Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ignacio Ruiz (Arwen) - 47
  • Robert Vigna (Immolation) - 56

Vandaag overleden:
  • Cynthia Weil (songwriter) - 2023
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit) - 2014
Review

The Pineapple Thief - Versions Of The Truth
Jaar van release: 2020
Label: Kscope

The Pineapple Thief - Versions Of The Truth

De absolute waarheid bestaat niet; zo oordelen meerdere filosofen, waaronder Nietzsche, Heidegger en Rorty. Ieder heeft zijn eigen waarheid. Op die theorie bouwen de teksten van multi-instrumentalist Bruce Soord anno 2020 voort. Hij richt zich daarbij conceptueel vooral op de impact die de media kunnen hebben op ons leven.

Versions Of The Truth is vooral een introspectieve aangelegenheid. Heerlijk voor tijdens late avonduren wanneer je tot rust wilt komen. De songs zijn relatief eenvoudig van opzet. Toch gebeurt er in elke track wel wat interessants. Er zijn subtiliteiten, zoals elektronica en xylofoonklanken in het titelnummer, onderscheidend, verrijkend drumwerk van Gavin Harrison in Demons en soulvolle achtergrondzang in het minimalistische Driving Like Maniacs.

De zang van Soord past prima in het kalme geheel. Zijn melancholische, ingetogen stem draagt veel bij aan het introverte karakter van de plaat. Zeer fraai hoe meerdere van zijn zanglijnen samenkomen in Too Many Voices. Hoewel de Brit weinig varieert met zijn vocalen stoort dat geenszins.

Ondanks dat het namelijk nergens écht complex wordt, zit er een heel prettige flow in deze nieuwe collectie licht-progressieve tracks. Dat komt niet in de laatste plaats door de ritmesectie, waarbij door velen de bijdragen van Harrison aangehaald zullen worden. Hij verhoogt immers met zijn onderscheidende slag- en percussiewerk het niveau bij The Pineapple Thief. Toch mogen die van bassist Jon Sykes mogen zeker niet onvermeld blijven. Luister maar eens naar de fijne baslijnen in het relatief stevige Our Mire. Ze staan net als de andere partijen uitstekend in de mix.

Versions Of The Truth laat The Pineapple Thief op z’n meest terughoudend en loungy horen. Denk bijvoorbeeld aan het ingetogen werk van Steven Wilson/Porcupine Tree en je hebt er een aardig beeld bij. Af en toe gaat het er iets steviger aan toe, maar dat blijft beperkt tot korte secties. Er zit over het algemeen voldoende spanning in de composities om interessant te blijven. De collectie tracks, die prachtig eindigt met The Game (dat langer had mogen duren) en een reflectieve blik biedt op invloeden op ons denken, heeft vooral een prettige, relaxte vibe.

Tracklist:
1. Versions Of The Truth
2. Break It All
3. Demons
4. Driving Like Maniacs
5. Leave Me Be
6. Too Many Voices
7. Our Mire
8. Out Of Line
9. Stop Making Sense
10. The Game

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 september 2020

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.