Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
Geen concerten bekend voor 24-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden)† - 63
  • Anita Auglend (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Chris Fehn (Slipknot) - 53
  • Jarmo Pääkkönen (Excalion) - 43
  • Leshi (Arafel) - 44
  • Mario Caldato Jr. (producent) - 65
  • Michael Bøgballe (Mnemic) - 49
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones)† - 82
  • René Berg (Hanoi Rocks)† - 70
  • Shinya Terachi (Dir En Grey) - 48
  • Stefan "Stefu" Piesnack (Hanoi Rocks) - 69
  • Steve Dawson (Saxon) - 74
  • Trace Cyrus (Metro Station) - 37
Review

Ulver - The Assassination Of Julius Caesar
Jaar van release: 2017
Label: House Of Mythology
Ulver - The Assassination Of Julius Caesar
Expect the unexpected. Ulver weet elke keer weer te verrassen met een nieuw album, zo ook met The Assassination Of Julius Caesar. Een popalbum volgens Kristoffer ‘Garm’ Rygg, het enige overgebleven originele lid. Niet baanbrekend, maar het laat weer een nieuwe kant van de experimentele groep horen om het voor zichzelf interessant te houden.

De dertiende full-length bevat de meest toegankelijke tracks in de discografie van de Noren. Het is donkere synthpop uit de jaren tachtig en negentig wat de klok slaat. Denk aan Depeche Mode, New Order en Empathy Test. Ulver pakt wat experimenteler uit. Zo bevat Rolling Stone een prachtige soultouch, mede vanwege de bijdrage van zangeres Sisi Sumbundu en in de afwijkende afsluiter Coming Home is trip-hop verwerkt.

De songs zijn een stuk directer dan op voorgaande platen. Bovendien is de zang veel meer aanwezig. Deze staat prominent in de mix. Een goede keuze, want Garm zorgt met zijn rustgevende vocalen en zanglijnen voor de herinneringswaarde. Meer dan de helft van de nummers is op zijn eigen manier een hoogtepunt en het geheel luistert erg prettig weg.

Onder de schijnbaar toegankelijke muziek nemen op subtiele wijze allerlei experimentele geluiden of keyboardideeën plaats. De laatste drie minuten van Rolling Stone, die bestaan uit experimentele, georganiseerde chaos voegen echter niet veel toe. Wat wel veel toevoegt is de percussie van Anders Møller in dezelfde track, die beslist tot één van de hoogtepunten van deze release behoort. Na het overbodige outro keert de rust terug in het prachtige, ingetogen, melancholische, bijna eerbiedige So Falls The World. Ook Angelus Novus is traag, maar heeft een hele andere vibe. Daartussenin zit het dansbare Southern Gothic.

The Assassination Of Julias Caesar is een toegankelijke en verslavende plaat. Ondanks het zeer prettige, rustgevende karakter gebeurt er genoeg in de nummers die zeer elektronicagericht zijn. De grootste aantrekkingskracht is de zwoele stem van Garm. Zijn zanglijnen blijven al snel bij en nodigen uit om de songs keer op keer te draaien. Dit is beslist één van de sterkste platen in de discografie van de Noren, die elke keer weer aangenaam weten te verrassen.

Tracklist:
1. Nemoralia
2. Rolling Stone
3. So Falls The World
4. Southern Gothic
5. Angelus Novus
6. Transverberation
7. 1969
8. Coming Home

Score: 87 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 29 juli 2017

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.