Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Bring Me The Horizon - Post Human: Survival Horror
Jaar van release: 2020
Label: Sony Music

Bring Me The Horizon - Post Human: Survival Horror

Bring Me The Horizon is voor liefhebbers van metal een lastige band. Waar de groep in het begin van zijn carrière furieus begon met een mengeling van death- en metalcore, sloeg de muziek op latere albums om naar gladdere en experimentele poprock. Mainstream boekte de formatie hiermee enorme successen, maar ondertussen verdeelde de fanbase zich enorm. Met de ep Post Human: Survival Horror laat de groep weer van zich horen op een hardere manier, maar kan deze het ook niet laten om zijn experimentele drift in te binden.

Nu de pandemie roet in het eten gooit qua touren, had de formatie alle tijd om weer nieuwe muziek te maken. Dat de crisis ook de bandleden raakt en frustreert, is te horen in de thema's die worden behandeld in de nummers. Zo is veel terug te leiden naar de situatie omtrent corona.

Dear Diary is daar een duidelijk voorbeeld van. In de openingstrack gooit voor het eerst sinds jaren vocalist Oli Sykes zijn strot weer open en lijkt de band zijn harde verleden weer wat te omarmen. Niet dat het zo furieus klinkt als in de begindagen, maar het is een welkome flirt.

Deze lijn lijkt Bring Me The Horizon vast te houden, al wordt er ook volop geëxperimenteerd. In veel nummers heeft elektronica een belangrijke rol en worden ook pop-elementen niet geschuwd. Daarnaast is er ook een belangrijke rol voor gastmuzikanten. Waar Dani Filth (Cradle Of Filth) al een verrassende bijdrage had in Wonderful Life van het uit 2019 afkomstige album Amo, wordt er nu medewerking verleend door onder andere Amy Lee (Evanescence) in One Day The Only Butterflies Left Will Be In Your Chest As You March Towards Your Death, Yungblud (Obey), Nova Twins (1X1) en Babymetal in Kingslayer.

Hierbij overtuigt het ene nummer meer dan het andere. Zo is het duet met Amy Lee prima gezongen, maar is de track zelf niet vooruit te branden en verzandt deze van een veelbelovend begin in een saaie brei. Daarentegen klinkt de samenwerking met Yungblud fris en energiek, en valt het stemgeluid van de twee vocalisten mooi samen. Kingslayer is ook een opvallende track. Het contrast tussen het gebrul van Sykes en de lieflijke zang van zangeres Moametal van Babymetal vormt een smakelijke combinatie. De energieke samensmelting van dynamische elektro-tonen, gitaarriffs en vocalen stuwt deze song naar het hoogtepunt van de ep.

Bring Me The Horizon blijft op eigenzinnige manier zijn pad vervolgen. Waar een terugkeer naar hardere muziek niet denkbaar meer leek te zijn, komt de band nog geen jaar na het uitbrengen van zijn laatste plaat met een schijf vol wilde uitspattingen. De mainstream-weg die de groep ingeslagen is, wordt hierbij echter ook niet vergeten en dat is ergens jammer, want het harde materiaal overtuigt en wanneer dit gecombineerd wordt met experimenten, kan dit prima samen. Wanneer deze de boventoon gaan voeren en het gas teruggenomen wordt, blijft er te weinig over. Post Human: Survival Horror laat echter wel Bring Me The Horizon op zijn sterkst sinds jaren horen en maakt de groep weer relevant voor metalfans, al kan dit zo op een volgende release weer heel anders zijn.

Tracklist:
1. Dear Diary
2. Parasite Eve
3. Teardrops
4. Obey  (ft Yungblud)
5. Itch For The Cure (When Will We Be Free?)
6. Kingslayer (ft Babymetal)
7. 1X1 (ft Nova Twins)
8. Ludens
9. One Day The Only Butterflies Left Will Be In Your Chest As You March Towards Your Death (ft Amy Lee)

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 3 november 2020

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.