Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Smith/Kotzen - Smith/Kotzen
Jaar van release: 2021
Label: BMG Records
Smith/Kotzen - Smith/Kotzen
Eerder dit jaar verscheen als complete verrassing het debuutalbum van Adrian Smith en Richie Kotzen, kortweg Smith/Kotzen. Wat moet de snarenplukker van Iron Maiden nou met een soulvolle zanger/gitarist die in een grijs verleden bij Poison speelde? De twee muzikanten blijken echter goede vrienden te zijn. Ze kennen elkaar via hun vrouwen en wonen niet ver van elkaar vandaan in Los Angeles. En dan is het opeens niet zo raar dat ze op een gegeven moment de studio in zijn gedoken om te kijken of er tussen de twee ook chemie is als songwriters. Nou, die was er en dus besloten Smith en Kotzen om een compleet album te gaan maken.

De 64-jarige Smith maakt vaker muzikale uitstapjes waarbij andere muzikale paden worden verkend dan de heavy metal van Iron Maiden. Smith/Kotzen heeft dan ook weinig gelijkenissen met zijn hoofdband. De plaat lijkt veel meer op het solowerk van de 51-jarige Kotzen, waarop soulvolle hardrock de boventoon voert. De cynicus in mij zou haast zeggen dat deze full-length eigenlijk gewoon de nieuwe Richie Kotzen is, met een gastbijdrage van Smith. Zijn inbreng is echter net zo belangrijk. De muziek klinkt bovendien heavier dan de gemiddelde Kotzen-track.

Ik was vooral benieuwd hoe Smith zich staande zou houden als zanger. Kotzen heb ik wat dat betreft namelijk erg hoog zitten. Gelukkig blijken de twee zangers juist goed op elkaar aan te sluiten. Waar Kotzen af en toe flink uithaalt, klinkt Smith over de gehele linie ingetogener en rustiger. Beiden leveren een uitstekende prestatie, wat ook geldt voor hun gitaarspel. In dat opzicht horen we minder verschil, daar ze beiden hun kwaliteiten als shredder tentoonstellen. Smith speelt hooguit strakker, terwijl Kotzen vooral zuiver klinkt.

Het album bevat negen fijne hardrocktracks. Echte uitschieters zijn er niet. Het zijn vooral de prestaties van de muzikanten waardoor de plaat van hoog niveau is. Kotzen is ook nog eens verantwoordelijk voor de bas- en drumpartijen, met uitzondering van Solar Fire, dat wordt ingespeeld door Iron Maiden’s Nicko McBrain, en You Don’t Know Me met Tal Bergman van de Richie Kotzen-band als drummer. Smith/Kotzen is zoals gezegd een verrassing, maar dan wel een heel aangename. Hopelijk gaan we meer horen van deze combo.

Tracklist:
1. Taking My Chances
2. Running
3. Scars
4. Some People
5. Glory Road
6. Solar Fire
7. You Don’t Know Me
8. I Wanna Stay
9. ‘Til Tomorrow

Score: 84 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 22 mei 2021

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.