Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kuntz (Abydos) - 63
  • Antto Einari Melasniemi (HIM) - 50
  • Daniel Svensson (In Flames) - 48
  • Davide Pesola (Klimt 1918) - 47
  • Hayashi Yoshiki (X Japan) - 60
  • Joey Zampella (Life Of Agony) - 54
  • Michael "Mike D" Diamond (Beastie Boys) - 60
  • Oliver Sykes (Bring Me The Horizon) - 39
  • Thomas Petersson (Tiamat) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Paley (The Paley Brothers) - 2024
  • Mike Pinera (Blues Image) - 2024
  • Robin Miller (King Crimson) - 2014
Review

Grima - Rotting Garden
Jaar van release: 2021
Label: Naturmacht Productions
Grima - Rotting Garden
De atmosferische blackmetalband Grima is diep in Siberië ontstaan. De groep bestaat uit de tweelingbroers Morbius en Vilhelm, die allebei ook actief zijn in Second To Sun en Ultar. Ze zien hun muziek voornamelijk als een verering van de magie en kracht van de oude bossen in hun omgeving die beschermd worden door de goddelijke geest Grima. Deze natuuraanbidding is goed terug te zien in het mooie logo van de band. Dit contrasteert met de lelijke albumhoes, waarop de twee leden in hun maskers gemaakt van boomschors prijken. Uiteindelijk gaat het uiteraard niet om de presentatie van het album, maar om de muziek; daar is gelukkig weinig op aan te merken.

Die is voornamelijk geconstrueerd rond typische blackmetalgitaarpartijen. De tremoloriffs klinken kil en halen duidelijk inspiratie uit de Noorse scene van de jaren negentig. Dit laatste kan ook gezegd worden over Vilhelms vocalen. Zijn gekrijs klinkt rauw en laat de muziek kouder klinken. Hier en daar varieert hij in zijn zang, zoals in Mourning Comes At Sunset, waarin meerdere zanglijnen door elkaar heen te horen zijn.

De muziek moet het echter vooral hebben van de folkelementen. Deze zijn vertegenwoordigd in de vorm van piano en accordeon. De piano is regelmatig op de achtergrond te horen, maar komt vooral tijdens rustige intermezzo’s, zoals in Cedar And Owls, naar de voorgrond. Ook in het korte, instrumentale Old Oak is de piano duidelijk aanwezig. Deze haast klassieke compositie is een adempauze tussen alle koude muziek en sluit naadloos aan op het ruim tien minuten durende titelnummer. Ook hierin zijn de folkklanken een belangrijk element, zonder de muziek minder kil te laten klinken.

Waar de pianoklanken veelal ondersteunend zijn, treedt de accordeon vaker op de voorgrond. Hierdoor krijgt de muziek een typisch Russische sfeer. De broers zetten het instrument veelzijdig in, waardoor de composities blijven verrassen. Hoewel de accordeon natuurlijk wel vaker te horen is in folk metal om de muziek vrolijker of dansbaarder te maken, is dit bij Grima niet het geval. Het duo zet de trekharmonica voornamelijk atmosferisch in. Door de klanken waan je je zo in een met sneeuw bedekt Siberisch dennenbos.

Rotting Garden is een fijn album dat fans van het genre zeker eens op moeten zetten. De Russen weten de kille sfeer van de Siberische bossen zonder al te veel moeite door te laten klinken in je woonkamer. De folkelementen maken de muziek afwisselend en atmosferisch, zonder op een moment ongepast of afgezaagd te klinken. Als je zin hebt in een mooie boswandeling, maar je door de huidige pandemie liever niet buiten komt, biedt dit album de perfecte oplossing.

Tracklist:
1. Cedar And Owls
2. Mourning Comes At Sunset
3. At The Foot Of The Red Mountains
4. Old Oak
5. Rotting Garden
6. Grom
7. Devotion To Lord

Score: 78 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 3 maart 2021

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.