Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
  • 8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
Geen concerten bekend voor 06-10-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Axel Mackenrott (Masterplan) - 57
  • Claudio Diprima (Thy Majestie) - 53
  • Dean Fertita (Queens Of The Stone Age) - 56
  • Fernando Scarcella (Rata Blanca) - 51
  • Mick Mashbir (Alice Cooper) - 78
  • Nibbs Carter (Saxon) - 60
  • Pat (Gurd) - 49
  • Roger Waters (Pink Floyd) - 83
  • Scott Travis (Judas Priest) - 65

Vandaag overleden:
  • Agyl (Scald) - 1997
  • Dave Sherman (Spirit Caravan) - 2022
  • Elin Overskott (Dismal Euphony) - 2004
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones) - 1994
  • Rick Davies (Supertramp) - 2025
Concertreview

Grimm, Heidevolk, Thronar en Bran Barr
Op 12 februari 2006 in Effenaar, Eindhoven
Tekst door Rik
Foto's door Jan
Op de eerste editie van de "Incktswaertenacht", iets meer dan een jaar geleden, waren de Nederlandse bands Grimm en Heidevolk al samen te aanschouwen, toen nog in het charmante oude gebouw van De Effenaar. Onlangs presenteerde Grimm het debuutalbum "Dark Medieval Folklore" in de kleine zaal van de nieuwe Effenaar. Naast Heidevolk waren ook de Nederlandse krijgers van Thronar van de partij en meldden enkele Franse kameraden zich aan het front.

Die tocht naar het front verliep niet voor iedereen even voorspoedig. De Franse band Heol Telwen zou vanavond het spits mogen afbijten, maar moest verstek laten gaan. Of het nu te maken had met autopech, een gebroken vinger van de gitarist, of beide, is mij niet geheel duidelijk geworden, maar feit was wel dat een optreden er helaas niet in zat vanavond.

Het eveneens uit Frankrijk afgereisde gezelschap Bran Barr luidde dus het begin van deze avond in. Bijster interessant deden ze dat echter niet. De band maakte nergens de indruk er echt plezier in te hebben en de nummers zelf klonken redelijk ongeïnspireerd. Het gehele optreden verliep nogal rommelig en ook geluidstechnisch was het allemaal zeker niet optimaal. Geinig fluitje, dat dan weer wel.

Bran Barr

Tot zover dus de Franse delegatie. Na het nuttigen van enige pilsjes stond Thronar al gereed om zijn kunsten te vertonen. Ik had vooraf al veel positieve geluiden over deze groep gehoord en was dan ook benieuwd geworden hoe de 'Battle Metal' van de heren (en dame) live zou klinken. Een beetje teleurstellend dus. Hoewel de nummers niet slecht in elkaar zaten en de band redelijk enthousiast overkwam, sloeg de vlam nergens echt in de pan. Daarvoor zijn de nummers mijns inziens gewoon niet interessant genoeg. Zeker geen slecht optreden, maar verder ook zeker geen optreden dat me lang bij zal blijven.

Thronar

Dat Heidevolk een prima live-band is, zal inmiddels wel oud nieuws zijn. De eerdere keren dat ik deze band heb mogen aanschouwen, liepen steevast uit op een gezellig en gemoedelijk feestje. De nummers van de band lenen zich dan ook prima tot luidkeels meezingen. En een nummer als "Het Bier Zal Weer Vloeien" ten gehore brengen voor een horde metallers die al enkele uren de tijd hebben gehad om deze titel in de praktijk uit te voeren, is natuurlijk een schot voor open doel. Al met al een voorspelbaar, maar prima optreden, dat overigens het laatste optreden was voor bassist Braadvraat.

Heidevolk

Ook Grimm wist mij bij de eerste "Incktswaertenacht" te verrassen. Hoewel ik met geen enkel nummer van de band bekend ben, wisten de heren ook vanavond het grootste gedeelte van het publiek te overtuigen. Vanavond werd het lang verwachtte, maar nu eindelijk verschenen debuut "Dark Medieval Folklore" onder aandacht gebracht (hoewel de cd's nog niet te koop waren door problemen met de levering). Hoewel de band mijns inziens de sfeer van Heidevolk mist, kwam er wel wat beweging in de (overigens al wat leger wordende) zaal. Ook het geluid was behoorlijk, waardoor het optreden van Grimm als geslaagd de geschiedenisboeken in kan gaan.

Grimm

Al met al een vermakelijke avond, waarbij de gezelligheid voor de meeste mensen belangrijker was dan de muziek. Met name Heidevolk kwam in deze situatie het best tot zijn recht, terwijl Bran Barr toch wel de teleurstelling van de avond genoemd mag worden.

Grimm
Heidevolk
Heidevolk

Bibelot, Dordrecht

Reactie van koeienloeien op 20-02-2006 om 17:59u


Mwah, ik vond Grimm niet heel erg geweldig. Ik ben wel wat positiever over Thronar.

Reactie van Marco op 20-02-2006 om 20:51u


dat was een Heerschende avond. Bran Barr moeten missen helaas. We kwamen nogal laat aan.

Reactie van Kruitvat op 20-02-2006 om 21:16u


Grimm heerste! Alleen moet je er wel voor in de stemming zijn. Het is vergeleken bij Heidevolk een stuk minder makkelijk verteerbaar en kan ook niet gecategoriseerd worden in de categorie "folkmetal", maar met name de vokalen zijn erg sterk en de riffs zijn zeker origineel te noemen.

Reactie van Svaros op 27-02-2006 om 12:17u


Heidevolk word iedere keer dat ik ze zie beter, heerschend optreden. Ben zelf ook wat enthousiaster over thronar dan over bran barr. Bier!

Zoeken
    3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.