Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

For All We Know - Take Me Home
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
For All We Know - Take Me Home
Ruud Jolie heeft ondanks zijn drukke bestaan (onder andere docent aan de Metal Factory, gitarist bij Maiden UniteD en Within Temptation) tijd gevonden om zijn tweede soloplaat uit te brengen onder het pseudoniem For All We Know. Net als op het zelfgetitelde debuut uit 2011 werkt hij samen met zanger Wudstik, bassist Kristoffer Gildenlöw, drummer Léo Margarit en toetsenisten Thijs Schrijnemakers (Hammond) en Marco Kuypers (Rhodes, Wurlitzer en piano).

For All We Know klinkt anders dan Maiden UniteD en Within Temptation. Verwacht een luchtige en interessante mix van progressieve rock en popmuziek (onder meer Paul McCartney, Seal). In vergelijking met zes jaar geleden is een aantal dingen veranderd. Zo is het aandeel van Wudstik in de songwriting groter en is de muziek enerzijds rustiger en anderzijds steviger. Er zit dus meer variatie in en tussen de songs. Daarnaast zijn er minder gastartiesten te horen. Slechts Anneke van Giersbergen heeft daarvan een prominente rol toebedeeld gekregen in We Are The Light. Lisette van den Berg verzorgt de achtergrondzang in Fade Away, They’ll Win, We Are The Light en Breathe: Out.

In eerste instantie zet de intro Breathe: In je op het verkeerde been. Het lijkt er even op dat je een plaat van Coldplay of Kensington hebt opgezet. Het pop(rock)element keert daarna wel terug, maar al in de eerste reguliere track, Take Me Home, zijn er hoekige riffs en is er een afwisseling van poppy coupletten en heavy passages en is de muziek gelaagd (keyboards, orgels, gitaren). Die gelaagdheid hoor je bijvoorbeeld ook terug bij Steven Wilson en komt in meerdere tracks terug, zoals in het catchy Fade Away.

Ondanks dat de muziek heel fris en modern overkomt, mede door de warme en open productie, zit er veel diepgang in de muziek en grijpen Let Me Fly en The Big Wheel terug op de jaren zeventig. Het is knap hoe Jolie songwritingtechnisch schakelt tussen de verschillende decennia en tevens knap hoe deze release interessant blijft doordat elk nummer weer een heel anders klinkt. Zo is Let Me Fly een heel rustig, reflectief nummer met akoestisch gitaarspel en Prophets In Disguise de zwaarste track. Some Will is heel relaxed en Colours roept referenties aan Pain Of Salvation op, de band waarin Léo en Kristoffer zitten. Het afsluitende Breathe: Out bevat dezelfde melodie als Breathe: In en zo is de cirkel rond.

Take Me Home verkent verschillende stijlen muziek en daarom is de muziek van For All We Know niet in een hokje te plaatsen. Pop, rock en prog ontmoeten elkaar in goed gestructureerde en gelaagde nummers. Ze zijn heavier dan op het debuut, maar ook zoeter en atmosferischer. Mensen die in hun playlist Voyager, Kingfisher Sky, Coldplay, TesseracT, Seal, Kensington, Steven Wilson en Agent Fresco opnemen, kunnen beslist uit de voeten met de muziek van Ruud Jolie en co. Ondanks het feit dat er veel afwisseling in de muziek zit, luistert het geheel relatief makkelijk weg, maar is het geheel verrijkt met allerlei baslijntjes, toetsenwerk op de achtergrond waardoor er elke luisterbeurt wel weer iets nieuws te ontdekken valt. Zowel de eerste luisterbeurten pakkend als op langere termijn interessant en daarmee is dit een fijne release.

Tracklist:
1. Breathe: In
2. Take Me Home
3. Fade Away
4. They’ll Win
5. Let Me Fly
6. The Big Wheel
7. Breathe: Hold
8. Colours
9. We Are The Light (feat. Anneke van Giersbergen)
10. Some Will…
11. Prophets In Disguise
12. Breathe: Out

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 8 september 2017

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.