Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Exumer - The Raging Tides
Jaar van release: 2016
Label: Metal Blade Records

Exumer - The Raging Tides

De jaren tachtig waren mijn tienerjaren en groepen waarmee ik optrok, wisselden veel muziek met elkaar uit. Thrash was enorm populair, maar de scheidslijn met speed was nooit heel duidelijk. Plotseling verschenen er rugemblemen van Exumer. Possessed By Fire (1986) sloeg in als een bom en speed metal werd korte tijd populairder dan thrash. Een jaar later kwam Rising From The Sea uit, maar daarna werd het stil en in 1991 ging de band uit elkaar. Na een eenmalig optreden op Wacken in 2001, besloten bassist/zanger Mem von Stein en gitarist Ray Mensh in 2008 Exumer nieuw leven in te blazen.

In 2012 verscheen de derde full-length, Fire & Damnation. Die plaat was niet helemaal nieuw, want er staan een aantal oude nummers op in een moderne versie. Dat geldt niet voor The Raging Tides, dus eigenlijk is dit het eerste nieuwe album sinds Exumer weer actief is. Waren de eerste platen nog duidelijk te kenmerken als speed metal, Fire & Damnation is een echte thrashplaat en die stijl wordt doorgezet. The Raging Tides geeft je het gevoel van dertig jaar geleden, maar heeft een moderne sound. Puur genieten dus voor die-hard thrashers.

De titeltrack werkt verslavend en is een sterke opener. De riff gaat in je hoofd zitten en blijft daar lange tijd rondspoken. De combinatie van agressieve thrash met snelle speedmetalriffs is geweldig. Alleen Catatonic weet me iets minder te boeien, maar verder staat de plaat vol met compromisloze, pure, no-nonsense tracks. De thema’s in de lyrics van Mem zijn politiek geladen en handelen over het leed waarmee we doorlopend worden geconfronteerd in het nieuws. Zo staan in Brand Of Evil de rapporten van Amnesty International over condities in gevangenissen centraal en gaat Wellcome To Hellfire over het extreme religieuze geweld in Nigeria.

The Raging Tides bevat geen sprankje vernieuwing. Who cares? Het album is precies zoals Exumer voor ogen had, het gevoel van toen met de sound van nu. Het is een fantastische plaat en een must voor iedereen die van pure thrash geniet. Exumer is terug en nu sterker dan ooit.

Tracklist:
1. The Raging Tides
2. Brand Of Evil
3. Catatonic
4. Sacred Defense
5. Welcome To Hellfire
6. Sinister Souls
7. Shadow Walker
8. There Will Always Be Blood
9. Dark Reflections
10. Death Factory

Score: 87 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 1 februari 2016

Exumer - The Raging Tides
Reactie van Jeroen op 01-02-2016 om 11:39u

Gaaf, ben erg benieuwd. De vorige cd was ook al erg lekker.

Exumer - The Raging Tides
Reactie van point7 op 03-02-2016 om 18:18u
Score: 100 / 100

Waaaaauuuuuwwwww !!! WAT EEN ALBUM !!! Voor mij een van de beste old school thrash metal albums aller tijden. Zelfs beter dan de meeste albums uit de hoogdagen van thrash metal 1985-1990.

Produktie is 100% in orde voor deze stijl. Voor mij tot nu toe HET album van 2016 en persoonlijk denk ik niet dat er eentje zal komen die deze overtreft.

Exumer - The Raging Tides
Reactie van Artorius op 07-02-2016 om 00:22u
Score: 85 / 100

Wie de oude Slayer (Show No Mercy t/m Seasons In The Abyss) mist (wie niet?), kan met Exumer eindelijk weer eens z'n hart ophalen. Super!

Exumer - The Raging Tides
Reactie van Thrasher op 14-03-2016 om 19:15u
Score: 85 / 100

Erg goed album!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.