Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Interview

Thronar
Met Otto van Beusekom
Door Kristof
Geplaatst in augustus 2005
Twee jaar geleden werd de Nederlandse metalwereld voor het eerst serieus geconfronteerd met de 'Battle Metal' van Thronar. De nieuwe platenmaatschappij Seven Kingdoms trok aan het kortste eind en brengt nu het debuut 'For Death And Glory' op de markt. Dit schijfje herbergt goede songs die een ideale mix vormen tussen pure heavy metal en stoere vikingdeuntjes. Gitarist/zanger Otto van Beusekom beantwoordt alle vragen, uitgezonderd een intermezzo van toetseniste Nathalia Hoogkamer.

Thronar

Hallo. Gefeliciteerd, de eerste echte Thronar plaat heeft eindelijk het daglicht gezien. Zijn jullie opgelucht?

Otto: Bedankt. Ja, het heeft al met al weer erg lang geduurd. We hebben er veel tijd en energie ingestoken maar we zijn heel trots op het eind resultaat.

Ik hoor op jullie debuut cd 'For Death And Glory' naast enkele nieuwe songs, ook het materiaal voorbijkomen van 'Promo 2003'. Voor de echte Thronar-fan valt de op zich knappe debuut cd dus wel een beetje mager uit. Waarom deze keuze?

Thronar - For Death And GloryOtto: Het eerste doel van de promo was om een platenmaatschappij te vinden. Het stond vanaf het begin al vast dat die nummers op de debuut cd zouden komen te staan. Maar omdat we erg tevreden waren met het geluid van de promo hadden we besloten om de promo ook voor de fans beschikbaar te stellen. Ik kan dan ook wel begrijpen dat sommige fans het jammer vinden dat er maar drie echt nieuwe nummers op staan maar daarentegen zijn de nummers her en der wel aangepast en is de kwaliteit veel beter.

Seven Kingdoms debuteert ook als platenmaatschappij. Hoe kwam deze samenwerking tot stand?

Otto: Seven Kingdoms is het voormalige Angelisc Records, wij hebben Angelisc en andere platenmaatschappen waarvan wij dachten dat Thronar goed bij zou passen een promo toegestuurd en toen heeft Angelisc ons benaderd. Ze hadden allang geen nieuwe bands getekend en wilde met Thronar een nieuwe start maken onder een nieuwe naam.

Jullie pretenderen al enkele jaren het plakkaat 'Battle Metal', maar inmiddels zijn er meerdere bands die ongeveer dezelfde muziek spelen en ook deze term gebruiken voor hun muziek. Hadden jullie dit album beter niet iets vroeger gemaakt om volledig mee te zijn met de 'hype'?

Otto: Ja inderdaad ander bands zoals Turisas waren ons net voor. Al hoewel wij volgens mij wel eerder onder de term Battle Metal bezig waren. Maar ja, we moesten eerst een platenmaatschappij zoeken en omdat we niet een heel hoog budget hadden gaat dit meestal ten kosten van de tijd en duurt het allemaal een stuk langer. Ik denk dat we zeker niet te laat zijn maar ook zeker niet als eerst.

Voor hoe ver zijn de teksten gebaseerd op historische gegevens, mythes en/of sagen? Hebben jullie misschien ook inspiratie gehaald bij enkele films? Of is heel de Thronar-fantasy een zelfverzonnen mythe zoals Rhapsody dat ook doet?

Otto: Heel het Thronar verhaal is een zelf verzonnen mythe maar het is wel gebaseerd op boeken die we lezen (Robert Jordan, George Martin, Terry Goodkind). Alle nummers zijn op een bepaalde manier op een chronologische manier te koppelen, het is de bedoeling dat er op de website een onderdeel komt te staan waarin staat wat precies de achtergrond van elk nummer is, hier zijn we echter nog niet aan toegekomen.

Ik zag dat jullie nog steeds een oude demo verkopen (onder de oude bandnaam Cerberus) genaamd 'One Man's Fate'. Wat voor muziek kunnen we op dat schijfje verwachten?

Otto: In die tijd was het meer melodische black metal met heavy metal invloeden. Nu ligt de nadruk meer op heavy metal met viking invloeden. Het zijn voor de rest wel duidelijk Thronar nummers.

Thronar

In jullie biografie las ik een paar opmerkelijke dingen waarbij onderstaande vragen in mij opkwamen. 'Waarom is Raemon een veelgevraagd model voor keukenreclames?', 'Waarom speelt Otto geen viool bij Thronar? Zou dat geen extra dementie geven aan de muziek?', 'Nathalia speelt ook gitaar. Schrijft zij ook wel riffs voor Thronar?' en 'Elwin Molenaar is de nieuwe drummer. Hij drumt echter ook nog steeds in Eyepatch en Her Enchantement. Voelt hij zich wel thuis in het 'battle-metal'-genre?' Zo, nu aan jullie.

Nathalia: Haha, oops staat dat er nog op? Damn, sorry Reamon!. Hij is een keer gevraagd inderdaad om te poseren voor een keuken reclame. Hiervoor moest hij met zijn gitaar in een keuken nonchalant op zijn gitaar spelen. Deze reclame heeft vooral als postermateriaal in de winkels gehangen.

Otto: Hmm, dat ding staat al een jaar op dezelfde plaats met een behoorlijke laag stof erop, het zou inderdaad wel een extra dimensie geven maar helaas denk ik niet de goede, haha.

Nathalia: In het verleden heb ik een aantal riffs geschreven maar tegenwoordig doen voornamelijk Otto en Reamon dit. Dit komt met name helaas door tijdgebrek.

Otto: De rode draad bij deze drie bands is dat het gebaseerd is op goede stevig metal en dat is wat Elwin het belangrijkst vind. In het begin was het wel even wennen voor hem om blauwe schmink te dragen maar tegenwoordig staat hij als eerste bij de verf potjes ;).

Wat vinden jullie van bands als Manowar die ook teksten schrijven over dood, staal en glorie?

Otto: Manowar is inderdaad een van de inspiratiebronnen van Thronar, toch denk ik dat we net iets minder vaak de woorden 'battle' en 'sword' in onze teksten gebruiken. Onze raakvlakken liggen echter toch meer bij de vikingmetal.

Het laatste woord is aan jullie…

Otto: Onze drummer Elwin gaat immigreren naar Schotland, the bastard!! J, we gaan hem zeker missen want hij was een erg goede en vooral strakke drummer. Binnenkort zitten we dus zonder drummer en moeten we dus hard op zoek naar een goede vervanger, dit zou ons echter niet weerhouden om gewoon door te gaan met nieuwe nummers te schrijven, Thronar will prevail!!! Geïnteresseerde drummers kunnen mailen naar tehcumsey@hotmail.com.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.