Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Auri - II - Those We Don't Speak Of
Jaar van release: 2021
Label: Nuclear Blast Records

 -

Dat Nightwish een tijd lang niet heeft kunnen optreden, heeft zo zijn positieve kanten. De bandleden kunnen zich bijvoorbeeld concentreren op hun andere bands en projecten. Zo komen toetsenist Tuomas Holopainen en multi-instrumentalist/zanger Troy Donockley samen met Tuomas’ levenspartner Johanna Kurkela vroeger dan verwacht met het tweede album van Auri, een project van het trio dat uitgegroeid is tot een band en waarvan we dus meer te horen krijgen dan in eerste instantie de bedoeling was.

Auri komt niet in de buurt van rock of metal. Naar eigen zeggen is het eerder kampvuurmuziek. Af en toe hoor je wel wat Nightwish-melodieën in de zang van Johanna en instrumentatie terugkomen (The Valley), maar de muziekstijl is heel anders. Een mix van new age, folk-, Keltische en wereldmuziek is wat je te wachten staat. Kalmerende zang, natuurgeluiden (fluitende vogels), cinematische toetsenpartijen, percussie (van sessiemuzikant Kai Hahto) en fluitmelodieën vormen de belangrijkste elementen. Het is dus muziek om in alle stilte van te genieten.

Ondanks de kalmte is de muziek niet slaapverwekkend of eentonig. Luister eens naar de prachtige soundtrack The Duty Of Dust. Je kunt je een versie met Anneke van Giersbergen voorstellen. Andere voorbeelden zijn het relaxte Enya-achtige Kiss The Mountain en het opgewekte, door onder meer ABBA geïnspireerde Pearl Diving, dat je aan het zweven brengt, dankzij de hypnotiserende tokkelpartij en de E-bow-gitaarlead. Elk nummer heeft weer een andere vibe. Those We Don’t Speak Of is een cinematisch, ambient intro zonder beat en The Valley is folky. Light And Flood is in eerste instantie een klassiek muziekstuk, maar het verandert via plechtige koorzang in progressieve kamermuziek met percussie, klavecimbel- en pianomelodieën. Daarna volgen nog andere passages, maar we gaan niet alles verklappen.

Die overgangen zijn wel even wennen. Enkele composities, zoals Light And Flood, zijn beslist progressief. Hou je van uitdaging? Dan zit je hier goed. De transities brengen de luisteraar van de ene in de andere gemoedstoestand. In The Valley is de tempoversnelling prima verwerkt, maar de overgangen elders, zoals in Pearl Diving en Light And Flood, zijn soms best groot. Daarmee voorkomt het drietal dat je in slaap valt, maar lijkt er ook een rode draad te ontbreken in sommige songs, waardoor de overtuigingskracht na enkele minuten ontbreekt. Zeker de eerste luisterbeurten valt nog niet alles op z’n plek. Wie de moeite neemt om de plaat meermaals aandachtig te beluisteren, wordt beloond en ontdekt in tracks als Light And Flood steeds meer details.

Het is dus maar goed dat het niet bij een project en één album gebleven is. Hoewel er hier geen spoor van rock en metal te bekennen is, hebben deze drie muzikanten een interessante, genre-overstijgende collectie nummers gemaakt, die in de smaak zal vallen bij metalfans die ook wel eens een plaat op hebben staan van Sarah Brightman, Enya, Anneke van Giersbergen, Maggie Reilly, Blackmore’s Night of ABBA. Het is echter zeker geen easy listening, wel kalmerend.

Tracklist:
1. Those We Don't Speak Of
2. The Valley
3. The Duty Of Dust
4. Pearl Diving
5. Kiss The Mountain
6. Light And Flood
7. It Takes Me Places
8. The Long Walk
9. Scattered To The Four Winds
10. Fireside Bard

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 31 december 2021

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.