Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 1995?

AC/DC - Hard As A Rock
At The Gates - Slaughter Of The Soul
Blind Guardian - Imaginations From The Other Side
Clawfinger - Do What I Say
Dark Tranquillity - Lethe
Darkthrone - Quintessence
Death - Crystal Mountain
Dissection - Where Dead Angels Lie
Down - Stone The Crow
Dream Theater - A Change Of Seasons
Fear Factory - Replica
Iced Earth - Dante’s Inferno
Immortal - Blashyrkh (Mighty Ravendark)
Iron Maiden - Sign Of The Cross
Life Of Agony - Let’s Pretend
Meshuggah - Future Breed Machine
Monster Magnet - Negasonic Teenage Warhead
Moonspell - Alma Mater
Morbid Angel - Where The Slime Live
My Dying Bride - The Cry Of Mankind
Paradise Lost - Enchantment
Rammstein - Du Riechst So Gut
The Gathering - Strange Machines
White Zombie - More Human Than Human
een andere kraker uit 1995, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Zaars (Tribulation) - 37
  • Flood (producent) - 65
  • Jared MacEachern (Machine Head) - 45
  • Scott Asheton (The Stooges)† - 76

Vandaag overleden:
  • Elvis Presley - 1977
  • Jason Corsaro (producent) - 2017
  • Robert Johnson - 1938
Review

Lindsay Schoolcraft - Worlds Away
Jaar van release: 2020
Label: Cyber Proxy

Lindsay Schoolcraft - Worlds Away

De afgelopen maanden hebben we veel livestreams kunnen volgen. Sommige daarvan werden vanuit een intieme ruimte, zoals een huiskamer, verzorgd. Of een kelder, zoals in het geval van Lindsay Schoolcraft. De meeste lezers kennen haar vanwege haar verleden als zangeres en toetseniste bij Cradle Of Filth. Vorig jaar verscheen echter haar solodebuut Martyr. Daarnaast vormt ze samen met Xenoyr van Ne Obliviscaris een duo in Antiqva.

Maar terug naar de kelder, waar ze diepgevoelde liedjes ten gehore bracht, onder andere op harp. Dat doet ze ook op Worlds Away (de titel refereert aan de afstand die we in deze bijzondere tijd tot elkaar hebben). Daarop staan twee nieuwe tracks (de titeltrack en Dancing On The Strings) en eerder uitgebrachte nummers, maar dan in een minimalistische versie met harp en zang.

De vierendertigjarige artieste staat er niet alleen voor. Spencer Creaghan heeft hier en daar wat geprogrammeerde strijkerspartijen toegevoegd en David “Dagda” Sanchez speelt in een viertal tracks altviool. Rocky Gray (drummer van Evanescence), die al eerder samenwerkte met Schoolcraft, is verantwoordelijk voor de geprogrammeerde drumtracks in drie composities.

Worlds Away is een kalm en innig album. Het toont de gevoelige kant van de zang van de Canadese en haar ingetogen tokkelspel op de harp. Het heeft een kalmerende werking op de luisteraar. Met elf min of meer dezelfde tracks is het wellicht wat aan de lange kant, maar complimenten zijn beslist op zijn plaats voor de bewerkingen, die in alle gevallen zeer geslaagd zijn. Ondanks het minimalistische aspect hebben de serene songs voldoende te bieden.

Bovendien heeft ze samen met Tyler Williams (productie, mix, master) uitstekend werk afgeleverd op productioneel vlak. Het geluid is kraakhelder met voldoende diepte. Het harpspel is goed te volgen en de zang is mooi uitgelicht. De extra elementen van de gastartiesten passen prima in het geheel en zorgen bovendien voor de nodige afwisseling.

Worlds Away is derhalve een zeer verzorgd product. Het laat veel meer dan Martyr de sterke kanten van Schoolcraft horen. Ze maakt hier écht indruk met haar emotionele voordracht in fragiele liedjes die voldoende gelaagd zijn om keer op keer beluisterd te worden. Het album streelt de ziel en heeft een rustgevende werking. Knap gedaan, Lindsay!

Tracklist:
1. Worlds Away
2. Saviour
3. Darkness Falls
4. Fading Star
5. Stranger
6. Where I Fall
7. Dance On The Strings
8. Dangerous Game
9. Your Mind
10. Masquerade
11. Warn Me

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 19 oktober 2020

Zoeken
    15 augustus:
  • Ellefson Soto - Unbreakable
  • Fermentor - Agreement
  • Incite - Savage New Times
  • Martyr - Dark Believer
  • Unleashed - Fire Upon Your Lands
  • Warmen - Band Of Brothers
  • 22 augustus:
  • Blackbriar - A Thousand Little Deaths
  • Blackbriar - A Thousans Little Deaths
  • Burning Sun - Retribution
  • Burning Witches - Inquisition
  • Desaster - Kill All Idols
  • Iron Savior - Reforge - Machine World
  • Kratornas - God Of The Tribes
  • Old Machines - The Cycles Of Extinction
  • Reinforcer - Ice And Death
  • Signs of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
  • White Mantis - Arrows At The Sun
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.