Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
    28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Hamilton (The Boomtown Rats) - 73
  • Ari Nissilä (Catamenia) - 54
  • Daniel Cardoso (Anathema) - 45
  • Douglas J. Sylvia (Fear Of God) - 61
  • Enrico Canu (Heimdall) - 40
  • Erick Avila (Six Magics) - 47
  • John Evan (Jethro Tull) - 78
  • Nathanaël "Nath" (Anachronia) - 42
  • Ol Drake (Evile) - 42
  • Peter Mensch (manager) - 73

Vandaag overleden:
  • Caleb Scofield (Cave In) - 2018
  • Louie Kouvaris (Riot) - 2020
Review

Disharmonic Orchestra - Not To Be Undimensional Conscious
Jaar van release: 1992
Label: Nuclear Blast Records
Disharmonic Orchestra - Not To Be Undimensional Conscious
Vorig jaar kwam er na veertien jaar weer eens een nieuw album van Disharmonic Orchestra uit in de vorm van Fear Of Angst. Het meest toegankelijke in de discografie, het eerste met bassist Hoimar Wotawa, het eerste zonder Herwig Zamernik, die twintig jaren (inclusief de hiatus van 1995 tot 2001) deel uitmaakte van de line-up. Hij is derhalve net als oprichters Martin Messner en Patrick Klopf te horen op de tweede full-length Not To Be Undimensional Conscious, die een flinke koerswijziging laat horen ten opzichte van het debuut en die wezenlijk anders klinkt dan Fear Of Angst. De plaat viert dit jaar het vijfentwintigjarige jubileum en verdient een bespreking.

De drie Oostenrijkers lieten op Expositionsprophylaxe al horen geen standaard grind/death te maken. De invloeden van Napalm Death, Repulsion, Pungent Stench en Carbonized zijn wel duidelijk te horen, maar er zijn al de nodige twists. De opvolger is nog veel experimenteler. Funky basspel, rap, drumritmes uit de fusion en elementen van Atheist, Atrocity en Voivod zijn hier kenmerkend. Het is een heel divers album waarop het basgeluid prominent in de mix staat, het trio erop los experimenteert en zelfs een oude track (Putrid Stench) nieuw leven inblaast middels een gewaagde rap-passage. Het kan allemaal op deze grensverleggende plaat.

Hier en daar komt het wat modderig (productie) of rommelig (productie en songwriting) over. Bij Addicted Seas With Missing Pleasure stoort dat nog het minste. Die track met Primus-achtige funk-elementen luidt een sterke fase in die aanhoudt met The Return Of The Living Beat, een bewerking van Putrid Stench, het thrashy, maar tevens trage en basgeladen Groove en Idiosyncrasy (dat in 2002 in een bewerkte versie op Ahead staat), waarin de oude en nieuwe stijl van spelen elkaar ontmoeten, net als in Mind Seduction. In Like Madness From Above komen de Carbonized-invloeden duidelijk naar voren.

Not To Be Undimensional Conscious blijft een bijzondere plaat, hoe vaak je deze ook beluistert. De tweede full-length staat vol met experimenten, waarbij het jammer is dat de productie geen recht doet aan de nummers. Op de opvolger Pleasuredome zijn de technische kwaliteiten van de heren en de productie verbeterd en is tevens het songmateriaal memorabeler. Dat wil niet zeggen dat Not To Be Undimensional Conscious een slechte plaat is. Integendeel, het blijft een release die veel karakter heeft dankzij zijn rauwheid en experimenteerdrift. Ook na vijfentwintig jaar verdient de jubileumplaat het om nog eens opgezet te worden.

Tracklist:
1. Perishing Passion
2. A Mental Sequence
3. Addicted Seas With Missing Pleasure
4. The Return Of The Living Beat
5. Groove
6. Idiosyncrasy
7. Like Madness From Above
8. Time Frame
9. Mind Seduction

Score: 74 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 22 mei 2017

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.