Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Bloodphemy - Bloodline
Jaar van release: 2017
Label: Sleaszy Rider
Bloodphemy - Bloodline
“Yes, we’re back”, kondigden de heren van Bloodphemy medio 2015 na twaalf jaar inactiviteit aan. Ze hebben sindsdien beslist niet stil gezeten, want er kwamen reeds een ep en een full-length uit. De old school deathmetalband is zelfs al bezig met de opvolger die in 2018 verschijnt. Laten we niet te veel op de zaken vooruitlopen, maar Bloodline van eerder dit jaar eens opzetten.

Bloodphemy maakt zoals reeds gemeld old school death metal. Daarin zitten verschillende ingrediënten. De basis is death metal met de smerigheid en bruutheid (lage, nagenoeg onverstaanbare gastgrunts van Dirk Willems) van Cannibal Corpse en het technische en de riffs van Morbid Angel. Daardoorheen proef je af en toe thrashy of groovy riffs (Madness respectievelijk Obsessed, dat Dirk op zijn best laat horen). De solo’s zijn soms melodieus van aard en soms herinneren ze aan Trey Azagthoth (Blood Will Tell).

De heren laten een vaardige indruk achter. Dat is niet vreemd, want ze hebben hun cv opgebouwd bij Bleeding Gods, Bodyfarm en veel andere bands. Drummer Edwin Nederkoorn wisselt regelmatig van snelheid. Dat zorgt voor veel variatie. In veel gevallen zijn de wisselingen geslaagd, zoals die in het vermorzelende Sides (denk aan Asphyx en Sinister) en het snelle Infanity (midtempo en blasts, maar ook doom). In het hectische Blood Will Tell zorgen de variaties voor een wat fragmentarisch gevoel. In het tweede deel van het album ligt het tempo lager dan in het eerste deel, op Obsessed na. De Amersfoortse band legt veel nadruk op groove en die komt door de goede productie goed tot zijn recht.

De songs zijn gitaargedreven. Winfred Koster en Rutger van Noordenburg komen met aardig wat memorabele ideeën. De invloeden van Morbid Angel liggen er soms wel dik bovenop, zoals in Soulmate (draai Where The Slime Live er maar eens achteraan), maar dat bederft het luisterplezier slechts als je op zoek bent naar originaliteit. De riffs, die soms doen denken aan Asphyx en Bolt Thrower, vervelen namelijk geen moment en zijn afwisselend groovy (à la I know Them van Ektomorf in Obsessed), agressief of melodieus van aard. Contravene is een sterke afsluiter met harmonieuze leads.

Liefhebbers van Amerikaanse old school death metal met een Nederlands tintje kunnen hun geluk niet op met deze release. Bloodphemy belicht zowel de melodieuze als brute kant van extreme muziek en zowel de groovy als de agressieve. Veelzijdig dus, al moet je geen baanbrekend album verwachten. Het is gewoon een pot lekkere death metal met Void, Infanity en Contravene als uitschieters.

Tracklist:
1. Void
2. Blood Will Tell
3. Sides
4. Infanity
5. Madness
6. Soulmate
7. Obsessed
8. Annihilation
9. Contravene

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 13 december 2017

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.