Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
    27 maart:
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Smith (Iron Maiden) - 69
  • Dave Atkins (Wolfmother) - 52
  • Emil Augustsson (Wulfgar) - 46
  • Jed Simon (Strapping Young Lad) - 62
  • Johan Oudhuis (Lake Of Tears) - 52
  • Jonathan "Marquis" Thery (Ataraxie) - 45
  • Merel Bechtold (Delain) - 34
  • Nancy Spungen (moordslachtoffer)† - 68
  • Nasty Suicide (Hanoi Rocks) - 63
  • Peter Christopherson (Throbbing Gristle)† - 71
  • Tobias Exxel (Edguy) - 53
Review

Vintersorg - Till Fjälls, Del II
Jaar van release: 2017
Label: Napalm Records
Vintersorg - Till Fjälls, Del II
Het gaat gelukkig weer goed met Andreas Hedlund. Door een ongeval loopt de zanger enkele jaren geleden zware gehoorschade op en het is lange tijd de vraag of hij ooit weer muziek kan en mag maken. Het antwoord daarop is eigenlijk vorig jaar al gegeven op het ijzersterke Winter Thrice van Borknagar. Toch is zijn rol op die plaat wat kleiner dan op voorgaande albums. Met Till Fjälls, Del II volgt dan het geruststellende, definitieve antwoord. Vintersorg mag weer volledig los.

En hoe. Met dit vervolg op het klassieke debuut overtreft Vintersorg een groot deel van zijn discografie met gemak. Persoonlijk vind ik alles van de Zweed uitstekend te pruimen, maar deze schijf is toch wel even wat anders. Allereerst valt op dat Till Fjälls, Del II stukken toegankelijker is dan alle cd's die na Cosmic Genesis zijn verschenen. Met uitzondering van een handvol riffs en wat keyboardtapijten blijven de progressieve ambities beteugeld. Op deze schijf draait alles om de liedjes. IJzersterke liedjes die maar niet willen vervelen.

Opener Jökelväktaren hakt er als vanouds in, met een prachtige wisselwerking tussen agressieve krijszang en de hemelse, heldere vocalen van Hedlund. De hele plaat lang duelleert hij bijzonder fraai met zichzelf. Toonzetting en thematiek doen inderdaad denken aan de eerste drie albums. Ritmiek blijkt net als vroeger enigszins ondergeschikt aan melodieuze invulling. Die melodieën zijn stuk voor stuk heerlijk. Draai voor de aardigheid En Väldig Isvidds Karga Dräkt en luister eens naar dat fraaie Moonsorrow-achtige samenspel tussen keyboard en gitaar waar de track mee opent. Zodra de zang invalt, is het alleen maar meer genieten geblazen.

Valt er dan niets te zeiken? Eigenlijk niet echt. Al had de sound wat dynamischer gemogen. Till Fjälls, Del II is namelijk een typisch product van deze tijd. Een typisch product van de loudness war, zoals dat heet. De eigen productie en mix zijn werkelijk uitstekend, maar de master van het gebeuren zit tegen het plafond, waardoor elke noot hetzelfde volume heeft meegekregen. Een meerderheid van luisteraars stoort zich er waarschijnlijk niet aan, maar ik blijf er toch op hameren dat dynamiek beter werkt dan een opgepompt gebeuren. De luide klank wordt na verloop van tijd toch wat vermoeiend, zeker bij een dubbel-cd als deze.

Dit productionele gedoe doet er verder niets aan af dat Till Fjälls, Del II misschien wel de beste plaat van Vintersorg tot nu toe is. Ja, inderdaad, zo goed is deze plaat namelijk. De afwisseling tussen stevige, licht-progressieve metal, (serieuze) folkmelodieën en blackmetaluitbarstingen heb ik zelden ergens beter gehoord. Komt bij dat de zang van een enorm hoog niveau is. In het verleden liet de man in kwestie het hier en daar wel een beetje afweten, maar nu is elke noot raak. Deze cd is niets minder dan geweldige luisterervaring. Welkom terug!

Tracklist:
Cd 1:
1. Jökelväktaren
2. En Väldig Isvidds Karga Dräkt
3. Lavin
4. Fjällets Mäktiga Mur
5. Obygdens Pionjär
6. Vinterstorm
7. Tusenåriga Stråk
8. Allt Mellan Himmel Och Jord
9. Vårflod

Cd 2 - Tillbaka Till Källorna:
1. Tillbaka Till Källorna
2. Köldens Borg
3. Portalen
4. Svart Måne

Score: 90 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 26 augustus 2017

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.