Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Bloodred Hourglass - Your Highness
Jaar van release: 2021
Label: Out of Line Music

 -

Het Finse Bloodred Hourglass bestaat al zeventien jaar, maar zal waarschijnlijk nog steeds als relatief nieuwe band gezien worden. Hoewel de melodieuze death/thrashmetalgroep al in 2005 is opgericht, brengt het gezelschap in de eerste jaren alleen een handvol demo’s uit. Pas vanaf het debuut Lifebound (2012), dat via het relatief grote Spinefarm Records verschijnt, pakt het zestal de zaken serieuzer aan. Het levert echter niet de gewenste doorbraak op. In de jaren hierna brengt Bloodred Hourglass regelmatig nieuw werk uit, maar steeds via een ander klein label. Pas met Godsend (2019) beginnen de mannen wat meer bekendheid te genereren. Gaat Your Highness voor de definitieve doorbraak zorgen?

Deze vijfde langspeler schiet in ieder geval redelijk voortvarend uit de startblokken. De groep klinkt weliswaar ontzettend commercieel en gelikt, maar weet tijdens de eerste nummers een goede balans te vinden tussen agressie en toegankelijkheid. De combinatie van melodieuze death metal en moderne metalcore bevat precies voldoende melodie om het materiaal interessant te houden. Wie bij deze termen echter denkt aan groepen als Hypocrisy, The Haunted of Soilwork, zal even moeten slikken bij het behoren van Your Highness. De sound van Bloodred Hourglass is namelijk een stuk moderner en gepolijster. Denk aan het latere werk van In Flames, vermengd met Bullet For My Valentine en bij de cleane zang zelfs een snufje Linkin Park.

Het zijn vooral opzwepende uptemponummers als Drag Me The Rain (heerlijke centrale melodielijn), Leave Out All The Rest en Veritas (krachtig refrein en solide drumwerk) waarin Bloodred Hourglass zich van zijn beste kant laat horen. Frontman Jarkko Koukonen is geen Alexi Laiho of Björn Strid, maar beschikt over een verdienstelijk stemgeluid. Vooral zijn langgerekte screams mogen er zijn. Zodra het tempo naar beneden gaat, komen echter ook de tekortkomingen van de band aan de oppervlakte. Zo komt de semi-ballad Tell Me About Yesterday Tomorrow behoorlijk traag op gang en mist het nummer emotionele diepgang. Ook het tragere My Prime Of Kneel weet weinig gevoel op te wekken.

Naarmate we het eind van het album naderen, begint ook wel op te vallen dat Bloodred Hourglass regelmatig hetzelfde trucje herhaalt. De veertien nummers die op de speciale editie te vinden zijn, nemen in totaal meer dan een uur speeltijd in beslag. Dat is te lang voor deze muziek. Een band moet namelijk wel van heel goede huize komen om dan interessant te blijven (ik noem wederom Soilwork als lichtend voorbeeld met The Living Infinite uit 2013). Van dat niveau is Bloodred Hourglass behoorlijk ver verwijderd. Conclusie: Your Highness zal liefhebbers van moderne melodeath kunnen bekoren, maar het is geen verplichte kost.

Tracklist:
1. Leaves
2. Drag Me The Rain
3. Nightmares Are Dreams Too
4. Leave Out All The Rest
5. Veritas
6. Tell Me About Yesterday Tomorrow
7. Change Of Heart
8. Gone For Now
9. Kings & Queens
10. My Prime Of Kneel
11. Until We Meet Again
12. Rogues
13. Remembrance
14. Calm In My Storm

Score: 69 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 4 februari 2022

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.