Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
    8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Splendidula en Doomcult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexi Laiho (Children Of Bodom)† - 47
  • Aries (Hellsaw) - 44
  • Biz Markie† - 62
  • Chris Astley (Xentrix) - 58
  • Christian Lukhaup (Atrocity) - 56
  • Henrik Rangstrup (Chaoswave) - 49
  • Izzy Stradlin (Guns N' Roses) - 64
  • Juho Törmälä (Frostburn) - 40
  • Paul Gray (Slipknot)† - 54
  • Roger Chapman (Family) - 84
  • Steve Howe (Yes) - 79
  • Tore Østby (Conception) - 54

Vandaag overleden:
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem) - 1991
Review

Def Leppard - Hysteria
Jaar van release: 1987
Label: Mercury Records
Def Leppard - Hysteria
Def Leppard, dat dit jaar veertig jaar bestaat, begint eind jaren zeventig als heavymetalband als onderdeel van de NWOBHM-beweging, maar al snel distantiërt de Engelse formatie zich daarvan door een veel rockgeoriënteerdere sound te laten horen. De populariteit groeit snel en deze vindt zijn hoogtepunt met Pyromania (1983) en Hysteria (1987). Laatstgenoemde viert dit jaar zijn dertigjarige jubileum en verdient daarom een terugblik.

De historie van Def Leppard begint in 1977, als bassist Rick Savage en medestudenten Tony Kenning (drums) en Pete Willis (gitarist) Atomic Mass oprichten in Sheffield. De achttienjarige Joe Elliot doet auditie als gitarist, maar wordt als zanger aangenomen. Eveneens aangenomen worden de door hem voorgestelde naam Deaf Leopard en gitarist Steve Clark. Vlak voor de opnamen van The Def Leppard E.P. vertrekt Tony (die de kleine naamsverandering aandroeg om niet te veel op die van een punkband te lijken) en treedt de pas vijftienjarige drummer Rick Allen toe (nadat Frank Noon de drumpartijen voor de ep heeft ingespeeld). De populariteit groeit snel en de band staat in het voorprogramma van onder meer AC/DC en Ozzy Osbourne.

De clip van Bringin' On The Heartbreak is een van de eerste metalvideo's op MTV (1982). Phil Collen vervangt halverwege dat jaar Pete Willis vanwege diens drankgebruik. De derde plaat Pyromania (1983) wordt een gigantisch succes. Met het succes komen ook de problemen, die opgetekend zijn in Animal Instinct: The Def Leppard Story, geschreven door David Fricke. Animal Instinct zou ook in eerste instantie de titel zijn van de vierde full-length, maar dat wordt dus Hysteria, om de situatie halverwege jaren tachtig weer te geven waar de mannen mee te maken krijgen (onder andere overmatig drinken en de verloren tijd in de Wisseloord Studio's in Hilversum met Jim Steinman).

Eén van de setbacks is het auto-ongeluk van Rick. Hij verliest daarbij zijn linkerarm, maar geeft niet op en oefent op een voor hem speciaal ontworpen elektronische drumkit (met hulp van Jeff Rich van Status Quo), waarbij hij met zijn linkervoet het snaregeluid produceert. Het levert een machinale sound op. Animal is de enige track waarin hij op een ‘akoestisch’ drumstel speelt. Die opnamen dateren reeds uit 1984, de overige hebben op latere data plaatsgevonden. Animal betekent de doorbraak in Europa en is net als Love Bites in veel landen een grote hit.

In de Verenigde Staten zijn de singles (het album begint met maar liefst zes singles) aanvankelijk geen groot succes. Hysteria begint ook niet echt overweldigend met Women en Rocket. Pas de vierde single Pour Some Sugar On Me (gedeeltelijk een mix van We Will Rock You en I Love Rock 'N' Roll) zorgt ervoor dat het album ook daar alsnog een success wordt. Rocket is bijzonder vanwege de tekstuele verwijzingen naar jeugdhelden als Queen, David Bowie, The Beatles, Elton John en anderen. Bovendien is de tekst "We're fighting with the gods of war" (uit Gods Of War) achterstevoren te horen. De iets te lange middensectie met allerlei effecten is weggelaten op de single.

Over Gods Of War gesproken: dit is de enige track met een politieke lading. De tekst gaat over de Koude Oorlog. Vandaar de samples van Ronald Reagan. Enerzijds bekritiseerde het publiek Def Leppard voor het inpassen van deze track, anderzijds zien veel fans dit juist als een welkome diepgang en een sterk nummer, dat muzikaal meer te bieden dan de andere. De plaat blijft daarna aangenaam met onder andere het titelnummer en Don't Shoot Shotgun (Duran Duran meets Dire Straits en AC/DC). De naam AC/DC heeft te maken met de bijdrage van ‘zesde bandlid’ en producer Robert John 'Mutt' Lange, die onder andere Back In Black (1980) produceerde.

Mutt heeft de wens om met Hysteria een soort tweede Thriller (Michael Jackson) te maken; een album met alleen maar hits. Hij heeft grote invloed op de ontwikkeling van Def Leppards popgerichte sound. Volgens sommigen te gepolijst en te eenvoudig, maar dat is een duidelijke keuze geweest en dat heeft de mannen geen windeieren gelegd. Hysteria ging 25 miljoen keer over de toonbank. Meerdere tracks van deze vierde full-length sieren nog altijd de setlist van de optredens. Het blijven ook gewoon lekkere songs.

Tracklist:
1. Women
2. Rocket
3. Animal
4. Love Bites
5. Pour Some Sugar On Me
6. Armageddon It
7. Gods Of War
8. Don't Shoot Shotgun
9. Run Riot
10. Hysteria
11. Excitable
12. Love And Affection

Score: 86 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 12 februari 2017

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.