Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Chez Kane - Powerzone
Jaar van release: 2022
Label: Frontiers Music Srl

 -

Chez Kane pakt door. Na haar succesvolle debuutalbum van vorig jaar ligt de opvolger al in de winkels en is ze momenteel bezig met haar eerste headlinetour. De zangeres werkt op Powerzone wederom samen met producer Danny Rexon (Crazy Lixx), die net als vorige keer bijna alle instrumenten heeft ingespeeld.

Net als op het debuut brengen de songs op het tweede album je terug naar de jaren tachtig van Def Leppard, Pat Benatar, Vixen en soortgenoten. Verwacht geen hoge mate van originaliteit. I Just Want You lijkt wel wat op Listen To Your Heart van Roxette en (The Things We Do) When We’re Young In Love bevat de Summer Of 69-vibe van Bryan Adams. Children Of Tomorrow Gone doet denken aan Bruce Springsteen en Rock You Up is ongetwijfeld geïnspireerd door Def Leppard. Die laatste naam komt vaker in gedachten op bij het beluisteren van het songmateriaal. Waar het vorige album nog nummers bevat die de releases van Crazy Lixx niet haalden, is dat dit keer niet het geval, dus die naam komt minder vaak in gedachten op.

Hoewel van originaliteit weinig sprake is, luistert het gepolijste, mierzoete songmateriaal heerlijk weg. Als Children Of Tomorrow veertig jaar geleden geschreven zou zijn, was het een hit geweest. Het blijft niet bij dat ene nummer, maar Rexon laat meermaals horen dat hij weet hoe hij een lekker melodieus rocknummer moet schrijven, waarin het draait om energie en de kracht van herhaling.

Een deel van het succes van Chez Kane is uiteraard Chez Kane zelf. Hoewel ze in de jaren negentig is geboren, weet ze de jaren tachtig uitstekend te laten herleven. Of het nu rauw rockend is in het rock-‘n-rollende I’m Ready (For Your Love) of met heldere zang in (The Things We Do) When We’re Young In Love. Ze heeft een heel enthousiaste manier van zingen die voor een energieke beleving zorgt.

Ze kan evenwel niet voorkomen dat haar stem zich minder leent voor de semi-ballad Streets Of Gold en dat Nationwide en het snelle, stevige titelnummer minder opvallende tracks zijn. Ze missen iets bijzonders, iets wat Love Gone Wild (denk aan Femme Fatale) wel heeft in de vorm van saxofoonspel van Jesse Molloy. Het afsluitende Guilty Of Love is een wat langer nummer met veel meer ruimte voor instrumentale hoogstandjes, zoals meerdere gitaarsolo’s.

Deze opvolger haalt het helaas niet bij het debuut. Het verrassingseffect is natuurlijk ook weg. In tegenstelling tot de voorganger, die propvol met hits staat, bevat de nieuweling naast uitschieters toch wat minder memorabele songs. Ze luisteren nog altijd prettig weg en zijn dit keer voor de stem van de zangeres uit Wales geschreven. Het klopt dus allemaal, en toch blijven niet alle refreinen goed hangen. (The Things We Do) When We’re Young In Love, Love Gone Wild, Children Of Tomorrow Gone en Guilty Of Love zullen bij veel liefhebbers favoriet zijn.

Wil je de goede oude tijd van Pat Benatar, Bonnie Tyler, Bon Jovi en consorten weer laten herleven met een nieuwe release? Dan is Powerzone een aangename optie. Er is niets nieuws onder de zon, maar je krijgt goed uitgevoerde en fijne melodieuze rock met Def Leppard-achtige achtergrondzang en een enthousiaste zangeres, die hopelijk volgend jaar eens komt optreden in Nederland.

Tracklist:
1. I Just Want You
2. (The Things We Do) When We’re Young In Love
3. Rock You Up
4. Love Gone Wild
5. Children Of Tomorrow Gone
6. Powerzone
7. I’m Ready (For Your Love)
8. Nationwide
9. Streets Of Gold
10. Guilty Of Love

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 9 november 2022

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.