Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Geen concerten bekend voor 06-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cristina Scabbia (Lacuna Coil) - 54
  • Dallas Toler-Wade (Nile) - 52
  • James "Munky" Shaffer (Korn) - 56
  • Katherine "Kat" Thomas (The Great Kat) - 60
  • Robin Miller (King Crimson)† - 84
  • Salvador Payá Crespo (Phantom Mask) - 51
  • Sean Yseult (White Zombie) - 60
  • Stéphane Thuriot (Syrens Call) - 57
  • Steve Vai - 66
  • Tom Araya (Slayer) - 65
  • Tony Levin (King Crimson) - 80

Vandaag overleden:
  • Billy Preston (The Rolling Stones) - 2006
  • Jim Seals (Seals And Crofts) - 2022
  • Ralph Santolla (Obituary) - 2018
  • Robbin Crosby (Ratt) - 2002
Review

Edenbridge - Dynamind
Jaar van release: 2019
Label: Steamhammer
Edenbridge - Dynamind
Eind april volgend jaar komen Visions Of Atlantis en Edenbridge naar Nederland voor een paar optredens in Utrecht en Tilburg. Eerstgenoemde als headliner en laatstgenoemde als special guest. Edenbridge, dat inmiddels al meer dan twintig jaar actief is, zal daar haar tiende studio-album promoten.

De groep, die zijn naam dankt aan het gelijknamige Formule 3000-team (voormalige autoraceklasse), maakt op Dynamind een solide indruk, zoals dat op eigenlijk elke langspeler het geval is. De Oostenrijkse formatie staat altijd garant voor keurig geproduceerde symfonische metal die nergens uit de bocht vliegt. Voor sommigen is de muziek wat te braaf, maar kwalitatief is het steevast dik in orde.

Ook op deze nieuwe langspeler hoef je niet veel verrassingen te verwachten. Wat het kwintet goed doet, is nummers met een kop en staart schrijven met in veel gevallen een refrein dat blijft hangen. Bovendien is er voldoende variatie. Zo brengt On The Other Side je in Ierse sferen, is Tauerngold doomy (met zelfs een blackmetaltokkel) en is het meer dan twaalf minuten durende The Last Of His Kind progressief rockend en cinematisch. In Where Oceans Collide ontmoeten traditionele metalriffs en melodieuze leads elkaar. In deze track valt op dat de songwriting wat dynamischer is en Sabine Edelsbacher op een iets andere manier zingt dan ze doorgaans doet.

Het songmateriaal bevat minder orkestraties dan op voorganger The Great Momentum uit 2017 het geval is. In All Our Yesterdays en The Edge Of Your World duiken de symfonieën nog even op, maar verder is het vooral synth- en gitaarwerk. Het gitaarwerk, dat af en toe op de voorgrond komt, verdient een compliment. Vooral de solo’s van Lanvall vallen in zeer positieve zin op (The Memory Hunter en het prachtige Where Oceans Collide zijn slechts een paar van vele voorbeelden). Het geeft de songs wat extra’s, samen met de wendingen die bijvoorbeeld The Edge Of Your World en het spannende, rijke, door symforock geïnspireerde The Last Of His Kind zo sterk maken.

Dynamind is een plaat die de fans tevreden zal stellen en waarop Edenbridge trots mag zijn. Het is evenwel niet het beste album van de tien die Edenbridge op zijn naam heeft staan. Het is een degelijk album, dat piekt op de momenten dat de vijf muzikanten het avontuur opzoeken. Daarnaast zijn er fases waarin ze wat te veel op safe spelen en wat minder onderhoudend zijn. Het is te hopen dat de Oostenrijkers op toekomstig werk wat meer buiten de lijntjes durven te kleuren om daarmee wat meer dan een veilige indruk te maken.

Tracklist:
1. The Memory Hunter
2. Live And Let Go
3. Where The Oceans Collide
4. The Other Side
5. All Our Yesterdays
6. The Edge Of Your World
7. Tauerngold
8. What Dreams May Come
9. The Last Of His Kind
10. Dynamind

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 3 november 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.