Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Dark Lunacy - The Rain After The Snow
Jaar van release: 2016
Label: Fuel Records

Dark Lunacy - The Rain After The Snow

Vreemd eigenlijk dat hier niet eerder een review is verschenen voor een album van Dark Lunacy. En dan te bedenken dat ik het zesde album van de Italianen, dat eind vorig jaar is verschenen, ook bijna was vergeten. The Rain After The Snow is echter te goed om niet onder de aandacht te brengen. De band kan rekenen op een behoorlijke fanschare, maar voor wie de formatie rond Mike Lunacy nog niet kent; symfonische death metal, met een portie drama en klassieke elementen. Deze omschrijving doet waarschijnlijk denken aan landgenoten Fleshgod Apocalypse, maar de muziek van Dark Lunacy is veel toegankelijker en minder complex. Niet te vergelijken dus.

Dark Lunacy werd opgericht in 1997 en viert dit jaar een jubileum, maar eigenlijk geldt dat alleen voor frontman Mike. Wisselingen in de bezitting zijn eerder regel dan uitzondering. Mike werkt nog wel samen met bassist Jacopo Rossi. Sterker nog, de composities en de productie zijn ditmaal in handen van Jacopo. Het realiseren van een nieuw album kost de nodige tijd. Er wordt gewerkt met gastmuzikanten (nu alleen cello en violen) en een koor. De pianostukken heeft Jacopo voor eigen rekening genomen. De composities op de voorgaande platen zijn weliswaar goed, maar niet eerder wist Dark Lunacy zo te overtuigen met mooie melodielijnen, goede riffs en fraaie klassieke passages.

Tot The Day Of Victory (2014) werd iedere nieuwe plaat een tikkeltje bruter dan de voorgaande, maar met The Rain After The Snow wordt met deze traditie gebroken. Dit album is melodieuzer en gaat deels terug naar de gothic-achtige stijl van het debuut Devoid (2000). Er zijn meer veranderingen. De Tweede Wereldoorlog en de Russische geschiedenis (met bijbehorende muzikale invloeden) vormen een belangrijke inspiratiebron voor de lyrics op de voorgaande platen. Het hoofdthema van The Rain After The Snow is de wreedheid van het leven, de harde waarheid en het verstrijken van de tijd. De titel is een metafoor; de sneeuw is een geschenk en de regen staat voor ontbering. Het staat voor een meedogenloos, sadistisch karakter dat de goede dingen in het leven geeft en deze vervolgens afneemt.

Vanwege het andere thema voor The Rain After The Snow is de mannelijke koorzang verdwenen. Op deze plaat domineren vrouwelijke vocalen in het veertigkoppige koor, dat overigens met mate en op de juiste momenten wordt ingezet. De grunts van Mike zijn weliswaar een beetje monotoon, maar hij varieert met zijn stemvolume en met min of meer gesproken passages. Voorafgaand aan de albumrelease verscheen een video voor Gold, Rubies And Diamonds. Dit is het meest catchy nummer op de plaat, maar het doet me eigenlijk niet zoveel. De opener Ab Umbra Lumen, hoogtepunt Tide Of My Heart en Awareness zijn bijvoorbeeld sterkere tracks. Er staan ook juweeltjes op dit album, zoals Precious Things en de titeltrack. Hierin staat de fraaie combinatie van metal en klassieke instrumenten meer op de voorgrond. De afsluiter Fragment Of A Broken Dream is een fraai klassiek stuk met alleen piano, cello en violen.

Samenvattend is Dark Lunacy met The Rain After The Snow een andere weg ingeslagen, waarbij het beste van de voorgaande albums is gebleven. Hoewel de eerdere platen zeker de moeite van het beluisteren waard zijn, is het niet zo dat deze mij echt weten te boeien. Bassist Jacopo Rossi heeft daar nu verandering in gebracht. Mijn advies aan Mike is dan ook in elk geval te zorgen dat Jacopo aan boord blijft.

Tracklist:
1. Ab Umbra Lumen
2. Howl
3. King With No Throne
4. Gold, Rubies And Diamonds
5. Precious Things
6. Tide Of My Heart
7. The Rain After The Snow
8. Life Deep In The Lake
9. The Awareness
10. Fragment Of A Broken Dream

Score: 87 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 20 februari 2017

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.