Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • 1000mods, Frenzee en Grim Rhythm
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
  • 30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
    24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, Picture, 7 Miles To Pittsburgh en Saïnt Hêlens
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Waddell (Devin Townsend) - 56
  • Denis "Piggy" D'Amour (Voivod)† - 67
  • Leon Cave (Status Quo) - 48
  • Ørjan "Hoest" Stedjeberg (Taake) - 49
  • Rhim (The Birthday Massacre) - 53
  • Shawn "Clown" Crahan (Slipknot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ansis Melders (Heaven Grey) - 2004
Review

Children Of Bodom - Follow The Reaper
Jaar van release: 2000
Label: Nuclear Blast Records
Children Of Bodom - Follow The Reaper
Op 4 januari van dit jaar wordt de metalwereld geconfronteerd met een zeer spijtig bericht. Alexi Laiho, voormalig frontman, gitarist en belangrijkste componist van de Finse melodieuze death/ powermetalband Children Of Bodom, blijkt te zijn overleden, op een leeftijd van slechts 41 jaar. Hoewel de precieze oorzaak niet is bekendgemaakt, kampte Laiho al jaren met gezondheidsproblemen. De stroom aan reacties en condoleances op sociale media, niet in de minste plaats vanuit allerlei andere bands, maken duidelijk hoe groot de impact van deze muzikant is geweest op de metalwereld. Met Children Of Bodom creëerde hij een unieke sound, die voor heel veel metalliefhebbers, inclusief mijzelf, de perfecte ingang bood in de wereld van de harde gitaren.

Het tragische nieuws biedt een onfortuinlijke aanleiding om het oeuvre van deze legendarische groep nogmaals door te spitten. Hoewel de band nog altijd populair was, is het niet buitensporig om te stellen dat de absolute hoogtijdagen van Children Of Bodom rond de eeuwwisseling lagen. Grofweg in de periode 1997 tot en met 2003, als de eerste vier platen van het gezelschap verschijnen. Het veelbelovende, maar nog wat ongepolijste debuut Something Wild (1997) verschijnt nog via Spinefarm Records. Nuclear Blast herkent echter al snel het enorme potentieel van Children Of Bodom en neemt de band onder zijn vleugels. Het tweede album Hatebreeder (1999), met de herkenbare, groene hoes, luidt de definitieve doorbraak van de groep in. De combinatie van melodieuze death metal en power metal, met een perfecte balans tussen agressie en melodie, slaat in als een bom. Het is een onbetwiste klassieker, die voor een hele generatie als absolute mijlpaal geldt.

Toch wil ik in deze review stilstaan bij het derde album van de Finnen. Follow The Reaper verschijnt slechts één jaar na zijn succesvolle voorganger. En hoewel Hatebreeder voor veel mensen de meeste nostalgische waarde zal hebben, is Follow The Reaper het creatieve en kwalitatieve hoogtepunt uit het oeuvre van Children Of Bodom: de plaat waarop de band de perfectie benadert. De muziek is nóg melodieuzer. Het album is tot aan de nok gevuld met supergelikt gitaarwerk. De heerlijk bombastische keyboards van Janne Warman hebben een nóg grotere rol gekregen, maar zijn tegelijkertijd perfect in balans met het fenomenale gitaarwerk. De dikke kers op deze uitbundige taart wordt gevormd door de agressieve screams van Laiho. Zijn unieke stemgeluid maakt deze band tot de eerste in zijn soort.

De echte kracht van Follow The Reaper schuilt in de composities. Het is geen understatement om te stellen dat die stuk voor stuk vrijwel foutloos zijn. Er staat geen enkele track op dit album die aan kracht heeft ingeboet. Vooral de eerste helft van het album mag met recht briljant genoemd worden. Met het met majestueuze melodielijnen doorspekte titelnummer, het epische Bodom After Midnight, het rond speelse keyboardloopjes opgebouwde Children Of Decadence, het slepende, donkere Everytime I Die (met riffs die nog steeds voor kippenvel weten te zorgen) en het opzwepende Mask Of Sanity (meesterlijke gitaar- en keyboardsolo!) heeft Children Of Bodom liefst vijf klassiekers op rij weten af te leveren.

De tweede helft van de plaat doet er nauwelijks voor onder. Hierop is uiteraard één van de ultieme Children Of Bodom-hymnes te vinden (Hate Me!), maar ook in de relatief onbekendere tracks (Taste Of My Scythe, Northern Comfort en Kissing The Shadows) tikt de band een ontzettend hoog niveau aan. Ieder nummer staat vol uiterst herkenbare riffs, fantastisch gitaarwerk en catchy ‘hooks’. De soleerduetten tussen Laiho en Warman zijn om de vingers bij af te likken. Producer Peter Tägtgren heeft het geheel van een perfecte, transparante sound voorzien. Wie destijds net als ik als jong knaapje bij de lokale platenboer stond te wachten op de release, zal ook de digipack-versie hebben aangeschaft. Daarop is nog een uitstekende cover van Hellion (W.A.S.P.) te vinden.

In retrospectief is het wrang om te merken hoezeer Children Of Bodom op dit album tekstueel al flirt met thema’s als depressie, de zinloosheid van het leven en jezelf verliezen in alcohol en drugs. Het blijken zaken waar Laiho zijn hele leven mee zou worstelen. En hoewel het vroegtijdige verlies van deze muzikale held buitengewoon pijnlijk zal blijven, laat hij een aantal ware parels achter, waarvan Follow The Reaper misschien wel het meest geliefd is.

Tracklist:
1. Follow The Reaper
2. Bodom After Midnight
3. Children Of Decadence
4. Everytime I Die
5. Mask Of Sanity
6. Taste Of My Scythe
7. Hate Me!
8. Northern Comfort
9. Kissing The Shadows
10. Hellion (W.A.S.P.-cover)

Score: 93 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 februari 2021

Meer Children Of Bodom:

Zoeken
    23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.