Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 28-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Koffler (Pink Cream 69) - 60
  • Claudio O'Connor (Hermética) - 63
  • Eddie Jobson (Roxy Music) - 71
  • Einar Solberg (Leprous) - 41
  • Enid Williams (Girlschool) - 66
  • Göran Edman (Time Requiem) - 70
  • Javier "Patxa" Navarro (Valhalla) - 57
  • Kim Gordon (Sonic Youth) - 73

Vandaag overleden:
  • Brian Montana (Possessed) - 2025
  • Osvaldo Civile (V8) - 1999
Review

Exumer - Hostile Defiance
Jaar van release: 2019
Label: Metal Blade Records

Exumer - Hostile Defiance

Exumer timmert al weer een paar jaar flink aan de weg. In 1991 ging de band na twee albums uit elkaar en in 2008 besloten bassist/zanger Mem von Stein en gitarist Ray Mensh om de draad weer op te pakken. In 2012 verscheen Fire And Damnation met nieuwe versies van eerder materiaal. The Raging Tides (2016) is feitelijk het eerste nieuwe album sinds Exumer weer actief is. Die plaat combineert het gevoel van dertig jaar geleden met een moderne sound. Dat geldt ook voor Hostile Defiance, maar er is zeker meer aandacht besteed aan melodieuze passages en diversiteit.

Frontman Mem is al jaren werkzaam in de psychiatrie. Zijn beroepsmatige kennis vormt ditmaal de inspiratiebron voor de lyrics. Hostile Defiance is een gedragsstoornis die wordt aangeduid met ODD (Oppositional Defiant Disorder). Het betreft meestal tieners. Ze zijn driftig, houden zich niet aan de regels en hebben problemen in de sociale omgang. Iedere track verhaalt over een vorm van psychische stoornis, zonder het in stigma’s en cliché’s te gieten. Zo gaat Raptor over depressie en handelt Trapper over schizofrenie. Carnage Rider gaat over manie en vertelt het verhaal van de gemaskerde mascotte van de band, die in het artwork van Costin Chioreanu (At The Gates, Voivod) voor een platgebrande stad staat.

De catchy leads in Carnage Rider blijven door je hoofd spoken en een aantal nummers ontpoppen zich eveneens als een ware oorwurm, zoals Trapper, King’s End en de titeltrack. Razendsnelle riffs en catchy melodielijnen zijn altijd al het handelsmerk van Exumer. De agressieve Duitse thrash overheerst, maar hier en daar wordt het gas losgelaten zoals in Dust Eater en The Order Of Shadows. Verwacht geen ommezwaai in de stijl, want die blijft ouderwets en strak. Toch is die extra aandacht voor melodie en diversiteit in ieder nummer te horen. Het doel is de muziek wat toegankelijker te maken en daar zijn de heren wel in geslaagd. Tegelijkertijd moet opgemerkt worden dat Exumer daardoor onmiskenbaar als Kreator is gaan klinken. Dat geldt ook voor de vocalen van Mem op deze plaat.

Met Hostile Defiance heeft Exumer een uitstekend album afgeleverd. De plaat heeft weliswaar een gevarieerder karakter, maar bevat tegelijkertijd geen sprankje vernieuwing. Who cares? Een succesformule hoef je niet te veranderen. Ouderwetse Duitse thrash met een moderne sound kan wat mij betreft nog jaren mee. De gelimiteerde digipackversie van Hostile Defiance verschijnt overigens met twee bonustracks: een cover van He’s A Woman, She’s A Man van Scorpions en Supposed To Rot van Entombed.

Tracklist:
1. Hostile Defiance
2. Raptor
3. Carnage Rider
4. Dust Eater
5. King’s End
6. Descent
7. Trapper
8. The Order Of Shadows
9. Vertical Violence
10. Splinter

Score: 80 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 8 april 2019

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.