Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 04-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage) - 49
  • Gary Moore† - 74
  • Jari Kuokkanen (Teräsbetoni) - 49
  • Joakim "Jocke" Malmborg (Crimson Moonlight) - 41
  • Jorge Salán (Mägo De Oz) - 44
  • Jürgen Wannenwetsch (Stormwitch) - 62
  • Karel Repecký (Salamandra) - 54
  • Lars Eric Si (Age Of Silence) - 52
  • Maco H (Tarot) - 58
  • Marco Angioni (Chaoswave) - 53
  • Marco Sfogli (James LaBrie) - 46
  • Mike Starr (Alice In Chains)† - 60
  • Muddy Waters† - 113
  • Nigel Preston (The Cult)† - 63
  • Peter Baltes (Accept) - 68

Vandaag overleden:
  • Carlo Mastrangelo (Pulse) - 2016
  • Scott Columbus (Manowar) - 2011
Review

Xeno - Reconstruction
Jaar van release: 2022
Label: Art Gates Record

 -

In 2020 kwam de Zeeuwse moderne metalband Xeno met het album Sojourn aanzetten. Helaas was dit tijdens de coronapandemie, dus touren ter promotie van het album zat er niet in. In plaats daarvan zijn de muzikanten naar eigen zeggen teruggegaan naar hun wortels. Tijdens de lockdown hebben ze namelijk drie composities van hun debuutalbum Atlas Construct herschreven en opnieuw opgenomen. Deze nummers zijn dit jaar onder de noemer Reconstruction uitgebracht als ep.

De plaat opent met het ruim elf minuten durende Columns. De compositie begint met sfeervolle, haast filmische synthesizerpartijen van Sean Lubbersen, die langzaam steeds bombastischer worden. Het gitaarspel van Edwin Haan en Jasper Bruggeman wisselt tussen progressieve beukpartijen à la Meshuggah en rustiger, sfeervoll spel. Haans heldere vocalen krijgen veel tijd om te schitteren en voeren de luisteraar mee. Deze worden gecontrasteerd door de diepe, duidelijke grunts van bassist Ruben Willemsen. De drumpartijen van Lars van Mourik vormen continu de ruggengraat van de muziek met door progressieve metal en metalcore geïnspireerde partijen. Het kwintet slingert de luisteraar enorm veel tempowisselingen om de oren en schuwt het vermengen van invloeden van jazz in de muziek niet.

Pillars is een stuk harder. Gelukkig wil dat niet zeggen dat de complexiteit verdwenen is, maar de grunts en door Lamb Of God en Messhugah geïnspireerde partijen treden hier veel meer op de voorgrond. Het is duidelijk dat de heren goed op elkaar zijn ingespeeld. De bandleden vullen elkaar constant goed aan en, hoewel iedereen zijn moment in de spotlight krijgt, staat alles in teken van de muziek. Dit is ook duidelijk te horen in de korte afsluitende beuker Gift. Door de glasheldere productie van de hele ep blijft geen enkel element onderbelicht en kan het korte, harde nummer je net zo goed intrigeren als het lange, complexere openingsnummer.

Xeno laat op Reconstruction horen waarom het een band is om in de gaten te houden. De moderne metal is complex en weet je aandacht er altijd bij te houden. Als je na deze ep zin hebt in meer, dan is de meest recente langspeler Sojourn een aanrader. Hopelijk kunnen we snel weer een langspeler verwachten, waarop de bandleden hun kwaliteiten kunnen laten horen met nieuwe composities.

Tracklist:
1. Columns
2. Pillars
3. Gift

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 26 januari 2023

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.