Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Geen concerten bekend voor 15-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barre Gambling (Daylight Dies) - 47
  • Bob Forrest (Thelonious Monster) - 65
  • Brooks Wackerman (Avenged Sevenfold) - 49
  • Dirk Schlächter (Gamma Ray) - 61
  • Glyn Johns (producent) - 84
  • Hugh Padgham (producent) - 71
  • Jake E. Lee (Ozzy Osbourne) - 69
  • Joel Seque (Dreamlost) - 46
  • John Helliwell (Supertramp) - 81
  • Kimberly Goss (Sinergy) - 48
  • Magnus Winterwild (Axenstar) - 50
  • Malcolm Travis (Sugar) - 73
  • Mick Avory (The Kinks) - 82
  • Milan Loncaric (Brainstorm) - 55
  • Mr. Lordi (Lordi) - 52
  • Paul Adrian Villarreal (Sun Caged) - 49

Vandaag overleden:
  • Ivan Colon (Confessor) - 2002
Review

Eleine - Acoustic In Hell
Jaar van release: 2022
Label: Atomic Fire Records

 -

"Acoustic, but still metal." Met die bewoordingen presenteert Eleine zijn collectie akoestische songs, die opgenomen is ter ere van de aanstaande tour met Sonata Arctica. De titel van deze compilatie doet wellicht vermoeden dat we hier te maken hebben met een vertolking van Dancing In Hell (2020) in akoestische vorm. Hoewel die meest recente langspeler goed is vertegenwoordigd, staan er echter ook alternatieve versies van nummers van het voorgaande album Until The End (2018) op en is er zelfs een bewerking van Death Incarnate van het debuut uit 2015.

Het is wel even wennen om geen bombastische, gelaagde metal te horen van de Zweedse muzikanten. Geen koor, geen orkestratie, geen distortion. Slechts zang, bas, akoestische gitaar en cajón. Maar terugkomend op de promo-oneliner: Hoe zit het dan met de metal? Het meest metal zijn de extreme vocalen van Rikard Ekberg die hier en daar opduiken. Verder zorgt Filip Stålberg er met zijn bas voor dat de muziek relatief zwaar klinkt, voor akoestische begrippen dan. De ritmesectie zorgt voor een groovy, soms bluesy vibe. De muziek is rauw en authentiek.

De nummers klinken echter wat kaal zonder alle hoogdravendheid die we van Eleine gewend zijn. Alsof er in bepaalde fases wat levendigheid mist. Dat komt mede doordat de arrangementen van bepaalde composities niet heel spannend zijn (Memoriam). Daar waar ze dat wel zijn (Ava Of Death en de zeer geslaagde versnelling in Enemies) zijn de oren gespitst. Het beste arrangement is dat van All Shall Burn, zowel vocaal (levenspartners Madeleine Liljestam en Rikard Ekberg vullen elkaar uitstekend aan) als instrumentaal (vooral het harmonieuze gitaarspel). Ook in Death Incarnate zit voldoende spanning. Hoewel de ritmesectie niet vaak opvalt, zijn de gitaarsolo’s juist een sterke troef (Enemies en Ava Of Death).

Het blijft een genot om naar Liljestam te luisteren. Haar bijdragen zijn de nadrukkelijke brug tussen de originele en akoestische versies. Zij maakt de nummers herkenbaar met haar onderscheidende zangkwaliteiten. Meer dan ooit hoor je dat Amy Lee (Evanescence) een nadrukkelijke invloed heeft gehad op haar vocalen. Prachtig hoe ze Enemies, All Shall Burn en Hell Moon promoveert tot uitschieters.

Acoustic In Hell is een gewaagd experiment dat wisselvallig uitpakt. Het is een aardig tussendoortje met enkele geslaagde bewerkingen, maar over de gehele lengte toch te weinig grootse momenten. Nee, dan zet je als fan liever Dancing In Hell of een andere plaat uit de discografie op. Misschien hebben de akoestische versies live meer impact.

Tracklist:
1. Whisper My Child
2. Enemies
3. Memoriam
4. Ava Of Death
5. All Shall Burn
6. Death Incarnate
7. Break Take Live
8. Hell Moon

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 21 oktober 2022

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.