen uit 1994), nadat Damian Wilson om niet geheel duidelijke redenen uit de band is gezet.

Vijf jaar later ligt Dividing Lines in de schappen, wederom via Nuclear Blast. Dat geeft de status van deze band al aan. Aan alles valt op te merken dat ook deze twaalfde langspeler (het akoestische Wireless uit 2003 niet meegerekend) weer een op en top verzorgd product is, waar het vakmanschap van afstraalt. Neem alleen al de prachtige, sfeervolle hoes, die een perfecte representatie vormt van de intelligente en bedachtzame teksten die zo kenmerkend zijn voor Threshold. Maar ook de composities zitten verrukkelijk in elkaar. De band verliest zich niet in oeverloos gepiel, maar stelt de kwaliteit van het nummer centraal. Dat blijkt wel uit de ijzersterke refreinen, het frisse gitaar- en keyboardwerk en de vele mooie overgangen die de mannen in de nummers weten in te bouwen. Voeg daar een warme, rijke productie aan toe en alle basiselementen zijn meer dan in orde.

Met het sterke Haunted laat Threshold horen nog steeds onverminderd relevant te zijn. Het is een uitstekende opening, die door de intelligente, maar toegankelijke compositie en de spannende, licht futuristische keyboardpartijen verrassend actueel aandoet. De mannen hebben altijd al de gave gehad om zeer catchy nummers te schrijven, die onder hun schijnbare eenvoud intelligent en vernuftig zijn. Op Dividing Lines pakt de band echter pas echt uit met eersteklas oorwurmen, die direct blijven hangen, maar tegelijkertijd ook na tientallen luisterbeurten hun kracht behouden. De plaat staat vol met uitmuntende composities. Van de eerste helft maken Hall Of Echoes, Let It Burn en Silenced indruk met hun zeer verslavende zanglijnen en refreinen, puike muzikale thema’s en verfrissende, moderne invloeden. De tweede helft kent met Complex en King Of Nothing twee stevigere nummers vol energie en spitsvondige riffs, die duidelijk maken dat Threshold evenzeer metal als rock is.

Wie bang is dat Threshold door die nadruk op toegankelijke composities is verworden tot een soort popband, kan ik geruststellen. Met The Domino Effect en Defence Condition staan er twee tracks op dit album die de tienminutengrens passeren. Tekenend voor het uitmuntende compositorische niveau van de Britten is dat deze nummers tot de hoogtepunten van het album behoren. Eerstgenoemde track vliegt voorbij en combineert prachtig, melodieus gitaarwerk (zo bevat het nummer een lange, dromerige, instrumentale passage, waarin invloeden van David Gilmour te ontwaren zijn) met aan het moderne Dream Theater refererende muzikale thema’s. Defence Condition herinnert in muzikaal opzicht aan het sublieme Subsurface (2004) – mijns inziens nog altijd het hoogtepunt uit het oeuvre van Threshold – dankzij de prachtige opbouw, ijzersterke, maatschappijkritische teksten en met goud omhulde muzikale ankerpunten.

Waar Legends Of The Shires (2017) zich vooral onderscheidt door zijn verhalende karakter, is Dividing Lines moderner, compacter en toegankelijker, maar vooral ook compositorisch beter. Het is een album met een zeer hoge herspeelwaarde. Threshold levert met Dividing Lines zomaar even een van de beste platen uit zijn carrière af, met een elan waar veel beginnende bands een puntje aan kunnen zuigen. In alle opzichten een uitstekend werkstuk!

Tracklist:
1. Haunted
2. Hall Of Echoes
3. Let It Burn
4. Silenced
5. The Domino Effect
6. Complex
7. King Of Nothing
8. Lost Along The Way
9. Run
10. Defence Condition

Score: 87 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 28 januari 2023

Meer Threshold:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.