Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Geen concerten bekend voor 06-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cristina Scabbia (Lacuna Coil) - 54
  • Dallas Toler-Wade (Nile) - 52
  • James "Munky" Shaffer (Korn) - 56
  • Katherine "Kat" Thomas (The Great Kat) - 60
  • Robin Miller (King Crimson)† - 84
  • Salvador Payá Crespo (Phantom Mask) - 51
  • Sean Yseult (White Zombie) - 60
  • Stéphane Thuriot (Syrens Call) - 57
  • Steve Vai - 66
  • Tom Araya (Slayer) - 65
  • Tony Levin (King Crimson) - 80

Vandaag overleden:
  • Billy Preston (The Rolling Stones) - 2006
  • Jim Seals (Seals And Crofts) - 2022
  • Ralph Santolla (Obituary) - 2018
  • Robbin Crosby (Ratt) - 2002
Concertreview

Grimm, Heidevolk, Thronar en Bran Barr
Op 12 februari 2006 in Effenaar, Eindhoven
Tekst door Rik
Foto's door Jan
Op de eerste editie van de "Incktswaertenacht", iets meer dan een jaar geleden, waren de Nederlandse bands Grimm en Heidevolk al samen te aanschouwen, toen nog in het charmante oude gebouw van De Effenaar. Onlangs presenteerde Grimm het debuutalbum "Dark Medieval Folklore" in de kleine zaal van de nieuwe Effenaar. Naast Heidevolk waren ook de Nederlandse krijgers van Thronar van de partij en meldden enkele Franse kameraden zich aan het front.

Die tocht naar het front verliep niet voor iedereen even voorspoedig. De Franse band Heol Telwen zou vanavond het spits mogen afbijten, maar moest verstek laten gaan. Of het nu te maken had met autopech, een gebroken vinger van de gitarist, of beide, is mij niet geheel duidelijk geworden, maar feit was wel dat een optreden er helaas niet in zat vanavond.

Het eveneens uit Frankrijk afgereisde gezelschap Bran Barr luidde dus het begin van deze avond in. Bijster interessant deden ze dat echter niet. De band maakte nergens de indruk er echt plezier in te hebben en de nummers zelf klonken redelijk ongeïnspireerd. Het gehele optreden verliep nogal rommelig en ook geluidstechnisch was het allemaal zeker niet optimaal. Geinig fluitje, dat dan weer wel.

Bran Barr

Tot zover dus de Franse delegatie. Na het nuttigen van enige pilsjes stond Thronar al gereed om zijn kunsten te vertonen. Ik had vooraf al veel positieve geluiden over deze groep gehoord en was dan ook benieuwd geworden hoe de 'Battle Metal' van de heren (en dame) live zou klinken. Een beetje teleurstellend dus. Hoewel de nummers niet slecht in elkaar zaten en de band redelijk enthousiast overkwam, sloeg de vlam nergens echt in de pan. Daarvoor zijn de nummers mijns inziens gewoon niet interessant genoeg. Zeker geen slecht optreden, maar verder ook zeker geen optreden dat me lang bij zal blijven.

Thronar

Dat Heidevolk een prima live-band is, zal inmiddels wel oud nieuws zijn. De eerdere keren dat ik deze band heb mogen aanschouwen, liepen steevast uit op een gezellig en gemoedelijk feestje. De nummers van de band lenen zich dan ook prima tot luidkeels meezingen. En een nummer als "Het Bier Zal Weer Vloeien" ten gehore brengen voor een horde metallers die al enkele uren de tijd hebben gehad om deze titel in de praktijk uit te voeren, is natuurlijk een schot voor open doel. Al met al een voorspelbaar, maar prima optreden, dat overigens het laatste optreden was voor bassist Braadvraat.

Heidevolk

Ook Grimm wist mij bij de eerste "Incktswaertenacht" te verrassen. Hoewel ik met geen enkel nummer van de band bekend ben, wisten de heren ook vanavond het grootste gedeelte van het publiek te overtuigen. Vanavond werd het lang verwachtte, maar nu eindelijk verschenen debuut "Dark Medieval Folklore" onder aandacht gebracht (hoewel de cd's nog niet te koop waren door problemen met de levering). Hoewel de band mijns inziens de sfeer van Heidevolk mist, kwam er wel wat beweging in de (overigens al wat leger wordende) zaal. Ook het geluid was behoorlijk, waardoor het optreden van Grimm als geslaagd de geschiedenisboeken in kan gaan.

Grimm

Al met al een vermakelijke avond, waarbij de gezelligheid voor de meeste mensen belangrijker was dan de muziek. Met name Heidevolk kwam in deze situatie het best tot zijn recht, terwijl Bran Barr toch wel de teleurstelling van de avond genoemd mag worden.

Grimm
Heidevolk
Heidevolk

Into The Grave 2026

Reactie van koeienloeien op 20-02-2006 om 17:59u


Mwah, ik vond Grimm niet heel erg geweldig. Ik ben wel wat positiever over Thronar.

Reactie van Marco op 20-02-2006 om 20:51u


dat was een Heerschende avond. Bran Barr moeten missen helaas. We kwamen nogal laat aan.

Reactie van Kruitvat op 20-02-2006 om 21:16u


Grimm heerste! Alleen moet je er wel voor in de stemming zijn. Het is vergeleken bij Heidevolk een stuk minder makkelijk verteerbaar en kan ook niet gecategoriseerd worden in de categorie "folkmetal", maar met name de vokalen zijn erg sterk en de riffs zijn zeker origineel te noemen.

Reactie van Svaros op 27-02-2006 om 12:17u


Heidevolk word iedere keer dat ik ze zie beter, heerschend optreden. Ben zelf ook wat enthousiaster over thronar dan over bran barr. Bier!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.